Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 330
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Разбира се, че има нежелани усложнения по време на естествено раждане, които е добре да се избегнат. Такива има и при секцио. Работата на лекарите е да направят правилна преценка.
Не винаги преценката на лекаря е съвсем правилна. С налагането на форцепса при мен имам едно живо, но не здраво дете. Ако бяха предприели действия за секцио сега нямаше да плащам за усложненията от форцепса

# 406
  • Мнения: 8 939
Усложненията при нормално раждане са в пъти по-малко от тези при секцио. Разбира се, че винаги има изключения.

# 407
  • Мнения: 1 731
Те и епизотомия правят наред, въпреки че не е толкова ясно доколко са ползите от нея. Не знам, всеки съди по собствения си опит. На мен ми беше обидно, когато лекарят се изнерви, че вече цели 7 часа раждам първото си дете. Никога няма да го забравя.

Дано детенцето ви се справи с всички проблеми, породени от проблемите при раждането.

# 408
  • Мнения: X
Те и епизотомия правят наред, въпреки че не е толкова ясно доколко са ползите от нея. Не знам, всеки съди по собствения си опит. На мен ми беше обидно, когато лекарят се изнерви, че вече цели 7 часа раждам първото си дете. Никога няма да го забравя.

Дано детенцето ви се справи с всички проблеми, породени от проблемите при раждането.
Да епизотомия правят често, но правят и една порочна практика с форцепса. Не е лесно да видиш новороденото си детенце с разбита глава и никой след това да не ти обясни за последствията. Изписаха я жива и ма техни думи здрава от МД... и сега на почти 6 още се борим с говорен проблем и страх да не развие епилепсия ... затова второто бях категорична че ще бъде секцио

# 409
  • София
  • Мнения: 444
През август родих в МД едно прекрасно детенце Simple Smile Водещия ми лекар Д-Р Джеров беше против естествено раждане, защото и аз бях от типа с малкия таз и голямо бебе. Ходих на три мнения и на 10 лекции по темата, разговарях с Олга Дукат (авторка на книгата Раждане с любов).
Накрая ми почнаха контракции, всичко, отидох да раждам, но бебето така и не слезе в таза. Беше обърнато в правилната поза, изчакахме разкритие, опитахме се да го "изгоним" със спукване на водите... Но той не тръгна и затова накрая се наложи секцио.
Но да - бебето само преценява дали може или не да мине по пътя или няма да слезе тазово, или няма да се обърне, или няма да започне раждане...все по някакъв начин ще си покаже. Но причината малък таз и голямо бебе сама по себе си не е основание.
Поне според мен Simple Smile
Ни ти трябва мнение от още един лекар поне.

# 410
  • Мнения: 8
Здравейте! Най-вероятно е писано по темата, но не откривам конкретни отговори на въпросите, които имам. Предстои ми второ раждане - първото Секцио по спешност преди 3.8 години. Ще бъде в Майчин дом без избор на екип. При консултация с медицинско лице там, ми обясниха,че трябва да отида 14 дни преди термина да си ме приемат на 5-ти етаж и да чакам да ми намерят свободен ден и час за секциото. Въпросите ми са : някой скоро бил ли е в такава ситуация и може ли да сподели опит - колко време е стоял в болницата, можеш ли да се прибирал вкъщи или си видиш там, гаден ли е въпросният 5-ти етаж, съответно какво си плащаш в този влучай- някакъв леглоден предполагам....общо взето не ми е много ясно какво ще ме правят в болницата толкова време 😔 Ще съм благодарна, ако някой сподели опит ☺

# 411
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте! Най-вероятно е писано по темата, но не откривам конкретни отговори на въпросите, които имам. Предстои ми второ раждане - първото Секцио по спешност преди 3.8 години. Ще бъде в Майчин дом без избор на екип. При консултация с медицинско лице там, ми обясниха,че трябва да отида 14 дни преди термина да си ме приемат на 5-ти етаж и да чакам да ми намерят свободен ден и час за секциото. Въпросите ми са : някой скоро бил ли е в такава ситуация и може ли да сподели опит - колко време е стоял в болницата, можеш ли да се прибирал вкъщи или си видиш там, гаден ли е въпросният 5-ти етаж, съответно какво си плащаш в този влучай- някакъв леглоден предполагам....общо взето не ми е много ясно какво ще ме правят в болницата толкова време 😔 Ще съм благодарна, ако някой сподели опит ☺
Здравей! И с двете ми бременностти съм била и на 5-ти, и на 10-ти етаж. И на двата е зле, но това са патологии, потокът от пациенти е голям и е нормално да е зле. Мен също ми приеха по-рано за наблюдение и изчакване за свободна дата...Записахме за 25.04.18, но бебето реши да си тръгне само на 20.04 Simple Smile Викат по-рано, защото самото секцио ще е около 10 дни преди термин, а се изискват предварителни изследвания - кръв, урина, поносимост към антибиотици, попълване на документи, консултации с интернист и анестезиолог, гледат и бебето на ехограф, следят ежедневно тоновете...
Престоя не се заплаща! Само, ако искаш вип стая. И не позволяват да се прибираш вкъщи. Или поне на мен, защото бях с контракции. Преживява се...

# 412
  • Мнения: X
Здравейте! Най-вероятно е писано по темата, но не откривам конкретни отговори на въпросите, които имам. Предстои ми второ раждане - първото Секцио по спешност преди 3.8 години. Ще бъде в Майчин дом без избор на екип. При консултация с медицинско лице там, ми обясниха,че трябва да отида 14 дни преди термина да си ме приемат на 5-ти етаж и да чакам да ми намерят свободен ден и час за секциото. Въпросите ми са : някой скоро бил ли е в такава ситуация и може ли да сподели опит - колко време е стоял в болницата, можеш ли да се прибирал вкъщи или си видиш там, гаден ли е въпросният 5-ти етаж, съответно какво си плащаш в този влучай- някакъв леглоден предполагам....общо взето не ми е много ясно какво ще ме правят в болницата толкова време 😔 Ще съм благодарна, ако някой сподели опит ☺
Аз бях с избор на екип. Терминътмми беше на 14.04, но бях с контракции и ме приеха на 14.03, т.е месец по рано. Първата седмица стоях там. Втората ме водеха там и всеки ден ходих за тонове. Определиха ми дата 30.03, но ме оперираха по спешност на 29.03 след като му бяха кофти тоновете. При прием 14 дни преди термин ще те оперират до 2-3 дни и няма да ти св наложи да го мислиш много

# 413
  • Мнения: 845
Здравейте, аз съм не в много напреднала бременност, но вече почвам да си правя избора за болница. Бях малко скептична за МД поради това, че бебето ти го дават на 3 часа за кърмене и таткото не може да го вижда (освен през стъклото). Силно се надявам да съм нормално, или ако не съм, поне през деня детето да е при мен. Ако съм във ВИП стая, възможни ли са тези мои желания? Малко ме шокира и факта за форцепса, но да не гледам толкова черногледо. Благодаря ви много!

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 07:31 от astinedd

# 414
  • Мнения: 405
Здравейте, аз съм не в много напреднала бременност, но вече почвам да си правя избора за болница. Бях малко скептична за МД поради това, че бебето ти го дават на 3 часа за кърмене и таткото не може да го вижда (освен през стъклото). Силно се надявам да съм нормално, или ако не съм, поне през деня детето да е при мен. Ако съм във ВИП стая, възможни ли са тези мои желания? Малко ме шокира и факта, че ползват форцепс, а знам, че е забранен вече заради последствията, но да не мисля толкова черногледо. Благодаря ви много!

Детето може да си е постоянно при теб, ако избереш 12 етаж. За свижданията някой друг може да разясни, на мен тепърва ми предстои Simple Smile

# 415
  • София
  • Мнения: 2 569
Момичета, май месец родих в МД без избор на екип. Бях на 12 етаж, самостоятелна стая, писала съм малко по-назад за условията там. Направих добър избор, не съжалявам. Отношението беше съвсем нормално, родих естествено с епизиотомия. Плаща се по 70 лв на вечер, престоят при естествено раждане е 3 нощувки. За храна нищо не мога да кажа, не съм я опитвала дори. Мъжът ми идваше по всяко време и никога не ми направиха проблем за това.

# 416
  • Мнения: X
Здравейте, аз съм не в много напреднала бременност, но вече почвам да си правя избора за болница. Бях малко скептична за МД поради това, че бебето ти го дават на 3 часа за кърмене и таткото не може да го вижда (освен през стъклото). Силно се надявам да съм нормално, или ако не съм, поне през деня детето да е при мен. Ако съм във ВИП стая, възможни ли са тези мои желания? Малко ме шокира и факта, че ползват форцепс, а знам, че е забранен вече заради последствията, но да не мисля толкова черногледо. Благодаря ви много!
Родих второто си дете през март там. Избрах 12 тия етаж. Детето след излизане от интензивно беше нон стоп при мен. На този етаж няма проблем със свижданията по всяко време. Татковците влизат по стаите.
И да. 2013 родих първата си дъщеря с форцепс там. Лично мое мнение е, че ако искаш добро отношение в тази болница трябва да си платиш - за екип и за ВИП. Независимо дали ще е двоен или единичен.

# 417
  • Мнения: 845
Благодаря ви много! Ами аз не се следя тук и не познавам докторите, безумно ми е да платя за екип. Но за ВИП стая виждам огромен смисъл. Просто трябва да се навия психически за отношението, може би. Тъй като ще съм с първо раждане, не знам какво ми предстои, би ми било пт полза да ми се разясняват нещата и да не се гледа с пренебрежение, ама пък..мога и да го преглътна. В голяма дилема съм. По-скоро моят приятел ме натиска за МД.

# 418
  • София
  • Мнения: 2 569
Точно това се опитвам да обясня. Това, че е държавна болница, не означава, че ще се държат лошо с Вас. Аз не платих и 1 стотинка за специален лекар и въпреки това се отнасяха с мен нормално. Нито твърде ласкаво, нито зле, просто като лекар към пациент. Има немалко разкази на момичета, които плащат по 2000 лв за раждане в частна болница и после остават абсолютно недоволни от отношение, условия и т.н. Аз специално реших да платя за самостоятелна стая, защото исках с бебо да сме заедно 24 часа, без да има други хора покрай мен, за да мога да кърмя и правя каквото искам без притеснения. Отчитам като голям плюс и самостоятелната баня. Мъжът ми идваше и оставаше, колкото иска, аз през това време си взимах душ, хапвах, а той се занимаваше с бебко.Ако все пак решите да раждате там без избор на екип, не отивайте с лоша нагласа, нито с твърде големи очаквания. Също така, дежурните лекари, по мое мнение, са твърдо за естествено раждане и биха назначили спешно секцио в много наложителна ситуация.

# 419
  • Мнения: 8 939
И двата пъти не съм платила и стотинка и отношението на всички беше съвсем нормално.

Общи условия

Активация на акаунт