Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 348
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 5 477
В реанимация не позволяват да е включен телефона постоянно,защото смущава апаратите.
В определени часове разрешават.
Бебчето ще го видиш отново на другия ден,когато те раздвижат и преместят в стая

# 481
  • София
  • Мнения: 444
Точно както каза Bubble. Но не се притеснявай, ще имаш достатъчно време с телефона, а и ще искаш да си починеш и да възвърнеш сили за предстоящата важна среща с малкия човек!
Ех, че ми стана носталгично. Стискам палци Simple Smile

# 482
  • Перник
  • Мнения: 435
baby@girl, на отворените врати обясняваха, че татковците не стоят на 3 етаж, а са си навън и когато се роди бебето сама му се обаждаш или вариант 2 е той да получи информация на някакъв телефон след 13:30. Но някой минал по този път може да потвърди. Телефон и зарядно със сигурност можеш да си носиш Simple Smile
Аз имам друг въпрос, изискват ли се някакви специални изследвания да се предоставят при постъпване за нормално раждане? Мислех, че към края на бременността се изискват отново изследвания за спин, сифилис и подобни, заради приема в болницата, но АГ ми каза, че за всяка болница си е различно.

Ето тук на сайта на МД са поместени необходимите документи за прием:
https://maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0% … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

# 483
  • Мнения: 1 731
Таткото може да чака на третия етаж, стига да не е навалица. Може да помолите лекаря някой да му каже когато се роди бебето и приключат. Тия памперси за родилна зала, така и не ми ги поискаха нито веднъж. Не знам дали не са за секциото, защото тогава бебето е отделено повече време. Бебетата не ги държат много дълго на третия етаж, защото ми казаха, че им е студено там. Така, че след като ги качат не съм сигурна дали има вариант да ви носят. Питайте при приемането. Качват ви в зависимост от това кога сте родили, какво е състоянието ви и какво е положението с леглата. Има свиждания и уикенда.

# 484
  • София
  • Мнения: 5 477
Добре е да си вземете едни еднократни чершафчета,слагате си ги под дупето и не се притеснявате,че ще изцапате нещо.
Във всяка аптека се продават.
Това вече като ви качът на етажа.
По отношение на бельото,тези които сте със секцио,купете си бАбешки гащи ,без майтап.Сещате се какви имам предвид.

# 485
  • Мнения: 114
На 3-ти етаж чакат татковците. Позволяват им да видят бебето за много малко- 1 мин. Памперси ще ти поискат, когато отидеш да си вземеш детето.

# 486
  • София
  • Мнения: 701
Много благодаря, момичета за отговорите. Hug В момента чакам к съвсем скоро ще имам личен опит. Heart Eyes

# 487
  • Мнения: 19
Аз искам да ви попитам, някой лежал ли е скоро за задържане в МД? Въпросът ми е на кой етаж се лежи и има ли единични стаи или са общи, въобще какво е положението ...че май ще ми се наложи Sad

# 488
  • Мнения: 845
Лежат в патология (ет.5) Simple Smile Аз бях в края на октомври там. Сектор 5Г, който казват, че бил най-гадния. Преживява се. Бях с още две момичета в стая. Това помага, защото има с кой да си говориш. Не е нещо кой знае какво, не е и толкова зле. Преживява се. Ядох и от болничната храна, има и вкусни неща. Знам, че има и ВИП стаи, ама за тях не съм питала.

# 489
  • София
  • Мнения: 5 477
Аз искам да ви попитам, някой лежал ли е скоро за задържане в МД? Въпросът ми е на кой етаж се лежи и има ли единични стаи или са общи, въобще какво е положението ...че май ще ми се наложи Sad
И аз полежах февруари 2017 на 5 Г.
Кофти беше,имайки предвид че идвах от Надежда,контрастът беше жесток,но спокойствието,което имах ,че ако бебето ми тръгне да се ражда и съм на най-доброто място за нищо не го заменях.
Преживява се мизерийката в името на това.
Тогава неонатологията в Надежда нямаше капацитета да се грижи за много малки бебета,вече има,но пак най-добрите специалисти в това си остават в Майчин дом,каквото и да си говорим те  могат най-адекватно да реагират,не всичко е апаратура.

# 490
  • Мнения: 18 530
Лежала съм за задържане преди 2 години почти месец на 10 етаж. Да, мизерия е, леглата са неудобни, силно изтърбушени, но мен  не ме плашат тия неща толкова. Стаята беше с 4 легла. Обикновено бяхме само по 2 жени в нея обаче. Баните са чисти, макар и общи за етажа.

Трудно ми беше да ям,  в смисъл че не ми се ядеше, иначе храната даже става. Навън има и много вкусни неща около болницата за хапване, излизаш и си купуваш когато искаш.

И аз имах спокойствието, че може да се реагира във всеки момент и това ми беше най-важно. Например една нощ се уплаших, че бебето не рита, казах на дежурната и хоп, веднага ме провериха. Това вкъщи няма как да стане. Всичко се изтрайва в името на детето Simple Smile

# 491
  • Мнения: 2 069
Тази година 10тия етаж го затвориха. Щяли да го правят отделение за пластики или нещо от тоя сорт. Не си спомням точно. Имах удоволствието да полежа там точно преди да го затворят. Ако трябва да се сравняват 5тия и 10тия етаж    то на 10тия може да се каже, че беше по-добре, защото в коридора имаше един телевизор и разрешаваха да се излиза на терасата. Храната на мен не ми хареса. Закуската беше винаги нещо тестено, обяда горе долу ставаше за ядене обикновено нещо с месо, вечерята повечето я изхвърляме. Спомням си че даваха за вечеря макарони със сирене, ориз с картофи, и нещо много странно с тиквички.

# 492
  • Мнения: 2 173
Не се гледат три вечери, връчват ти го в деня, в който те изпишат от реанимацията.
Ако си на 12-ти етаж след реанимацията ги гледат. Подписах изрично документи, за да си го взема при мен. Раждах в началото на август.

Раждала съм два пъти секцио там, последният път беше сега октомври, не съм подписвала никакви такива документи и след като ме качат от реанимацията на 12 ет. сутринта, до няколко часа ми даваха и детето, както и на майките около мен.

# 493
  • Мнения: 405
Момичета, заявление за избор на екип при нормално раждане при постъпването ли се попълва и от МД ли се свързват с доктора?

# 494
  • Мнения: 134
Мисля документално се оформя след раждането изборът на екип. Аз бях без, но при постъпване в спешно то ме питаха дали да се обадят на някой доктор. Но ако имаш уговорка с лекар, предполагам ти ще си му се обадиш преди да тръгнеш за болницата.

Общи условия

Активация на акаунт