Безжична вертикална прахосмукачка

  • 104 279
  • 806
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 762
днес в Лили дрогерия видях че тия кърпи и един промо сет бяха намалени https://shop.lillydrogerie.bg/catalogsearch/result/?q=swiffer

# 466
  • Мнения: 7 219
Здравейте!

Може ли мнения за тази вертикална прахосмукачка
https://www.emag.bg/bezkabelna-vertikalna-prahosmukachka-viomi-a … 227/pd/D0W22TMBM/

# 467
  • Мнения: 1 044
Бях объркала темите и премествам поста си тук:
Реших, че ми трябва безжична прахосмукачка, но изобщо не съм ориентирана в марките и моделите. В момента основно ползвам  робот Румба и Сименс 2400W. Имам и перяща Зелмер, която изваждам от кашона само за пране на дивани. Т.е. имат мощни кабелни прахосмукачки в т.ч. и с турбо четка за основно чистене. Безжичната ми трябва от гледна точка на това, да не мъкна по стълбите Сименса и да обирам прах по мебели и трудно достъпни места. Удобно би било и да мога да чистя инцидентно  колата, ако има нещо разсипано- не за основно чистене. Въпреки, че не съм сигурна колко е хигиенично да ползвам една и съща за къщата и колата. За колата си  имаме една стара и много лека Сименс с кабел, ако се наложи да я чистим в гаража.
Домашният любимец не влиза вкъщи, но аз съм с дълга коса и ми трябва прахосмукачка с лесно почистване на четките. Разглеждах Dyson V12, MIELE Triflex HX1 и по- евтини - Roborock H7 и Shark.  Последните 2 виждам, че са с автономия 80-90 мин. Не съм наясно какво да гледам и за филтрите. За Шарк видях, че е удобно съхранението, понеже се сгъва, но бих предпочела да е от БГ.  На косъм бях да поръчам от Техмарт на намаление Роборок, но прочетох, че е моноциклонна/ което не съм наясно какво значи/. Та в крайна сметка, моля да ми препоръчате от горепосочените или други модели/за покупка от БГ или Амазон!
DTDT5,  направи ли вече избор на прахосмукачка? Не съжалявай за миещите! Аз имам iRobot Braava 390t, която за 2 години съм ползвала точно 3 пъти. По-бързо, лесно и чисто ми се струва измиването с обикновен моп.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 16:42 от Мари-ана

# 468
  • Мнения: 180
Здравейте! И аз имам подобни терзания като Мари-ана. Simple Smile Гледам ги вече сигурно от месец и не мога да взема решение. Dyson V12 и Dyson Micro са ми на сърце изключително много. Ходихме, гледахме ги на живо в магазина.. Всички казват, ме Микрото е много слаба, нооо е толкова компактна, като перце... Не мога да реша струва ли си парите.. Дали няма да ми върши все пак работа (само ламинат имаме) и съществременно да забравя за кабелната прахосмукачка (стар Самсунг, 1800W)? Не мога да преценя колко слаба е тази слаба Dyson
Разликата в цената с V12 е 500 лв. в момента. Разумният избор сякаш е V12, която има куп предимства и пак е лека.. но цената Sad
От другите марки нищо не ме грабна, изгледах сума ти и клипчета и все ме тегли към Dyson. Да прежаля ли 1200 лв. или и по-евтината ще ми е достатъчна? Как мислите?
ПП. Да добавя, че имаме и робот LG, който вече е старичък, но си работи добре.

# 469
  • SF
  • Мнения: 21 259
Колко по-мощен е моторът на V12 в сравнение с предишния модел?

# 470
  • Мнения: 4 042
Да споделя, жената която идва да чисти вкъщи ми беше препоръчала Dyson, че чистила при друго семейство с нея. Тя беше препоръчала V11. Вчера като идва ми каза, че вече имала още няколко семейства с по-малки и по-леки dyson, но батерията не им издържа да мине 3 стаен апартамент, така че ако съм решила да си взимам, да гледам батериите. Тя каза, че й се налага да бърза много, за да й стигне. Не знам кои са другите модели, и тя не знаеше, но реших, че би било от помощ на някой.

# 471
  • Мнения: 1 171
Мисля, че го казах по-напред в темата, нашият е V10, има три степени и на максималната не мога да мина две спални и хол с кухня, свършва батерията, за това минавам на средна степен и ми остава батерия за още чистене, а си прахосмукира боклуците добре, пускам на макс на определени места, ако реша, че няма да почисти добре. Не мисля, че ако я пусна на макс и се счупя от бързане да прахомукирам ще е по-добре изчистено в сравнение с това на средна степен, но да мина по няколко пъти.

Котешкото легло го почиствам на макс, но там и нормална прахосмукачка се справя по-трудно с набитите косми.

Със сигурност по-скъпите модели ще са по-хубави, но идеята ми е че и V10 се справя супер.

# 472
  • София
  • Мнения: 504
Да попитам и в тази тема - трябва ми прахосмукачка за миене на ламинат, но и да събира боклуци. Гледах, изчетох информация. В крайна сметка се колебая между Rowenta Air force 560 flex aqua или Karcher FC 5 Cordless. Бихте ли дали мнение, моля?

# 473
  • Мнения: 478
Да попитам и в тази тема - трябва ми прахосмукачка за миене на ламинат, но и да събира боклуци. Гледах, изчетох информация. В крайна сметка се колебая между Rowenta Air force 560 flex aqua или Karcher FC 5 Cordless. Бихте ли дали мнение, моля?
С Ровента 560 флекс съм от Коледа,доволна съм,чисти,мие,заслужава си,за другата нямам мнение

# 474
  • София
  • Мнения: 504
Unforgiven, ти ми отговори и з другата тема, много ти благодаря! Само ме притеснява, че е скъпа, иска ми се да мие идеално, да не оставя следи и замацано.

# 475
  • Мнения: 478
Unforgiven, ти ми отговори и з другата тема, много ти благодаря! Само ме притеснява, че е скъпа, иска ми се да мие идеално, да не оставя следи и замацано.
Извинявай,не съм запомнила ника...
Беше 500,сега виждам че е 750
Не замазва,за ламинат е наблюдението ми,противно на всички коментари,които четох като събирах мнения,не оставя мокри следи по пода

# 476
  • Мнения: 604
Здравейте!

Може ли мнения за тази вертикална прахосмукачка
https://www.emag.bg/bezkabelna-vertikalna-prahosmukachka-viomi-a … 227/pd/D0W22TMBM/

Здравейте, аз имам тази прахосмукачка около 4-5 месеца вече, купих я от техномикс и съм много доволна - зарежда се бързо, чисти добре. Лека е и прилично маневрена. Приставките й също вършат добра работа. Има светлина, която помага да се види цялата мръсотия, която си мислим, че я няма. Спрях се на нея, защото гледах видео ревю и тя беше единствената, която не буташе едрите боклуци напред и да ги, а директно си ги засмукваше. Лесна е и за почистване - всичко се разглабя. Имайте предвид, че аз чистя само гладка повърхност, нямам килими и не знам там как би чистила. Пускаме я всеки ден, около 65 кв площ вече минавам за 7-8 минути макс, вместо 15 с голямата кабелна. Зареждам през 3-4 дни. Въобще безкабелна прахосмукачка е най-добрата ми покупка до сега Simple Smile

# 477
  • Мнения: 7 219
Благодаря за отзива! Simple Smile

Аз вече я поръчах, но още не съм я ползвала. Радвам се да разбера, че има доволни и съм направила добър избор.

# 478
  • София
  • Мнения: 11 483
Здравейте,
Много се извинявам, ако не съм по темата, но бихте ли препоръчали прахосмукачка за кола?
Мерси!

# 479
  • Мнения: 2 992
Ronald,

Всички обсъждани по-горе безжични прахосмукачки стават за автомобил. Имат малки приставки.
Аз почиствам нашата кола , с която от прахосмукачките ( безжични ) ми е под ръка.
Бих ви препоръчала да погледнете моделите на Шаоми.

Общи условия

Активация на акаунт