Мерием/ Meryem с Furkan Andıç, Ayça Ayşin Turan и др. Тема 4

  • 22 669
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 78
Хе хе, гледам аз, че всички влюбени в нашия сериал напоследък се целуват кратко и дистанцирано или хич, само се прегръщат и се чудя защо ли, нали досега всичко си беше достатъчно реалистично. А какво прочетох по руските сайтове: Съответната турска институция, следяща за правилността в сериалите глобила "Ямата" с доста солидна сума за много реалистична целувка в сериала Simple Smile . Как нашите няма да са кротки! Всъщност не мисля че художествените достойнства на нашия сериал са ощетени по някакъв начин, просто отбелязвам Simple Smile .

А на нас ни остана да видим какво ще направи на сватбата последното оцеляло -  здраво и на свобода вманиячено куку Дерин и дали и как ще се спасят всички. Щото нали пак има снимки от болница... И тя нали е ранена и с превръзка на ръката - много удобно скривалище за някой пищов. Пък и от другия досаден персонаж - Каан сигурно може да се очаква някаква гадост.

Дано по някакъв начин да има предимно щастливи моменти в последните серии. Ние очакваме да видим как ще победи любовта.

 

# 47
  • Мнения: 340


  Това е такава химия между  тези двамата , че не мога да повярвам че на са заедно,КРАСИВО,
 КРАСИВО И ПАК КРАСИВО newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 48
  • Мнения: 839
И аз съм си доволна от нашичките Heart Eyes Най- добре си се награбват те Revolving Hearts И СавМер и БурГюч, а да не забравяме и началото на целувките, което поставиха БерНаз Hug


Ямата отнесе много солена глоба за така наречената "развратна сцена с целувка" или нещо в този ред на мисли. Вчера или онзи ден излезе решението за точната сума Astonished
Честно казано, останах втрещена!!!
За сцените  с насилие над жени и деца из сериалите им няма нищо такова, а заради въпросната сцена има Weary
Не ги разбирам съседите... Всички известни там, било то артисти,музиканти, творци или свързани с такива и подобни дейности, се стремят да избягат от стереотипа, наложен там във времето, а народа им буквално се кефи на такъв вид зрелища!
Една вечер наскоро се загледах в сериала с Джансу Дере, който започна по БТВ Лейди- Майка. Нацелих серията, в която собствената майка на едно малко момиченце го преби с торбата с покупките, след като гаджето й за пореден път се изгаври с клетото дете, а после го завързаха в черен найлонов чувал бедното създание, го сложиха до контейнерите за боклук и отидоха да се забавляват. Искам да ви кажа, че с дни не можах да се съвзема след видяното! Дори и сега треперя и пиша със сълзи на очи!
 Не казвам, че трябва да има повече страстни любовни сцени! Неее! Далеч съм от тази мисъл, но и чак такива извращения ми идват в повече. Да, за всеки влак си има пътници, просто искам да кажа, че не виждам логиката!

# 49
  • Мнения: 78
И аз съм си доволна от нашичките Heart Eyes Най- добре си се награбват те Revolving Hearts И СавМер и БурГюч, а да не забравяме и началото на целувките, което поставиха БерНаз Hug


Ямата отнесе много солена глоба за така наречената "развратна сцена с целувка" или нещо в този ред на мисли. Вчера или онзи ден излезе решението за точната сума Astonished .
Честно казано, останах втрещена!!!
За сцените  с насилие над жени и деца из сериалите им няма нищо такова, а заради въпросната сцена има Weary
Не ги разбирам съседите... Всички известни там, било то артисти,музиканти, творци или свързани с такива и подобни дейности, се стремят да избягат от стереотипа, наложен там във времето, а народа им буквално се кефи на такъв вид зрелища!


Странно наистина... Аз май не съм попадала на комшийски сериал с толкова явно акцентирано насилие, може би само този за Фатмагюл, но там сцената с изнасилването беше ужасна, но не и натуралистична. А сериалът беше много хубав.
То явно, че насилието над по-слабите съществува и то не само в Турция, и не само в сериалите, и че против насилието трябва да се борим. Нали и в нашия случай Мерием израства от кротко, беззщитно момиче до жена на воин и воин.
Но да се смята,  че не пречи показването на екран на насилие и гаври върху човек от човека, пък пречат целувките? Комшии, радвайте се и радвайте и нас с филмите си, ама да са по-близо до девиза на хипитата "Правете любов,  не война!", ако може.

