Как тренирам - 21

  • 63 170
  • 714
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 270
Непрекъснато се опитвам да променям храната , за да съм сигурна  как ми се отразяват определени храни.Най-много отслабвам и чистя мазнини от риба.Овесените ядки ме разяждат.Пристрастих се към протеиновите блокчета от ДМ.Само те ме засищат след тренировка сутрин.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 950
Хранителният ми режим е почти постоянен.
При силовите тренировки - редувам различни упражнения, за дадена мускулна група.
Ако на тази тренировка, съм правила едни упражнения за гръб, на следващата тренировка за гръб, имам поне едно различно.
Последните месеци правя коремни преси на скрипец  /горен/. Това ми е ново упражнение.

Днес: бисепс, гръб, коремни, глутеус
Бисепс - 4 упражнения:
21 - с крив лост,  17 кг - 4 серии
сгъване с дъмбел - 7 кг - 10 повторения, 4 серии, като редувам ръцете
сгъване с крив лост - 17 кг - 10 повторения, 4 серии
21 с дъмбел - 5 кг.- 4 серии

# 17
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз от 2 дни се завърнах в залата. Но съм  в процес на издирване на моята зла. Старата ми е далеч. 😂

# 18
  • София
  • Мнения: 11 987
Хранителният ми режим е почти постоянен.
При силовите тренировки - редувам различни упражнения, за дадена мускулна група.
Ако на тази тренировка, съм правила едни упражнения за гръб, на следващата тренировка за гръб, имам поне едно различно.
Последните месеци правя коремни преси на скрипец  /горен/. Това ми е ново упражнение.

Днес: бисепс, гръб, коремни, глутеус
Бисепс - 4 упражнения:
21 - с крив лост,  17 кг - 4 серии
сгъване с дъмбел - 7 кг - 10 повторения, 4 серии, като редувам ръцете
сгъване с крив лост - 17 кг - 10 повторения, 4 серии
21 с дъмбел - 5 кг.- 4 серии

Какво е 21?

# 19
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Тази вечер за първи път ще пробвам Insanity тренировка https://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8  Не съм много убедена, че ще успея да се справя, тъй като групата вече е сформирана и тренират от доста време, но съм решила да се пробвам. Утре ще споделя как се чувствам!  Blush

Оцелях след първата тренировка  Mr. Green Много кардио, много дишане, много нещо, обаче пък беше готино. В събота пак ще отида. Мисля, че са разпускане от силовите тренировки добре ще ми се отрази, още повече, че атмосферата е супер приятна.

# 20
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 507
Хранителният ми режим е почти постоянен.
При силовите тренировки - редувам различни упражнения, за дадена мускулна група.
Ако на тази тренировка, съм правила едни упражнения за гръб, на следващата тренировка за гръб, имам поне едно различно.
Последните месеци правя коремни преси на скрипец  /горен/. Това ми е ново упражнение.

Днес: бисепс, гръб, коремни, глутеус
Бисепс - 4 упражнения:
21 - с крив лост,  17 кг - 4 серии
сгъване с дъмбел - 7 кг - 10 повторения, 4 серии, като редувам ръцете
сгъване с крив лост - 17 кг - 10 повторения, 4 серии
21 с дъмбел - 5 кг.- 4 серии

Какво е 21?

Това е 21
https://youtu.be/4weThspHs7E

Три пъти по 7 с различно положение на ръцете
Много е натоварващо, бицепса гори

# 21
  • София
  • Мнения: 35 950
Скрит текст:
Хранителният ми режим е почти постоянен.
При силовите тренировки - редувам различни упражнения, за дадена мускулна група.
Ако на тази тренировка, съм правила едни упражнения за гръб, на следващата тренировка за гръб, имам поне едно различно.
Последните месеци правя коремни преси на скрипец  /горен/. Това ми е ново упражнение.

Днес: бисепс, гръб, коремни, глутеус
Бисепс - 4 упражнения:
21 - с крив лост,  17 кг - 4 серии
сгъване с дъмбел - 7 кг - 10 повторения, 4 серии, като редувам ръцете
сгъване с крив лост - 17 кг - 10 повторения, 4 серии
21 с дъмбел - 5 кг.- 4 серии

Какво е 21?
Упражнение за бицепс. Много го обичам  Wink
https://www.youtube.com/watch?v=vJRLnRLrPPs

# 22
  • София
  • Мнения: 11 987
Благодаря за линковете.
Много съм зле с имената на упражненията.
Вчера правих тежка интервална тренировка с акцент върху корема, очаквах мускулна треска днес, но няма.

# 23
  • Мнения: 2 323
Успях днес преди работа да ударя едно кардио, бях третият човек в залата Grinning Следващия път ще чакам пред вратата да отворят Satisfied

Скрит текст:
Покрай работа се срещам със собственици на фитнеси постоянно и днес на среща с един с един поглед ми определи оптималния калорийния прием, съотношението между мазнини и въглехидрати и кога да ги приемам; и по какво се различавам от колежката, както и отгатна какво е тренирала тя и какво тренира в момента.
Първо, паднах от изненада - вярно, че е с 20+ години опит и съчетава най-доброто от старата и новата школа, но все пак беше силно впечатляващо... в комбинация с увереното, но не арогантно отношение, e идеалният специалист в областта. Не си търся план, но наистина се замислих да отида на консултация при него.
Второ, горда съм, защото сама на принципа на проба-грешка съм открила точно същата "формула" за себе си. Sunglasses

В отговор на темата: Хранителния си режим не го променям особено много - тенденциозно налитам на здравословни неща + шоколад Laughing Има периоди, в които ми се прияждат повече определени неща, но не съм човек, който би спазвал определен хранителен режим. Харесвам готвено, харесвам разнообразие и държа да съм flexible. Понеже така съм пораснала, ми е лесно и нямам нужда от рамки, за да съм сигурна, че е правилният избор. Забелязвам обаче колко им е трудно на хора, при които желанието за здравословно хранене е дошло на по-късна възраст.
И аз забелязвам, че колкото повече тренирам, толкова по-хубаво се храня, не знам дали е на психическа основа, но е факт.
С наближаването на лятото намалям лееееко въглехидратите и следя още по-стриктно млечните, в идеалния случай напълно ще отсъстват от менюто ми. Може би ще направя едно броене на калории пак, за да имам ясна представа колко точно ям.
Като цел съм си поставила да започна отново да ям в горе-долу едни и същи часове, последните 2 години стана малко миш-маш и не ми се отразява добре.

Тренировъчният режим - не правя една и съща тренировка два пъти, би ми било скучно. Преди тренирах по традиционния сплит, в момента деля на горна и долна част на тялото + кардио. Има определени неща, в които искам да задобрея и вече упражнявам или планирам тепърва да включа - набирания, лицеви, плуване, скачане на въже, разтягане/йога/mobility. Имам някаква психическа бариера обаче - имам чувството, че ако не пипна тежест, не съм тренирала.

# 24
  • София
  • Мнения: 158
Включвам се и аз към вас Hug

От 3 години тренирам редовно. Преди това не бях стъпвала никога в зала.
2 години бях плътно с тренъор. Simple Smile Понеже съм максималист и реших, че така трябва.
Режимите  ги изготвяше той. Аз ги спазвах кога на 100%, кога на 90% ..80% Blush

Да, сменяхме режимите , но основното си беше едно и също,общо взето, по -скоро експериментирахме с въглехидратите, пробвали сме и ротации и т.н., според какво си навия на пръста,че искам да постигна

Упражненията също регулярно сменяхме. Вкарвахме нови, заменяхме някои, които правим почти винаги, за да "стресираме" мускула и т.н.

Вече си тренирам сама от около година, свикнах с мисълта, че ако искам да имам плочки целогодишно Smile, ща -не ща,  режимът трябва да ми стане начин на живот и да не го приемам като "диета", тази мръсна дума, а точно като навик какво е допустимо (според лична преценка, как точно искаш да изглеждаш, разбира се) и какво не , да се консумира, кога, как и т.н.

Тази есен/зима реших да си почина от тренировки / за храненето внимавах, но не съм спазвала режим, всичко си позволявах, без да прекалявам/, е,починах си, ама качествено 4 месеца...голяма грешка! Сега от месец -два се мъча да си върна формата и мъката е голяма!

Това упражнение "21" досега съм го правела , без да знам как се казва Simple Smile Но го включвам почти винаги, задължително; то, като цяло, за бицепс не са кой знае колко много упражненията , сякаш


Тренирам 3-4 пъти седмично, понякога и 5.
Задължително разделям мускулните групи.
40 -60 мин тренировка с тежести , след това поне 15 мин кардио.
Най-голям проблем имам с кардиото, мразя го , скучно ми е и не мога да издържам... но трябва!
Гледам напоследък да отделям и по един ден само за кардио, ноооо , пусто, не мога

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 21:27 от *Kontessa*

# 25
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Колко кардио правиш?

# 26
  • София
  • Мнения: 158

Ако е към мен въпроса Simple Smile:

Тренирам 3-4 пъти седмично, понякога и 5.
Задължително разделям мускулните групи.
40 -60 мин тренировка с тежести , след това поне 15 мин кардио.
Най-голям проблем имам с кардиото, мразя го , скучно ми е и не мога да издържам... но трябва!
Гледам напоследък да отделям и по един ден само за кардио, ноооо , пусто, не мога

# 27
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Hands Clap

# 28
  • София
  • Мнения: 1 047
Това 21 и аз за пръв път го чувам  Blush
Пробвала съм системата Жиронда на различни упражнения - 8х8 и мускулната треска после е зловеща. Не знам колко е ефикасно в дългосрочен план. Но за разнообразие става.
Искам и аз хранителен режим  Crossing Arms Къде ги намирате тези "разбирачи" ?
Уж на теория знам много, но не ми се получава на практика - тренирам повече и качвам, по-скоро се подувам , не е мускул... (по целулита се вижда, много вода, ама от тая дето после с месеци си седи  Mr. Green )

# 29
  • София
  • Мнения: 158
Това 21 и аз за пръв път го чувам  Blush
Пробвала съм системата Жиронда на различни упражнения - 8х8 и мускулната треска после е зловеща. Не знам колко е ефикасно в дългосрочен план. Но за разнообразие става.
Искам и аз хранителен режим  Crossing Arms Къде ги намирате тези "разбирачи" ?
Уж на теория знам много, но не ми се получава на практика - тренирам повече и качвам, по-скоро се подувам , не е мускул... (по целулита се вижда, много вода, ама от тая дето после с месеци си седи  Mr. Green )


Ами, наемаш си личен тренъор Simple Smile ама не от тези, които си работят по презюмция в залата , с който дойде и тренировката е 10 лв. с инструктор, 6 лв. без инструктор или нещо подобно. Макар че, дори това е по-добър вариант , от това да се въртиш в кръг сама, без идея какво точно и как правиш:) Поне първите няколко пъти си е полезно да има някой до теб, да ти обясни поне най-основните неща - дишане, правилно изпълнение, почивки, кога,как и т.н.
 Зависи и на кой ще попаднеш, в крайна сметка. Доколкото знам, ако поискаш да ти изготвят някакъв режим за теб, се плаща допълнително, но колко, си зависи от самия тренъор. Но мисля,че и основните насоки в храненето, един инструктор в залата, ще ти ги каже и без да иска допълнително заплащане.
А такъв, който се занимава с теб персонално и му се плаща отделно , поема някаква инициатива , поти те, рита те по задника здраво и следи какво ядеш, интересува се какви травми имаш/нямаш, наблюдава как ти се отразява всяка отделна тренировка, кое е подходящо точно за твоето тяло, кое не е и работите заедно поне няколко месеца.
Има и доста ,които работят "онлайн", но аз ,лично нямам опит с този тип услуги
Доста от по-известните имена работят И по този начин

Общи условия

Активация на акаунт