Фигурно пързаляне - 8

  • 78 027
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 184
Жубер не беше вчера на тренировката, може да не са пристигнали още. Фло води французин и чех. Томаш не е в отбора на Чехия.
Видяхте ли цветът на леда, Kiss&Cry зоната също няма да коментирам. Вчера гледах всички юноши на треноровка (които дойдоха), тъпото е,ч е си развалям кефа със странични неразбории.

# 226
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Не нацелвам сега снимка така че да видя по-добре леда. То малко ми беше олимпийския- там доста неприятен и цвят и вид имаше на моя екран, да не говоря че бе и намален заради дебелия бортик.
Venyan,  Hug, каквото такова. Няма да се ядосваме. То и тези в ISU явно са свикнали с нашите неразбории щом ни "дават" домакинство  Wink  Rolling Eyes. То затова не случайно имам лооошо мнение за тях. Стандарти йок.  Tired Mr. Green
Аз имам ден да се подготвя психологически че ще ходя в тази зала , която силно недолюбвам. Причини- мениджмънта ѝ и отношение на персонала към мен като посетител- хем моята история с тази зала почна преди ентото ѝ откриване и така си върви  Mr. Green. Избягвам я всячески ама ей на сега  Whistling
За Kiss&Cry зоната ми иде  341uu като толкоз ги мързи поне да бяха примъкнали една пейка от някой парк.
Жу подозирам , че ще е на линия, някак си ученика му заслужава, напредва технически момчето.
За повдигане на квалитета след тез нашенски безобразия  Wink- нашите оскаристи Мая и Алекс

Ахха,  ето го и леда - http://sh.uploads.ru/v6DL8.jpg

То още като разбрах че няма да е на ледена арена а в таз зала ми бе ясно ......всьо.
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/28795591_102162601 … 8&oe=5B0ED2D9

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 11:42 от Шошулчо

# 227
  • София
  • Мнения: 184
Ледът на снимката е хубав.
Днес май са сложили диванче

# 228
  • MJF
  • Мнения: 8 688
 Wink това са все добри новини.

Гледам списъка на кратките танци
С интерес на живо ще гледам трите руски дуета, Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA, трите американски дуета. Жалко че немския дует не е този който помня и харесвам с постановки, сега не ми се рови за името им. Жалко че и Alicia Fabbri / Claudio Pietrantonio не са на линия- канадски дует който помня. И някой френски ми се губи с познати имена.

15 четворни скока планирани за Световното в София
Честно казано най - интересното на този шампионат ще са руските и японските дами и дали при юношите накой/и и кой/и ще се справят с двете си програми както трябва. Даже прогноза не съм още писала  Wink. Още тъна в догадки на кои да заложа.
Къде ще гледаме Световното по фигурно пързаляне
 Tired така беше и 2014. Родна картина почти мираж но заради нея блокирани на ISU- канала  Close. БНТ HD по време на ЮСП повтаря олимпиадата  ooooh! Close. Пълна пародия.
Пак сме нет-зрители.
Whistling охх, голям майтап. Къде гледах преди незнам. То има 2 немски танцови дуета и Ria SCHWENDINGER / Valentin WUNDERLICH са на линия. Доволна съм.
Алекс Златков – усмивка, счупено за късмет и шампионски музики (ВИДЕО)

Последна редакция: вт, 06 мар 2018, 22:36 от Шошулчо

# 229
  • София
  • Мнения: 27 376
Уф, е аз успях да се освободя и събота ще гледам волната при юношите и девойките.  bowuu

# 230
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Diavolo,  дано се получат силни изпълнения в събота на волните.

Въпреки че не съм голям фен на Красножон залагам на него за първото място. Има големи недостатъци той за мен все още. Отделно той-съдиите често ме афектират. Ерохов дано се събере но чак не ми се вярва, въпреки че ще му стискам силно палци за това, все пак един път този сезон го видях с 2 силни изпълнения в един старт и бе чудесна гледка. Отделно е че харесвам кратката му. Phan  и Пулкинен са меко казано неясни, могат но един път на високосна го показват , еле пък 2 пъти в едно състезание  Whistling. Малко тясно стана в амер. отбор и виждам че за Торгашев квота няма, ама то така , трябва и да се скача. Хиваташи и той като горните двама. Савосин е отделен случай- човека се усложнява с четворни и съответно всичко останало се разпада. Сумото ми е любопитно какво ще покаже този път, въпреки ограничените си сравнително възможности. Героя с м/ународни стартове че и О тук е Рицо  Simple Smile. Не знам защо от него сега не очаквам чудеса. Сили и за световното му трябват.
Джеймс Мин и Донован Карило са двете скици които задължително ще проследя. Александър Селевко също- макар че са двама Селевко и аз ги бъркам кой кой е . Стисвам им палци да стигнат до волната. Защо пък не.

