Трябва да се разделим

  • 39 561
  • 454
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 732
Това беше преди седмица. Сега вече не иска.
Това е целия проблем на авторката - тя сама не знае какво иска. Чака ние да решим какво да направи.
Съвети чу - всякакви и най-различни. Кой от тях послуша?

# 406
  • София
  • Мнения: 17 895
Ще каже, че няма бременност или е извънматочна, за да рационализира избора си, пардон чуждия й наложен избор и ще мине в режим на отричане на случилото се, за да запази от части съвестта си и най- вече- за да запази златния, отиващ към петдесетак, защото нея на 30 в разцвета си, макар и с две деца, никой няма да я вземе.

# 407
  • Мнения: X
Разликата е, че тя е съгласна да си роди и гледа детето. А точно в това се изразява отговорността при поява на бременност.
]И това е нещо героично? Неграмотна е да се предпази от нежелана бременност,  но  е способна да отгледа правилно три деца... ??? Съмнявам се.

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 00:52 от Анонимен

# 408
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Бианка, по тази логика циганките са най-отговорните родители щото никога не абортират, а са винаги съгласни да раждат. Май издиша, а...

# 409
  • Мнения: 15
Не разбирам защо да не можеш да живееш с него, след като направиш аборт. В крайна сметка и за теб е ясно, че появата на това дете би довела до усложнения за цялото семейство. Така че не го обвинявай в нищо. След като не сте говорили предварително по въпроса, най- разумното, което можете да направите, е да седнете и да направиш така, че двамата да вземете решението, а да не излиза, че той едва ли не се разпорежда с живота ти. И не мисля, че отказът му е бягане от отговорност или липса на обич. Той просто като мъж взема практично решение в екстремна ситуация. мислиш ли, че би могъл да направи нещо по- добро?

# 410
  • Мнения: 10 998
Авторке на твое място бих направила аборт без никакви угризения и ще си живея с мъжа. За разлика от всеобщото мнение във форума- аз мисля, че мъж с който да можеш да живееш нормално-се намира изключително трудно. Така , че след като ти и децата ти сте добре с този- недей да се разделяш с него. Отделно от това само във форума хората могат да осигурят нормален стандарт на четири деца - за мен лично това е невъзможно. Така че четвърто дете просто не ти трябва - все пак и ти си човек. Гледай себе си -иди на маникюр и стига с тия бебета - живота е един, не може целият да го отдадем на отглеждането на деца - щото ще ни трябват и сили за внуците.

# 411
  • Мнения: 6 418
Четох началото, после към края ... авторката е наранена, ситуацията е меко казано сложна. Авторката задължително трябва да се изясни сама със себе си (не с мъжа, щото той ще й излезе виновен пак). Да види всички възможни изходи от ситуацията и евентуално до какви последствия (и чувства) ще доведат.
Понеделник мина, как е минало при доктора?

# 412
  • Мнения: 39 575
ЕВа, как мина прегледа?

# 413
  • София
  • Мнения: 929
Авторке на твое място бих направила аборт без никакви угризения и ще си живея с мъжа. За разлика от всеобщото мнение във форума- аз мисля, че мъж с който да можеш да живееш нормално-се намира изключително трудно. Така , че след като ти и децата ти сте добре с този- недей да се разделяш с него. Отделно от това само във форума хората могат да осигурят нормален стандарт на четири деца - за мен лично това е невъзможно. Така че четвърто дете просто не ти трябва - все пак и ти си човек. Гледай себе си -иди на маникюр и стига с тия бебета - живота е един, не може целият да го отдадем на отглеждането на деца - щото ще ни трябват и сили за внуците.


Направо не мога да повярвам! Такова гнусно изказване! Какво значи това стига с тия бебета!! Това да не са предмети, които можеш ей така да захвърлиш! Това са човеци, и хич не ми говорете, че са само съвкупност от клетки! Успокоявате си гузната съвест май! Като са го направили това бебе ще трябва да поемат отговорност за него! Ама по-лесно е да го махнеш нали! Щото има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем. Май нищо не ви дели от диктаторите!

# 414
  • Мнения: 39 575
Ма моля ти се. Всеки път като те чета, ми иде да ревна колко лош човек съм.

# 415
  • София
  • Мнения: 929
Ма моля ти се. Всеки път като те чета, ми иде да ревна колко лош човек съм.


Ти го каза.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Така е, тя е много лоша, за разлика от циганите, които се плодят до безкрай, щото не могат да убият купчина клетки. Къде къде по-достойно е да гледаш по 10 деца в мизерия, така де, все пак си поел отговорност за действията си.

# 417
  • Мнения: 39 575
Ма моля ти се. Всеки път като те чета, ми иде да ревна колко лош човек съм.


Ти го каза.

 smile3532

# 418
  • София
  • Мнения: 23 124
Ма моля ти се. Всеки път като те чета, ми иде да ревна колко лош човек съм.
Ти го каза.
И аз го казвам!
Шугър бейби, с тоя захаросан патос, който извира от поста ти, напра`о мА убиваш!  Mr. Green

# 419
  • Мнения: 3 545
Мда, много шугър, бейби, много шекер. Малко на комсомолски плам мяза.
Ама иначе всички плащаме на "добричките" ромеи, дето дават шанс на чааветата.

Общи условия

Активация на акаунт