А дали да не започна да тичам сутрин/вечер?

  • 3 684
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще дам пример със зълва ми. На 38 год. е, но тялото й е като на 18- годишна. Спортува много- освен тичането, редовно ходи на фитнес, сауна и масажи. Казва, че без да спортува не може, като наркотик е. Пуши по около кутия на ден (според нея цигарите въобще не и пречат и може да тича цял ден без да спира). Сутрин става в 6 за да може да има поне един час на разположение за тичане. От както я помня (14 г.) винаги е била толкова активна. Възхищавам се на ентусиазма й. Аз също опитвах, но нямам такава воля Embarassed
Конкретно за тичането- много е полезно за формата и за здравето Peace Имам една книга "Бягайте за здраве" (периодично си я чета, както и си пускам да гледам упражнения Blush), в която пише, че има специална техника при бягането за по-добър ефект при минимум износване на ставите и натоварване на тялото въобще. Освен това препоръчват консултация с лекар (да види кръвно, пулс, това-онова...). И казват, че човек се зарежда с енергия от бягането, дори то да е за сметка на съня... Отплеснах се ooooh! Аз такива дълги постове ги подминавам без да ги чета...

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Щом си решила - тичай. Тичах преди години всяка сутрин, но после започна лека по лека да ме примързява. Сега гледам да карам колелото поне.
Джогинга сутрин е добър начин на спорт в градски условия.

# 17
  • Мнения: 235
Успех , това за мен е невъзможно но се възхищавам изкрено на тези които успяват

# 18
  • Мнения: 4 806
много ше стискам палци да успееш... Ефект ще има.
Нямам възможност да го правя, но няма и да намеря воля.

# 19
  • Мнения: 686
Според мен тичането не е полезно за всички. Четох, че ако е налице наднормено тегло, бягането не се препоръчва, защото много натоварва сърцето. Първоначално за отслабване се препоръчва плуване и други по-леки натоварвания. И едва тогава може да се започне с тичане.

Така че всички "бягащи" умната! Не се претоварвайте много!

# 20
  • Мнения: 11 004
Според мен тичането не е полезно за всички. Четох, че ако е налице наднормено тегло, бягането не се препоръчва, защото много натоварва сърцето.

Става дума за мнооого наднормено тегло, тогава е хубаво да се започне с ходене. Но ако кг не са толкова много, може да се започне направо с леко бягане и постепенно да се увеличават темпото и разстоянието.  Peace

# 21
  • Мнения: 5 140
Така ето ме и мен голямата ентусиястка.
Така да поясня, имам да свалям 3-5 кг максимум, не повече, а по принцип и 3 кг ще са ми достатъчни. По принцип ми казаха за сърцето и кръвното да си поспортувам, но умерено, да не се натоварвам много. Естествено намя да замествам Ивет Лалова в спринтирането, но искам така да бъде, че да се чувствам АЗ добре и в кондиция.
Много съм се амбицирала, голям  инат съм и все пак зодия Лъв, което го започвам, трябва да го свършвам докрай. А пари за фитнеси не ми се дават. Имам си колан, от типа на сауна бел, увивам го около мен и започвам, нали все от някъде трябва да се почне, пък и компания съм си намерила.
И понеже искам да се отърва от спането до късно, а от сън файда и спомени няма.
Та програмата ми е следната - ставам, отивам си до магазина, той е в Гео Милев, до зала Фестивална, правя си джогинга, изкъпвам се - имам си страхотна баня и денят ми продължава презареден с енерджи.
А Никол малката е с нашите в провинцията, така че нея не я мисля.

Благодаря ви за подкрепата и силата, и желанието с които ме надъхахте.
После ще казавам какви са резултатаите.

мале колко дълго стана ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 237
Много хубава идея.По едно време с мъжа ми тичахме вечер и определено имаше  ефект,но трябва постоянство.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 798
Браво, щом имаш компания , желание и детето го няма- започвай да тичаш. Аз едно време тичах , ама това беше много тодавна. Сега нищо не може да ме накара да ставам всяка сутрин рано,  Rolling Eyesрано...

# 24
  • Мнения: 903
Аз съм с две ръце за тичането. Предпочитам го пред всичко друго... така се разтоварвам и е страхотно.  УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт