КРУИЗИ /Тема 11/

  • 93 614
  • 759
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 58
Решихме, че искаме да плаваме с MSC Seaview.
Тъй като пътуваме 3 ма възрастни, се оказа, че сме закъснели дори за есента да си намерим кабина/и. Сега гледаме за другия май.
Дали е рано да запазваме от сега, има ли шанс за промоции по нататък или ако изчакаме отново ще изпуснем да имаме избор за хубави кабини?

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Решихме, че искаме да плаваме с MSC Seaview.
Тъй като пътуваме 3 ма възрастни, се оказа, че сме закъснели дори за есента да си намерим кабина/и. Сега гледаме за другия май.
Дали е рано да запазваме от сега, има ли шанс за промоции по нататък или ако изчакаме отново ще изпуснем да имаме избор за хубави кабини?
Рано е за тогава. Смятам, че е пълен в момента, защото е нов, но за догодина е много рано. Видя се с Меравиля, на втората година пуснаха супер цени, и тук ще е подобно. Та, изчакайте.

# 347
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 871
Колко време преди круиза си получавате билетите,за MSC  питам?

# 348
  • Мнения: 4 740
Здравейте,

Първо искам да благодаря за споделеният опит и за това, че хора като мен, които никога не са пътували с кораб, имат възможност да добият толкова много информация за едно такова пътуване.
Бих искала да попитам, какво е мнението ви за този круиз:

https://www.costacruisesasia.com/pao/cruise_details/201811-USD_F … N-FO07181122.html

Ще бъда благодарна за вашите коментари.

Поздрави!


Круиза е хубав, това е нормална цена на Коста за 7 нощи... Ако искате по-ниска цена трябва да се чака на last minute, което е около 30-40 дни преди датата на круиза... Тогава цената може да падне на половина, но пък самолетните билети да скочат драстично... Билети може да се намерят около 500-600 евро двупосочен на човек до Сингапур...Понякога пускат промоции, но рядко и не е сигурно дали ще има за тези дати...
Освен това имайте в предвид, че тази цена която е в сайта няма да е тотална. На кораба последния ден при слизане ви се начислява допълнително такса сервиз,която е около 10 евро на ден на човек.
Кораба Коста Фортуна не е от най-новите, доколкото си спомням е строен 2003г. Но може би е реновиран и ще е готино... Satisfied

# 349
  • София
  • Мнения: 1 318


Много благодаря за отговорите!

В крайна сметка, капарирах, купих  самолетните билети и резервирах нощувка в Марина Бей.
Билети за Сингапур дебна от две години, но никога не хващам промоциите, които по закона на Мърфи са за време, което не кореспондира с нашите  ангажименти.
Поне круиза е изгоден.

# 350
  • Мнения: 267


Много благодаря за отговорите!

В крайна сметка, капарирах, купих  самолетните билети и резервирах нощувка в Марина Бей.
Билети за Сингапур дебна от две години, но никога не хващам промоциите, които по закона на Мърфи са за време, което не кореспондира с нашите  ангажименти.
Поне круиза е изгоден.




Браво! После да разказваш. И аз планирам круиз до Сингапур, но за следващата пролет. От сега чета и събирам информация.

# 351
  • Мнения: 58
Решихме, че искаме да плаваме с MSC Seaview.
Тъй като пътуваме 3 ма възрастни, се оказа, че сме закъснели дори за есента да си намерим кабина/и. Сега гледаме за другия май.
Дали е рано да запазваме от сега, има ли шанс за промоции по нататък или ако изчакаме отново ще изпуснем да имаме избор за хубави кабини?
Рано е за тогава. Смятам, че е пълен в момента, защото е нов, но за догодина е много рано. Видя се с Меравиля, на втората година пуснаха супер цени, и тук ще е подобно. Та, изчакайте.
И аз така си мислех, но вчера като отидохме в агенцията да проверяваме за каюти, се оказа, че единични и двойни вътрешни каюти клас Бела вече няма, заети са. Запазихме клас Фантастика, което ни струваше с 200 евро отгоре.  Tired Та май ще пазим от сега, иначе ще останат само съвсем скъпите кабини  Simple Smile

# 352
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 871
Нещо не разбрах за кога няма каюти -за есента ли или за май догодина?По чуждите сайтове има проверихме ли?

# 353
  • Мнения: 58
Rudi, за май 2019, MSC Seaview. Не е като да няма съвсем /както сега есента за същия кораб/ , има някакви /не са много/, просто клас Бела са останали само с балкон, а клас Фантастика са по-скъпи.
Не, не съм гледала по чужди сайтове, просто се притеснявам до колко мога да им вярвам. Виждам, че почти всички тук си резервират така, но аз не се осмелявам Sad Твърде са ни важни почивките, почиваме само веднъж годишно, парите, които даваме за нас не са малко, така че  действаме  с агенция и всякакви застраховки Sad

# 354
  • Мнения: 943
И билетите в киното за премиери са по скъпи Защо се бърза за новите кораби,изчакайте Ако парите не са проблем е друго

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Днес получих от Вивавояж имейл, има горе долу нормални цени за сийвю в края на сезона - за  3.11 от Марсилия 550 паунда някъде беше. на човек в двойна вътрешна каюта. Да добавя, била съм от 10.11 на този маршрут и навсякъде в времето беше прекрасно, с изключение на Марсилия, там беше 16 градуса и валеше. Но другаде си беше супер. Та, също е вариант.

# 356
  • Мнения: 58
Цената, която ми дават в момента за май 2019 е 520 евро на човек във вътрешна Фантастика /с таксите /, ако имаше останали вътрешни Бела, щеше да е 480 евро.

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Цената, която ми дават в момента за май 2019 е 520 евро на човек във вътрешна Фантастика /с таксите /, ако имаше останали вътрешни Бела, щеше да е 480 евро.
Това е доста хубава цена, за нов кораб, може и да не падне кой знае колко. Може да видите за друга дата, ако я има категория Бела. А иначе за тази година - до края на 2018  няма как да е много по-евтино, то и няма да има много останали каюти явно. Та, не се надявайте на кой знае каква по-евтина промоция в този случай. И да има, ще е за някоя конкретна дата, не се знае дали ще е удобно пристанището, и пак не е много сигурно. Аз лично рядко виждам на МСЦ кой знае колко оферти под 400 евро вече. Всъщност не съм и виждала, евентуално от някой чужд оператор ако падне нещо, но ... Все пак стискам палци да изскочи.

# 358
  • Мнения: 58
Цената, която ми дават в момента за май 2019 е 520 евро на човек във вътрешна Фантастика /с таксите /, ако имаше останали вътрешни Бела, щеше да е 480 евро.
Това е доста хубава цена, за нов кораб, може и да не падне кой знае колко. Може да видите за друга дата, ако я има категория Бела. А иначе за тази година - до края на 2018  няма как да е много по-евтино, то и няма да има много останали каюти явно. Та, не се надявайте на кой знае каква по-евтина промоция в този случай. И да има, ще е за някоя конкретна дата, не се знае дали ще е удобно пристанището, и пак не е много сигурно. Аз лично рядко виждам на МСЦ кой знае колко оферти под 400 евро вече. Всъщност не съм и виждала, евентуално от някой чужд оператор ако падне нещо, но ... Все пак стискам палци да изскочи.
Точно такива бяха и моите мисли и направо резервирахме. Като отидем да даваме капаро, ще си направим и застраховка Отмяна на пътуване, че то чак след 1 година ще стане. Нямам търпение да излязат първите отзиви и снимки за Seaview другия месец.
За тази година ще трябва да мислим нещо друго - чартърна почивка или нещо такова.

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Цената, която ми дават в момента за май 2019 е 520 евро на човек във вътрешна Фантастика /с таксите /, ако имаше останали вътрешни Бела, щеше да е 480 евро.
Това е доста хубава цена, за нов кораб, може и да не падне кой знае колко. Може да видите за друга дата, ако я има категория Бела. А иначе за тази година - до края на 2018  няма как да е много по-евтино, то и няма да има много останали каюти явно. Та, не се надявайте на кой знае каква по-евтина промоция в този случай. И да има, ще е за някоя конкретна дата, не се знае дали ще е удобно пристанището, и пак не е много сигурно. Аз лично рядко виждам на МСЦ кой знае колко оферти под 400 евро вече. Всъщност не съм и виждала, евентуално от някой чужд оператор ако падне нещо, но ... Все пак стискам палци да изскочи.
Точно такива бяха и моите мисли и направо резервирахме. Като отидем да даваме капаро, ще си направим и застраховка Отмяна на пътуване, че то чак след 1 година ще стане. Нямам търпение да излязат първите отзиви и снимки за Seaview другия месец.
За тази година ще трябва да мислим нещо друго - чартърна почивка или нещо такова.
Аз се качвам на 17.06 и ще дам отзив, като се върна. Високо съм вдигнала летвата след Хармони, дано не ме разочароват. Ще бъдем този път и със сина ми, та ще е малко по-различно пътуването.

Общи условия

Активация на акаунт