При дамите имаме истинско бижу в лицето на Косторная- абсолютно цял пакет и много добра хореокултура. Константинова когато е ментално във форма също е нещо подобно, но. При Трусова ясно какво ще се гледа . Рика ми е интересно какво ще събере и покаже на двата си старта, стискам ѝ палци да и се получи, доста напредна за м/усезона тя. Останалите 2 японски момичета и двете корейски момичета също ми е любопитно доколко ще се съберат. В началото на сезона корейските участници на гран-при не бяха във форма, но сега като гледам как се стегнаха някои за О а и поне един пик да са планирали за сезона , надявам се да е сега.

# 231
  • MJF
  • Мнения: 8 688
И така гледах кратките танци на живо. Без първата група. За жалост закъснях, виновен е т-та.
Първо впечатленията ми извън самите изпълнения. На леда че има рисунък забелязах случайно чак в последната група  Mr. Green имам предвид рисунката а не кръга с ISU. Хванала е ръжда и тя.  Mr. Green не е смешно. K&C зоната повече няма да я коментирам. Не знам само на фотографите как им е , защото на мен острани погледнато а и бях близо седнала ми бе тъмно.
Още на първото изпълнение гледах на екрана повторението и .....до там. Пълна профанщина е снимането и освен на оценките гледах да не поглеждам нагоре към екраните  Tired. Забелязах че картината и изчезваше на няколко момента. Честно казано едвам се удържах да не ида до оператора от моята страна- двама се сменяха и двамата  напълно "отегчени от живота". Пълен непрофесионализъм.
Който ходи в залата да си носи допълнително дреха. Казвам го на фона на затоплянето отвън. Аз добре че мъкнех в багажа. С ръкавици гледах но си ги свалях да пляскам от сърце  Stop.
Оказа се че нацелих точно къде да си избера да седна - ама нали съм врял и кипял  Wink Mr. Green. Над 50% от туизлите бяха изпълнени буквално пред мен, по -добре ги видях от съдиите  Wink Laughing. Треньорите пред очите ми, под контрол  Wink Laughing. Сума познати ни до малка подробност от екрана. Емоции, звуци, пляскания, пълна програма. Плюс  близък поглед към K&C.  bowuu
Като споменах съдиите, определено за някои оценки  им трябват очила. Днес се убедих че ако си водех записки по време на самото състезание нямаше да имам грам проблем обективно да подредя изпълненията. Туизли не видях почти изпълнени на 6. Само шепа дуети са с майсторски близко танцуване. За жалост почти без ниска поддръжка. Но всички състезатели ми се видяха в добра физическа форма за разлика от началото на сезона / гран-при серията. От този факт съм много доволна.

Руска двойка спечели краткия танц, Яна и Калоян с прогрес
Вторите при танците: Теса и Скот никога не се карат и са добри с всички

Днес Юзу е потвърдено че няма да участва на СП. Напълно очаквано. Гледах тези дни фигурното на олимпийския канал от O  - пълни записи- то продължавам да гледам всъщност, карам на малки порции и се наслаждавам, плюс целите допълнителни емоции от тези които виждам за последен или предпоследен път на леда.

# 232
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Гледам спортните на ISU канала. Става с плъгина  Browsec  в FIirefox. Гледам през Сингапур. Лесно.
http://www.eurovisionsports.tv/isu/

https://www.youtube.com/watch?v=9hSBp_gtBYY

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 19:28 от Шошулчо

# 233
  • София
  • Мнения: 27 376
Уф, да очаквано от Юзу. По-добре, за да не стане някоя беля и после целия следващ сезон да бъде опропастен. Simple Smile Световно има всяка година все пак.