# 50
  • Мнения: 839
Не мисля, че са много този тип сериали, но пък почти няма техен сериал, в който поне да не е загатнато нещо такова!
Пак казвам, за мен не е проблем показването на сцени с насилие. Хората показват реалността! Друг е въпросът на кого и как въздейства видяното! Но пък от друга страна и за тях не трябва да е проблем показването на една реалистична целувка, а не да глобяват за въпросната сцена 260 хиляди турски лири. Трябва да има равновесие някакво!

Лавиния Hug горещо ти препоръчвам да гледаш "Ако бях облак", ако не си го гледала! 29 епизода май бяха. Скоро си мислех да си го повторя (за пореден път ).

Нашичките от каста и от екипа пускат доста снимки и кратки клипчета от сета в инстаграм. Май ще има сцени на онова място край морето, където бяха СавМер, когато закъсаха с колата. Гледам обаче и Гючлю и Каан по онзи път.
От фрага нищо съществено, освен много любов. Да видим утре какви снимки ще ни пуснат.

# 51
  • Мнения: 78
Благодаря Кики, ще гледам "Ако бях облак", щом казваш, че си заслужава  Simple Smile .

# 52
  • AMS
  • Мнения: 6 423


 Благодаря за споделеното на всички!!!
 Още не съм срещнала официално съобщение за финал,
 но явно Мерием  върви натам.
 Това нито е изненада за мен, нито новина.
 Сбъркаха с дозата и нарушиха логиката.
 Изкарването на преден план на насилието
 е запазена марка на турските сериали.
 С това се отличават в света.
 Заради това беше направен и документалния филм Късмет.
 Още по-ярък пример е  КараСевда и наградата EMMY.
 В Карагюл, един от най-дългите сериали, които съм гледала,
 насилието присъства от първата до последната серия.
 Сега чета за един нов сериал, с висок рейтинг,
 който избил конкуренцията, със сцените на насилие.
 За мен, колкото и любов и да слагат накрая, ми горчи.
 През цялото време насилието шества на екрана
 и за това не повярвах в хепиенда на доста дизита.
 Физическото насилие минава в сцена, две,
 но психическия тормоз е през цялото време.
 Номерът с глобите за целувките си е само за отвличане на вниманието.
 Изгледала съм и Майка, и АБО, та и съм ги коментирала в темите.
 АБО беше първия сериал, който ме смрази с началните кадри с веригата.
 Шест месеца се чудех дали да продължа.
 Изгледах го след това, та и клипове направих.
 https://www.youtube.com/watch?v=y-qaD1vvJBU
 https://www.youtube.com/watch?v=zkXnA1gLRNg
 https://www.youtube.com/watch?v=T1hSiQMzRvk
 Но не спирам да се учудвам на коментарите,
 величаещи отрицателния герой и оплюването на женския образ.
 Не спирам да се бунтувам, че явно се подчертава симпатията към мъжките образи,
 а за женските винаги се поглежда с насмешка, подигравка и оплюване на актрисите.
 Върхът на наглостта съм прочела в мнение за Фатмагюл, че тя сама си го е търсила
 и актрисата не можела да се целува добре.
 В Мерием вместо да ни мотаха с ония кримки и врътки от миналото,
 с новите престъпления на прокурорчето, Дерин , Сюзан,
 и старите любови на Юрдал, можеха да вкарат Каан по-рано.
 Историята на Бурджу и разкриването по-подробно на старото престъпление,
 щеше да ми е много по-интересна. Гючлю ми е най-логичния и любим образ.
 Харесаха ми и Берг, Белиз и Наз.
 Избелването на Юрдал не ми е по вкуса, както и бебето на Тюлин.
 А не съм забравила, че Ръза нареди на Селма да убие Мерием в затвора,
 но сега го играе голям симпатяга.
 Мерием и Саваш в колкото и романтични сцени да ги дават,
 аз ще ги запомня в сцените при смъртта на бащата и на Гюлсерен.
 Увлякох се. Извинете.

# 53
  • Мнения: 78
Дива, с удоволствие прочетох твоя коментар и той твърдо обогатява не само моя поглед върху темата Hug .
За Юрдал съм съгласна, че образът му се избелва, но си мисля, че сценаристите го правят за да има контраст с главния злодей Октай, който си остава злодей докрая. Може би защото днес е такъв ден - Ден на прошката, си мисля че и в този случай може би става въпрос за грехове, за които има прошка и на човек му се дава втори шанс - на Юрдал с новото детенце и с обичта, която все пак, въпреки прегрешенията, получава от вече порасналите си син и дъщеря. Имаше две сърцераздирателни сцени - когато Саваш треперейки отваряше черния чувал с тялото на Текин Беркер и мислеше, че в него е баща му и когато Наз и Тюлин, приели жертвата на Юрдал, го изпращаха да се предаде в полицията.
Вярно, че и Октай майка му го обича, но тя прие, оправда и се съгласи с неговите престъпления, че и тя направи опити за такива. Докато семейството на Юрдал не постъпи така, само му даде шанс за промяна. Няма лошо човек да иска да е по-добър и да го направи, стига да не е прекалено късно...

Допълвам, след като изгледах Hug  : Дива, клиповете, които си направила за "Ако бях облак" са страхотни! Много красиво, особено този с "Адажио", възхитена съм ! Непременно ще го гледам този сериал, при това и Кики ми го препоръча.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 09:01 от lavinia29

# 54
  • AMS
  • Мнения: 6 423




 
  ПП: Лавиния, благодаря за поста и допълнението!!!
  За съжаление, трудно прощавам на злодеите  в дизитата.
  Не говоря за тези от рода на прокурорчето само.
  За тях онемявам.
  Но за тези, като Юрдал, дето ги финансират, ...
  дето не си дават сметка, че се връща на децата му,
  пак не съм склонна да простя.
  Контрастът и без това е на макс.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 19:03 от *** Diva ***

# 55
  • Мнения: 1 571
е споко ще живее инак няма да могат да се оженят в швейцария ...ама тогава не вярвам с патлака да е октай . ами я дерин я майка му

# 56
  • Мнения: 340
За поздрав  малко красота:




С тази  снимка си мисля ,че   новата сестра Ясимин  ще спаси Саваш

# 57
  • Мнения: 78
Ееех, сценаристи! Защо измъчвате още нашето слънчево момче и нашето слънчево момиче и техните любими хора! Толкова ли не заслужаваме да се порадваме на безоблачното им щастие на финала  и на липсата  на зла и смъртоносна откачалка?

# 58
  • Мнения: 340
Не ми се иска сценаристи те да изкарат  този психопат неуловим , има  още за кого да  разкажат а не  за него
  на пример да доразвият образа на Каан , Дерин да  хванат и да я осъдят, любовта  на Гючлю и Буржу,отношението на  Саваш със сестрите си и още много хубави момети


Гледах повторно 24 епизод там колегата на  Буржу каза , че се е объркало нещо, че може Каан  да не  е това което си мислят и защо Каан при  престрелката изчезна?Аз понеже държа да доразвият образа  на  Каан ще се повторя.   АЗ МОЖЕ ДА СТАНА ДОСАДНА  НО  ТАКА СИ МИСЛЯ , НО НЕ ЗАВИ  НИЩО ОТ МЕН  УТРЕ  ЩЕ ВИДИМ newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 22:10 от zdravka_petrova50

# 59
  • Мнения: 839
Е, вече си имаме и нещо като официално потвърждение, че 30ти еп ще е последен.
Ачелия/ Дерин публикува вчера стори в инста с кадър от подготовка за сет в караваната с надписи "последен епизод", "последна седмица" и др.

Честно казано, тези пистолети по сватбите ми идват малко в повече, но да видим какво ще покажат довечера.
Аз утре след като го изгледам с превода на руски, ще се изкажа Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт