Фигурно пързаляне - 8

  • 77 841
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 491
Последни горещи новини от фигурното пързаляне - Альона и Бруно ще участват на Световното, а след това щели да решават какво ще правят.
Ксения и Фьодор пропускат Световното, защото Ксения има травма на крака - в инстаграм е качила снимка с гипс.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Здравейте, изгледах жените и Галата, естествено благославях Евроспорт, но какво да се направи, едва ли ако им изпратя гневно писмо ще има ефект. Поплаках си за края на игрите и за прекрасното фигурно пързаляне, както и за шампионите, бронзовите медалисти и всички останали.
Относно жените, радвам се за Загитова, да програмата е небалансирана, но истината е че системата позволява и тя се възползва. Въпреки всичко Дон Кихот ми хареса, пасва й, естествено Медведева е по-зряла и артистична, но и това дете за 15-годишна се справи блестящо. Не мисля, че златото е незаслужено и като цяло не ми допада отричането на едната или другата състезателка, фигурното пързаляне е субективен спорт и за едни Алина е перфектна, а за други - Медведева е такава. Не бива да се сърдим, убеждаваме едни други, а да прочетем и да се опитаме да разберем. Например аз не харесвам брат и сестра Шибутани, но това не означава, че бронзът им е незаслужен, точно обратното.
А ако си говорим за малки шампионки и техните не толкова силни програми се сещам за Тара Липински и изпадам в ужас. Тя наистина печелейки 1998 имаше вид на дете, докато Загитова  все пак изглежда доста по-зряла и нейните програми изглеждаха по-добре. Естествено и това е субективно мое мнение и се надявам някой фен на Липински да не ми се обиди.
Медведева има прекрасна волна и завладя публиката, както и мен, но не ме е яд, че не спечели. Нека това да е стимул, за да виждаме още и още прекрасни програми от нея, да има и конкуренция. От друга страна и Алина да има конкуренция и да се развива, другият сезон очаквам отговора на Медведева. А кой знае кои други нови лица ще се намесят.
А всъщност от волния танц програмата на Кейтлин ми хареса най-много, много добър черен лебед. Кратката й също е прекрасна, нейният бронз ме зарадва много, защото ни беше ясна битката за другите медали, но това момиче успя да изиграе най-доброто точно на Олимпиадата.
БНТ излъчи пряко Галата и я гледах цялата, най-накрая дочаках да излъчат нещо в цялост. Естествено Евроспорт не го направиха... Много е тъжно на колко състезатели казваме довиждане, толкова дълги години ги гледахме, връщаха се, сменяха партньори, създаваха колорит и сякаш без тях ще е различно. Подобни усещания имах предната смяна на поколения, но да не забравяме че имаше фигуристи с много дълга кариера, които все пак останаха. И все пак, надявам се да изгреят нови лица, фигуристи като Хави - от държава без традиции в този спорт, бойци като Альона, създаващи магия като Теса и Скот, нежни като Каролина, интересни като Лука и Анна. Не знам кои от изброените ще се пързалят след Олимпиадата, но е ясно, че няма да останат дълго. Гледаме напред към Световното и Световното за юноши в София, а и към всичко друго свързано с фигурното пързаляне в прекрасната тема. Беше ми приятно да ви чета и да намеря съмишленици за Олимпиадата и фигурното пързаляне и да споделим какво ни вълнува, всяко едно мнение е интересно, много е хубаво да прочетеш различни гледни точки.

# 197
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Истината е другаде. Съдиите и цялата кохорта показаха ясно и отчетливо , че шампионка ще е рускиня, но не тази която заслужава, а тази която ние изберем.
Жалко за труда и емоциите на тези спортисти. Винаги съм се чудела как събират сили да станат след подобни случаи и да продължат на пред. Едно е да си втори защото нещо не си направил, съвсем друго е когато всичко си направил и са ти взели медала, просто ей така.

СП не знам, аз пък харесвам тези първенства. Новата вълна излиза на преден план. И с нея все се надявам, че нещата ще се променят.
Пък може и приятно да се изненадаме, надеждата умира последна.

Иначе да фиг. пързаляне все повече заприличва на худ. гимнастика /по отношение на съдийството/. Цитирам по памет руски коментатор на олимпиадата в Пекин "Дайте да ги съберем, да дадем медалите, за който са решили. И да не мъчим момичетата."

Евроспорт, нарочно гледах жените в компанията на  Боричев и съдийката , след като изгледах репортажа по БНТ. Ми хареса ми. Дадоха една идея по-различен поглед на нещата. Оказа се, че съдиите толерират и харесват доста по - различни неща от феновете и състезателите. А, и за първи път чух Боричев свободно да изрази мнението си. Но, не бих си го причинила отново.

# 198
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Вчера саркастично се смях на себе си. Защото хем ..... се вързах на евроспорт програмата за галата, хем   ...........Както и да е, грешката си е изцяло моя. Дори грам не се ядосах.
Запис макар и за сега на части на галата - http://fsnews.ru/index-m-single-id-3207.html
Може вече и цялата да я има качена но не съм проверила към момента  Peace.

Хубус,  направиха реклама на юношеското световно в ефир и пр. Но сега се вгледах в графика му и до там с похвалите. И друг път съм казвала , че графика на турнира ми говори много за организаторите.  Stop

За съдиите и какво те решиха за дамите аз оставам със следното мнение. И даже мисля че "не търся под вола теле". Разгледах състава и пр. и това не е от вчера нито от онзи ден. Ще го напиша направо.  Та за мен тоз "мулти-култи" панел си изми ръцете с "руските девочки" в стил "така и така тез не може да ги избутаме от първите 2  места а и Медведева този цикъл.... та поне да им сложим втората първа  и това сторено с физиономия,  която не виждам точно сред емотиконите тук- саркастичен и злорад смях."  Peace да се чете пряко и преносно м/у редовете.  
Съдиите определиха съвсем буквално златните медалисти на О. До един. Можеше стига да искамт без грам проблем и то без да се набиват на очи  Stop  да сложат Суй-Хан пред Альона, да не дадат втори златен на Юзу, да сложат Пападакис пред Теса. Да дадат медал на Нейтън а не на Хави. И при всичкото това можене без окото им да мигне на края след всичките си творения до дамите, хоп Медведева не първа и то да не отварям двете отделни теми- оценките в кратката и оценките във волната.

И аз като Азарея за новото и надеждата.

Като споменахме худ.гимн. Гледам горе долу картина от състезание един път на високосна. Случи ми се последно последния август. Явно защото тогава "големите" предавания са във ваканция та до ефир стига и нещо такова като спортна гимнастика или художествена. Даже не помня и какво точно гледах- май световно бе. Съществено е че гледах   2 поредни дни. Първия ден, домакините от Италия без предни класирания  , публиката до последните групи са разотиде, нямало видиш ли ти зрители в залата ако няма италианка на по предни позиции. В същото време се сменил шефа на м/ународната федерация- станал японец. И така гледам първия ден японския ансамбъл и италианския + синглите на домакините. Еми не са за първите места. Сядам да гледам втория ден- то нали същите съчетания. Внезапно домакините задобряват, публиката в екстаз, залата уж с публика. Японския ансамбъл внезапно става образец и влезе в тройката като изпълненията до едно на нивото на същите от предишния ден. То просто като майсторство и като програма и като презентация на са в топ 5. Да ама не - шефа да е доволен и публиката също. Пълен цирка или и аз не знам какво да кажа. А това е оли-спорт. Него поне отдавна не го гледам.  Whistling

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 12:13 от Шошулчо

# 199
# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Шошулчо, четеш мисли да знаеш, след заформилата се дискусия и аз това мислех кокошки лесно можеха да дадат златото в танците, мъжете и спортните на   други състезатели, мислех си, че златото е нарисувано за Габриела и Гийом, а Альона няма шанс да грабне златото. Изненадаха ме, дори ме шокираха, защото обикновено на Олимпиада играят на сигурно, НО идва голямото но - при жените решиха друго. И все пак когато има две чисти програми съдиите с всеки малък плюс и точка определят победителя. И преди е било така, и сега, слава богу на тази Олимпиада първите 3 индивидуални дисциплини възвърнаха моята надежда или просто сме ги хванали в добро разположение на духа за нашите любимци.

# 201
  • София
  • Мнения: 17 592

Не, не е Олимпиада и случайно попаднах на него, ама... направо ми взе дъха.
https://www.youtube.com/watch?v=o3c_xV78jFE

# 202
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Мда, точно на фона на предишните 3 дисциплини , като стигнаха до дамите финално ....... Както и да е и това ще трябва да преглътнем.

 Simple Smile не се знае, таз малка фигуристка може да е бъдещ оли-шампион.

И така оли -участниците, които ще направят още 1 старт в сезона тази седмица "ще идват на себе си". Останалите ще капитализират повишения интерес към себе си. Ще се "концентрират " на гали. Следва и Art on Ice

А ние след като имаме седмица за реанимиране от О продължаваме със "свежата кръв" - юношеското световно и то у нас.

# 203
  • София
  • Мнения: 27 273
леле, това момиченце още преди да е проходило се е научило да се пързаля  Simple Smile
не е истина, сладурана.

колко до съдиите, според мен повлияха по един или друг начин върху три дисциплини - жените, спортните и танците. При мъжете не мисля, че златния медал на Юзу подлежи на дискутиране след категоричната кратка програма и само две грешчици във волната, сгрешения троен лудз и липсата на комбинация четворен/троен след лошо приземения скок. Никой не е бил близко до него, за да го застраши реално и да се стигне до съдийска намеса. Simple Smile

# 204
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Предлагам да се развлечем малко с дрехите във фигурното чрез туй видеоинтервю с дизайнерката на Медведева и Загитова. https://www.youtube.com/watch?v=cw4FknpxG60


Yuzuru Hanyu
https://www.olympicchannel.com/en/events/figure-skating--pyeongchang-2018/

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 22:40 от Шошулчо

# 205
  • София
  • Мнения: 17 592


12-летняя южнокорейская фигуристка попыталась исполнить на сорев …  четверной прыжок


Момиченцето от предишното видео е РИАНА КАДЫРОВА от Казахстан.
Тепърва ще има да я гледаме (сега е на 7-8).
А това е сестра й, Ясмина:
https://www.youtube.com/watch?v=mXwdlo7zFQA

Ето я Риана, мъничко пораснала: https://www.youtube.com/watch?v=hrcf-HZnWuk
Странен избор на музика за малко дете... Пародията не е лесна за разбиране от деца - но, макар да не мога да видя изражението й, съдейки по жестовете... сякаш успява да я интерпретира... за мое огромно учудване.

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 00:18 от katiABV

# 206
# 207
  • София
  • Мнения: 179
Имаме си вече списъци за Световното в Милано
Боброва са в него, но в Русия написаха че няма да участват

# 208
  • Мнения: 1 491
Имаме си вече списъци за Световното в Милано
Боброва са в него, но в Русия написаха че няма да участват
Като гледам списъците на танците отсега знам кой ще победи. За второто и третото място определено ще има конкуренция. Радвам се, че Ана и Лука също ще участват.
Имаме и българско участие там. Heart Eyes

# 209
  • Мнения: 16
Нормално е Ана и Лука да участват, все пак световното им е у дома. И на мен ми е ясно отсега, че французите ще получат още една безапелационна титла, а американските двойки в пълен комплект ще се счепкат за другите две места. Не ми харесва, че французите нямат конкуренция в отсъствието на Теса и Скот и практически нямаха такава и преди те да се върнат. Надявам се през следващия сезон да позволят на някоя двойка да ги доближи, защото някак си тези безапелационни титли, не ми тежат достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт