Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-24

  • 72 345
  • 753
  •   1
Отговори
# 390
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Понеже нещо взех да мисля по темата за покупка, днес с тъга установих, че нищо няма в моя диапазон, дори увеличен с още малко... Но не мога да се сдържа да ви споделя тази (както майка ми би я нарекла) коридориерка: цък. Просто главата ми не побира как може да се проектира подобно 'жилище' и как би ли се обзавело...
ПС. Няма да споменавам, че същото, но предлагано от друга агенция изведнъж става по-ценно със 7 хил. евро.

# 391
  • София
  • Мнения: 4 192
Втората обява е по-евтина. Първата е без ДДС, макар че нямат право по закон така да обявяват  Wink
Иначе на "това наемът му е минимум 750лв

# 392
  • Мнения: 6 982
Стига бе! Това е коридор с прозорец! Това изобщо не е апартамент. Кой нормален човек би се чувствал ОК в такова нещо? Да не говорим, че това изобщо не е "двустаен". Това и гарсониера не е, то си е просто коридор.

# 393
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Втората обява е по-евтина. Първата е без ДДС, макар че нямат право по закон така да обявяват  Wink
Иначе на "това наемът му е минимум 750лв
Аз си признавам, че не четох чак до там, просто бях потресена от разпределението. Не виждам как биха могли да му вземат 750 Dizzy Face

# 394
  • София
  • Мнения: 4 192
Не е толкова малко - 80м2 е. Има много пазар за такива, мястото е хубаво  Wink

# 395
  • Мнения: 3
Здравейте,
Извинявам се, ако съм малко off topic, но утре ми предстои пускане на стоп капаро за жилище, към което имаме интерес. Тъй като в темата от 2010г. прочетох, че е желателно стоп капарото да се пуска за срок от поне 14 работни дни, за да се проверят документите по имота преди подписване на предварителен договор, ме интересува дали срока е нужно да бъде толкова дълъг, ако предлагаме по-ниска цена към продавача и не е сигурно дали ще се стигне до консенсус на страните?
Благодаря много за отделеното време.

# 396
  • Мнения: 342
Здравейте,
Извинете, че се намесвам в темата, но ще се радвам да получа мнение от по - опитните.  
Какво мислите за тези сгради НС при които на прозорците отгоре няма бетонен трегер, а на плочите над етажа на апартаментите са поставени блокове Итонг и реално върху тях опира горния край на дограмата?
А отзиви за сравнително новия материал Мултипор на фирма Итонг -рекламира се като топлоизолационен.Thinking

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 00:39 от *FIORE*

# 397
  • София
  • Мнения: 16 208
Не е толкова малко - 80м2 е. Има много пазар за такива, мястото е хубаво  Wink

За мястото не съм съгласна - гадно, отдалечено от всякъде, шумно и пълно с местни отрепки. През деня - щъкаш офисен планктон.
Запозната съм с квартала - това е някъде по Богатица, над  Бунтовник или Горски пътник.Изключително неприятно при сняг или по тъмно. С кола може и да бива. Дърви се дълго време до метрото или спирки на ГТ. Една вмирисана Била за пазаруване и някакви еко-био-гаражчета.  Детските градини са претоварени, училища - 21 СОУ, в което може да се дипломираш неграмотен.
Лора, за стоп-капарото е както се разберете двете страни. Няма определен срок, но гледай да си вържеш гащите - виновната страна да го възстанови на другата. Ако не в двоен размер, поне в реален.

# 398
  • София
  • Мнения: 4 192
Стоп капарото се дава, след като вече сте уточнили цената. Да не сте дали оферта и да сте оставили пари в брокера?
Аиша, според теб каква ще е наемната цена?

# 399
  • Мнения: X
Стоп капарото се дава, след като вече сте уточнили цената. Да не сте дали оферта и да сте оставили пари в брокера?
Аиша, според теб каква ще е наемната цена?
Стоп капарото се дава с офертата, за да покаже сериозни намерения на купувача, иначе днес ще поискам да ми намалят и утре я се откажа, я поискам още хилядарка надолу.

# 400
  • Мнения: 3
Стоп капарото се дава, след като вече сте уточнили цената. Да не сте дали оферта и да сте оставили пари в брокера?
Аиша, според теб каква ще е наемната цена?

Все още не сме давали никакви пари в агенцията, но ни казаха, че с офертата, която искаме да предложим на собственика се налага да платим и това стоп капаро като гаранция, че ако се той /собственикът/ се съгласи на нашите изисквания сме длъжни да закупим жилището.
Доста се чудя какво се прави в този случай.

# 401
  • София
  • Мнения: 4 192
Депозит-гаранция за сериозни намерения и стоп капаро са различни неща. Вие сте дали депозит. Стоп капарото е разписка, че ще купувате апартамента и сте се споразумели вече за цена и огледите приключват  Wink

# 402
  • Мнения: 3
Депозит-гаранция за сериозни намерения и стоп капаро са различни неща. Вие сте дали депозит. Стоп капарото е разписка, че ще купувате апартамента и сте се споразумели вече за цена и огледите приключват  Wink
Благодаря много за уточнението, за съжаление от брокера останах с впечатлението, че няма разлика между двете неща. А дали има значение какъв ще бъде срокът на т.н депозит-гаранция и ако постигнем консенсус веднага ли се пристъпва към подписване на предварителен договор? Ние можем ли по някакъв начин да изискаме документите на жилището за собствена проверка?

# 403
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако приемат им давате капарото, и уточнявате близък срок за предварителен договор

# 404
  • Мнения: 4 275
Двама души купуват имот, единият с лични средства, другият с ипотечен кредит. Нормално ли е банката да иска да впише и двете лица като съкредитоискатели? Има ли вариант (какъвто и да е) в нотариалният акт да са вписани двамата, а кредитът да е само на единия от двамата?

Общи условия

Активация на акаунт