Себореен дерматит

  • 18 699
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 275
Да, приятелят ми има по лицето. Няма отърване... Мазал се е с много неща, но нищо за момента не помага. Ходи при прехвалената Росица Денчева, но и изписаното от нея не помогна. Сега последно започна да се маже с олио от невен...

Цитат
В  лечебните практики невен се използва като антисептично, противовъзпалително и ускоряващо зарастването на рани средство. Има външно приложение и е възможен вътрешен прием.

Цитат
Маслото от невен се използва при много кожни заболявания и проблеми: екзема, дерматити и синини.
При редовно прилагане на маслото изчезва гъстата капилярна мрежа върху кожата и на лицето, става дума за розацея.

# 16
  • Мнения: 6 189
Дерматологът при който бяхме в началото на февруари каза ,да се маже мястото с Тридерм през ден до пълното му премахване-може и 2 месеца да отнеме ,още мажем.После щял да каже как да поддържаме това място,да няма рецидив.Иначе се къпе с шампоан Низорал или Себорал

# 17
  • Мнения: 1 034
Аз също съм със себорея, ами много е индивидуално. Този шампоан на Дюкри на мен не ми понесе, стана още по зле. Аз поддържам със Низорал когато се обостри, за лицето и аз препоръчвам Тридерм, а скоро открих и Чаевец, мн добре действа.

# 18
  • Мнения: 83
Да, приятелят ми има по лицето. Няма отърване... Мазал се е с много неща, но нищо за момента не помага. Ходи при прехвалената Росица Денчева, но и изписаното от нея не помогна. Сега последно започна да се маже с олио от невен...

Цитат
В  лечебните практики невен се използва като антисептично, противовъзпалително и ускоряващо зарастването на рани средство. Има външно приложение и е възможен вътрешен прием.

Цитат
Маслото от невен се използва при много кожни заболявания и проблеми: екзема, дерматити и синини.
При редовно прилагане на маслото изчезва гъстата капилярна мрежа върху кожата и на лицето, става дума за розацея.

Благодаря, може да пробвам. А той ограничава ли се от някакви храни и напитки?

# 19
  • Мнения: 4 275
Опитва се да внимава какво яде. Примерно сладко яде рядко и по малко. Предимно шоколад или нещо приготвено вкъщи. Също така не яде пържено, като изключим някой път неделни палачинки или мекици. Като цяло, мисля че се храни сравнително добре.

Забравих да спомена, че в момента е добре, но преди мазането с невен една седмица се маза с крем клотримазол,  взимаше хапчета итраконазол и се къпеше с Низорал. Сега вече се маже само с олио от невен и продължава с Низорала. Обаче най-вероятно в един момент пак ще избие дерматитът Sad

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте! От 2 години и аз съм със същия проблем или всъщност бях! Ходих при двама дерматолози - и двете ми предписаха един и същ шампоан, който не помогна изобщо!! Зимата нямах проблеми, но пекнеше ли слънце, получавах страшен сърбеж, лющене, бързо омазняване!Реших да пробвам с хомеопатия, защото не ме устойваше да се мажа с кортикостероиди.. Разрових се в интернет и намерих доктор, за когото имаше 2-3 положителни мнения, и реших да опитам. Звъннах веднага, предложи ми час за същия ден! Отидох! Разказах му за моя случай и за събитията, довели до това мое състояние, предписа ми хомеопатични лекарства и ми записа час за след 2 седмици.... мога да ви кажа, че ходих 3 или 4 пъти без никакъв резултат. Бях се отчаяла, но той ме убеди, че в много малко случаи решение няма! В периода на лечение вкара едно допълнително лекарство... когато започнах дс го пия, започнах да изпитвам адски силен сърбеж, но това е нормална реакция от хомеопатията и след това край... сърбежа спря... предписа ми също да впръсквам два спрея джинджира, след това шуслерови соли.. и всичко това подейства... цяло лято бях в испания, на пек от 40 градуса и за пръв път се излагах на слънце, без да се почешам и 5 пъти... горещо препоръчвам хомеопатията! Не бъдете предубедени!