Леле, шошулчо, ужас.  ooooh! В събота и аз на живо ще видя този сеир в Арена Армеец. Все пак това ще е последен състезателен ден и надявам се, че няма да има толкова неразбории.  Embarassed

# 234
  • MJF
  • Мнения: 8 688
 ooooh! оказа се че ISU канала днес бе блокиран за Европа  ooooh!. Дано някой обърне внимание и има развитие. Висне така като всички без някои в Северна Америка сме "на клона". Пълно безобразие с 2 думи.
Подсетиха ме други зрители с цялата ни ледена неразбория- то танците ги прекъснаха за леда- та за последното юношеско световно в Милано. Помня го добре защото го предаваше Евроспорт. За голяма всеобща изненада. Та там леда бе такъв че спираха за повече от час състезанието , под носа на Чинкуанта  Mr. Green. Евроспорт милите се ошашавиха тогава -излъчваха на живо  Mr. Green. От тогава не помня да са давали ЮСП  Mr. Green. Явно им държи.

Очакван резултат при спортните. Радват ме днес като цяло.

 Diavolo
, събота дават отвън хубаво време , та да повторя за допълнителни дрехи в залата. Днес въпреки мерките ми бе хладно. Все пак бях  да речем на 8-10-12 реда от "ръждясалия" лед.

И все пак си мисля че вместо какви ли не неразбории с картина ISU отдавна трябваше да подкрепи ентусиасти като Тед Бартон. Юношеското фигурно дължи много на този човек и екипа му  Stop. Нищо че действат само от 4 години. Но то когато си адекватен за времето и нуждите на даден спорт и за толкоз кратко време може да бъдеш запомнен и то само с добро.  Peace  

Бяло-зелено-червена феерия за откриване на Световното- дано се появи запис.
Като гледах сега спортните се сетих , че има за  какво да похваля родните снимачи  Mr. Green. Еми няма "кадри от покрива" 2 камери снимат изпълненията, 1 на входа на леда и една на изхода на леда . Така поне ни спестяват пълен обзор на леда  Mr. Green. Това си е гооолям позитив. Съвсем сериозно  Naughty.
 Wink

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 23:05 от Шошулчо

# 235
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Гордость нации. Ледовое шоу Российских олимпийцев (04.03.18)- https://www.youtube.com/watch?v=X0te5I30cOQ

И сега какво се получава?! На СП може да имаме пиедестал от Нейтън-Шома-Бо като отсъстват Юзу и Хави. Хайде да ги видим тез четворни лъвове. Макар че след толкова пикове този сезон които показаха и тримата,  аз направо ще  smile3517  ако на СП се покажат в почти пълната си бойна готовност.


Днес тежък ден за начало  Wink- 48 юноши- добре че са кратки  Laughing.
За кратките спортни
Този сезон китайската федерация прати на гран-при 3 дуета , ако не се лъжа  Thinking но мисля че бяха 3 а не 2. Бяха с една треньорка-запомних я от тогава- просто ново лице за мен. Лошо впечатление ми направиха съдиите спрямо тях, особено на 2 от етапите имаше очебийна тенденциозност с ниски оценки. Вчера поредно приятно впечатление от Yumeng GAO / Zhong XIE- дует с интересни 2 програми , с добра комуникация на леда в дуета и въобще са ми спортен- танцов дует а такива не могат да останат не забелязани.
С кратката спортните се справиха добре- все пак скачат двоен скок. На волната ще настане масовото разделение, тъй като хроничен е проблема им с троен скок.
Въобще този сезон в спортните най ме впечатлява че гледам-коментирам скокове  Confused. Може и до сега да са били голям проблем масово, но този сезон това просто силно се набива на очи. Освен да се е повишило много и рязко общото ниво на останалите елементи- особено поддръжки, изхвърняне, туист. Макар че пък чак и това не забелязвам.  Thinking като цяло трудно им е , спор няма. Това са си най-големите мазохисти във фигурното.
Вчера съдиите в краткия танц оплеска много нещата. То толкова "креативи" буквално пред очите ми , че им загубих бройката. Но ярко помня надутите без покритие оценки на Божилова-Георгиев и Marjorie LAJOIE - Zachary LAGHA. Друго ярко впечатление ниската оценка без повод на    Caroline GREEN -Gordon GREEN. Трето как се повиши рязко картината като излезе последната група на загрявка. Фучаха буквално по леда на голяма скорост. Трите руски дуета много ми харесаха. Като скорост, довършване и детайл към изпълнение на всеки жест определено е на контраст на фона на останалите. За разлика от сгрешилите пък получили много  Close,    Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO вчера поне не бяха поставени в първите 3 места. Макар че от това което видях от съдиите преди това като "творения" докато не излязоха оценките очаквах всичко  Tired. То в пълен разнобой бяха и двамата.
Шпилбанд ме изненада с това че не е да речем "стоик до бортика". Силно възклицание при омазаните туизли от него. Чак ме разсея за момент  Laughing

Днес смятам да си водя записки -особено при разнобой м/у гледката на леда и оценките.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 08 мар 2018, 08:31 от Шошулчо

# 236
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Кратките мъже
Гледах на живо без последните 2  групи. И даже дейстително си водех записки за това което ми хареса като гледака на леда. Но си намерих компания от един момент нататък и се разсеях за това начинание. Но то и как да не се разсейваш като има няма спре тока. Загубих дири колко пъти се случи.
В сряда лед-прекъсвания , вчера ток-прикъсвания, днес не дай си боже натровени състезатели от храната в хотела да речем.  Rolling Eyes. Сарказъм от ден 1 будят в мен тез родни организатори. И да не си мислят че при 7 милиона мишлета неща от кухнята могат да останат тайна. Ами не  Mr. Green. Народа в залата - чудженците се смеят и на нас шепата родни на тез вагабонти ни остава също да се смеем,  саркастично иначе ........ Close Tired.
За здраве да се върна на грозния лед. Та имаше си трите категории фигуристи- само техничари, всичко много добро без скоковете и единиците намиращи баланс м/у скоковете и всичко останало. Имаше единици изпълнения които ми бе кеф че видях на живо. Да речем това на Донован Карило, Йонатан Хес, Sihyeong LEE, втория корейски състезател някъде в самото начало - Younghyun CHA и др. Ама много се радвам за Карило че попада на волната. Автоматично този състезател повдига настроението и сега и на живо го видях че това е така, цялата зала живна. И за капак след него спря тока  Mr. Green. Така че веселието продължи. След него на Nurullah SAHAKA се падна да зъзне на леда докато дойде тока, 2 пъти упътване от главния съдия получаваше милия.  И чудесно че след всичко това направи PB- събра се като никога до сега.  Mr. Green В актуалната тема "ЧЕЗ"  е тайната.
Последните 2 групи видях на пълен запис в транслацията в тубата. Големи благодарности на този потребител, спасява масово безобразната ситуация с картината. Вчера доста пъти съвсем отблизо се разминавах с Лакерник и така ми идеше да му кажа мнението си точно за  туй безобразие  Rolling Eyes Tired ама пука му него и сие.
И така радвам се,  че Ерохов и Красножон оглавяват класирането, такава е реалността на това състезание. Нивото на кратката не бе високо , то и показаното от една страна и от друга реалните  възможности на състава на това състезание. Да видим как ще се получат волните , че там ще изпопадат като круши и ще лазят към края като ......юньори. Дано утре се размине без изненади и Ерохов-Красножон се разберат на леда кой пръв , кой втори.
Прехвалените Пулкинен, Phan, Орцел- него даже го бях забравила че участва  Blush Simple Smile не ме впечатлиха въобще и проблема ми не е че не скачаха ами не виждам мотив за останалите високи оценки. Не ме впечатлиха в своята група фигуристи- "пързаляме се много добре но ако можеше да няма скокове, макар че като PR и реално се мъчим да се усложняваме". Приятни впечатления в тази група фигуристи намерих на съвсем друго място и то предимно състезатели от азиатски произход - там съдиите да се вземат в ръце и да дадат реални компоненти. Да не изброявам защото за радост на фиг-пързалното ми око вчера имаше доста такива представители. Да със скоковете беда, по разбираеми причини- условия и треньори. Но повечето се напъвят да се консултират и отчасти тренират при уж по-добри треньори. Но тези състезатели видимо се страраят да покажат на макс това което могат и ме дразни когато това не се оценява реално. По-добра, интересна, плавна , завършена гледка са от редица прехвалени от "фиг-пърз държави".  Stop Peace
Да не забравя да похваля отделно и Городницки, Данелян и  Micah Kai LYNETTE. Виждам че последния класирал се за волната е    Gabriel FOLKESSON, радвам се за което, запомних го тази година на гран-при серията , приятен фигурист на леда е.

Днес започва състезанието на момичетата и се се тих вчера , че като си тръгвах спряла в коридора да си търся чадъра в багажа, си вдигам погледа и пред мен точно Косторная, сам самичка, треньорите явно с Ерохов, който точно щеше да е в следващата група на леда. Точно на нея стискам палци да спечели това състезание. Реших да не я заговярам и да ѝ пожелая успех. От суеверие  Wink Simple Smile.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 08:43 от Шошулчо

# 237
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Нейсе вдигнали са геоблока от ису-канала и за нас дори http://www.eurovisionsports.tv/isu/single-pair-skating-ice-dance/
 Close колко време им отне. Пак добре че не стигнаха до галата  ooooh! Tired

# 238
  • София
  • Мнения: 27 376
изгледах спортните двойки
не съм никак впечатлен от това което видях, но пък добро и напрегнато състезание се получи.
Империята/Русия отвръща на удара. Така можем да обобщим видяното и крайното класиране.  Grinning

Най-много ми харесаха вторите в крайното класиране. Костюкович/Ялин. Въпреки трите падания на леда от страна на Полина мисля, че има много голям потенциал в тази двойка. Китайците ми харесаха също. Интересно, тази двойка втори цикъл завърта и впечатлява повече с хореографията си отколкото с техниката. Това е нещо ново за китайската школа. Ама време е да надградят с техническата част, защото определено изостават.
Третата двойка, която ми хареса е водещата американска, Одри Лу и Миша Митрофанов. И тук има много голям потенциал. Настя Мишина и Саша Галямов ми харесаха хореографски, но ще има проблем тази двойка с килограмите на Мишина. Шампионите безапелационни като преднина и в кратката и особено волната, но някак си не са моят тип така да се изразя. Не ме грабнаха, нито впечатлиха. Чисто хореографски имат още много да учат. А и виждам повече поле за развитие при конкуренцията отколкото при тях, ама естествено, че мога да се лъжа. Томала/Кункел също са ОК. Германците имат добро бъдеще в тази превърнала се в толкова германската дисциплина...  Grinning

Качеството на леда е отвратително. Как може, как може...  ooooh!
Много малко хора, всичките с дебели якета, явно е арктически студ в залата, утре ще видим и на живо.

# 239
  • MJF
  • Мнения: 8 688
Diavolo, видях те в залата  Wink Laughing. Аз гледам вкъщи на екрана.

Мда. И моето впечатление от спотните дуети е такова. Но се стараха състезателите . Радвам се за Мишина , че стигна до пиедестала и с новия си партньор. Да дерзаят. И трите дуета ги гледаме този сезон за първи път- първи м/ународен сезон им е . А Мишина- Галямов и въобще м/ународен старт ако не броим печалноизвестния Golden Spin. На  победителите Дария-Денис този сезон станах голям фен още сле първите им стартове на гран-при- гледах видеоинтервю с тях непосредствено след старта им , шампионски настрой и характер имат, особено ме впечатли тя. После на ФГП бяха трети и сега световни шампиони. Браво и много се радвам и за тях.

Сега изгледах последните 2 групи на волните момчета. Много жалко за случилото се с Красножон. Много. Получи се странен за мен пиедестал. Радвам се много за Ерохов- макар че бая трудно се справи с цялото напрежение на фона и на суматохата преди старта му. По едно време в средата на програмата аха , аха , тръгна да се предава и едвам да се отлепя от леда и аз вече  Rolling Eyes Crazy ooooh! Close Close ooooh! като си представих ако се предаде какъв пиедестал ще се получи и какъв световен шампион може да се получи. Въобще странно състезание. Очаквам впечатленията на живо от Diavolo. И разбира се и ако други се разпишат.
Като изключа Ерохов въобще не съм в голяма възхита от подиума ама каквото такова.

Гледам трето поредно награждаване и си мисля как си отслушаха руските състезатели след цялата простотия на О , химна и знамената . Нищо че химна с някакви странни църковни камбани за ужас на Ленин, Сталин и учудени лица от мен и състезателите първия път  Mr. Green. Или различните руски знамена на награждаването на спортните. Все пак до края трябва да е весело/саркастично у нас. Да ни помнят. Добре поне че от букети не са спестили та дават по два на дуетите.  Whistling

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 15:51 от Шошулчо

Общи условия

Активация на акаунт