# 21
  • Мнения: 11 364
trotinettka пробвайте със шампуана, който пуснах на предната страница. Наистина излекува себореята по косата на много хора.

Леко съм шокирана, че дерматолог предписва Тридерм и то с месеци  Rolling Eyes Дерматолозите не обичат Тридерма по принцип, защото е ... ами стреля в тъмното т.е. не знаят какво е и затова се мажеш с антибиотик/ противогъбично и кортикостероид. За месец кортикостероид кожата видимо изтънява, а за повече нямам представа какво ще стане.

Моя мъж установи че себорета по лицето му се влияе от шоколад - влошава се. Подобрява се ако приема Б12. Тъпча го и с рибено масло. Но хапне ли шоколад или какао и пак сме в изходна позиция. Ние заради детето имаме малка аптека с козметика от цял свят и от всяка бикарка  Rolling Eyes Ами няма нещо, което да кажа, че действа.

# 22
  • Мнения: 6 189
trotinettka пробвайте със шампуана, който пуснах на предната страница. Наистина излекува себореята по косата на много хора.

Леко съм шокирана, че дерматолог предписва Тридерм и то с месеци  Rolling Eyes Дерматолозите не обичат Тридерма по принцип, защото е ... ами стреля в тъмното т.е. не знаят какво е и затова се мажеш с антибиотик/ противогъбично и кортикостероид. За месец кортикостероид кожата видимо изтънява, а за повече нямам представа какво ще стане.

Моя мъж установи че себорета по лицето му се влияе от шоколад - влошава се. Подобрява се ако приема Б12. Тъпча го и с рибено масло. Но хапне ли шоколад или какао и пак сме в изходна позиция. Ние заради детето имаме малка аптека с козметика от цял свят и от всяка бикарка  Rolling Eyes Ами няма нещо, което да кажа, че действа.

Този шампоан ,който си показала на предната страница е на Давинес .Аз го използвах преди време ,но заради косопада ми.Той не е за дерматит.Дори сега този шампоан вече не се намира из аптеките ,а само от позната фризьорка може да се поръча. Всеки дерматолог различни лекарства май предписва.

# 23
  • Мнения: 11 364
Шампуана за косопад на Давинес е друг - с едни хора дето садят коса на картинката, този е за пърхут и себорея.
Може да се намери в големите аптеки и поръчка по интернет. Цената е 22-25 лв.

# 24
  • София-град
  • Мнения: 14
Здравейте ,
Страдам от този "проблем" вече повече от 5 години.
Не смятам че има лечение , което да е ефективно и дълготрайно , както и лечението с кортикостероиди които само  временно "овладяват" проблема.
Имам себореен дерматит на скалпа и естествено като се обостри е крайно некомфортно и неприятно да се чешеш като крастав и да си чопкаш скалпа.
За хора със събореен дерматит на скалпа , мога да посъветвам  да използват продуктовата гама на Здраве Актив като шампоани. Наистина още на първото къпане ще усетите и видите разлика. Не искам да прозвучи като реклама , но в моя случай наистина помогна . Ползвам този за пърхут , защото ми харесва как мирише на цитруси , докато предназначения за себорея има достта странна(за мен-неприятна) миризма и много ми гори скалпа , ако така мога да се изразя.  Хубавото е че са направени за честа употреба и може да си ги редувате с някой друг шампоан.
Да чукам на дърво , от няколко месеца насам скалпа ми няма никъде белене и струпеи.
Надявам се на някой да му е полезно и да му помогне . Hands V

# 25
  • Мнения: 2 818
Да докладвам какъв експеримент направих - преди десетина дни хапнах едно голямо парче домашен какаов кекс, залят с шоколад. По принцип не ям сладко и тесто, но това беше с научна цел Simple Smile Тогава бях в перфектно състояние - без сърбеж, без пърхут, без червени петна.
След като изядох кекса на следващия ден положението беше драматично - сърбеж, пърхут и по лицето и главата огромни червени петна.

Изводът е - шоколадът влияе ужасно. Скоро и друга потребителка го беше споменала. Като се изчистя ще направя пак експеримент само със сладко, без шоколад да видим какво ще стане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт