Съвет относно почистването на лицето

  • 14 439
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 74
С две ръце за горните коментари -- омокряне на лицето с вода и почистване с масло/олио + воден cleanser (почистващ гел или пяна).

Пъпките ми почти ги няма, порите са чисти и тена ми се проясни откакто започнах да си почиствам лицето по този начин. Според мен мицеларните води и лосиони са прекалено слаби за по-дълбоко почистване на акнеична кожа, особено като се има предвид какво търкане пада с памучните тампончета. Само ненужен допълнителен стрес за кожата.

След почистване едно наплискване с розова вода за възстановяване pH-то на кожата е достатъчно. Може и с малко глицерин за допълнителна хидратация вечер.

# 46
  • Мнения: 2 323
Ммм, не съм сигурна, че розовата вода възстановява.
Аз използвам тоника на Mizon за тази цел.

Благодаря ти за препоръчаните продукти горе, ще го видя този гел с алое, макар че алоето във висока концентрация ми прави реакция.

# 47
  • Мнения: 922
За себе си установих, че най-доброто почистване за моята кожа е вечер почистване с масло (аз лично смесвам рациново с жожоба). След 10-15 минути измиване с хладка вода и измивен гел. От две седмици при измиването използвам и ел. четка за лице. Сутрин изплаквам само с розова или топла минерална вода.
При мен колкото повече използвам лосиони, тоници и други подобни дори и медицинските, токлова по-зле става.
От мицеларните води единствената от която не се обривам е тази на Avene.

# 48
  • Мнения: 668
Какво прави тази ел четка, което да не може да се случи с измивен гел, пилинг и маска?

# 49
  • Мнения: 922
Четката я ползвам всеки ден с измивния гел. Аз лично я имам от скоро, но съм много доволна. Много нежно почиства порите. Пилинг на лицето не си правя тъй като кожата ми е много чувствителна и много тънка и дори от най-лек и нежен пилинг ми се появяват зачервявания и напукани капиляри. А почистваща маска на лицето правя 1-2 пъти седмично.

# 50
  • Мнения: 27 440
Ел. четката почиства добре порите, прави кожата много мека и сияйна. Аз лично с търкане с ръсти и ръце не усявам да си почистя така добре лицето.

# 51
  • Мнения: 668
Някой конкретен модел?

# 52
  • Мнения: 922
Аз си взех четка за лице ремингтон. Много от момичетата тук във форума в една съседна тема я имат и я препоръчват. Аз също съм много доволна, но и нямам наблюдения върху други марки. Иначе в Гугъл има голямо разнообразие и различен ценови клас.

# 53
  • Мнения: 18 542
С четките трябва да се внимава. Да се подсушават и сменят главите редовно, защото са добра среда за развитие на бактерии и не са подходящи за много чувствителни кожи. На някои им се отразяват много добре, но не са за всички.

Мицеларна вода ползвам само да си разтворя малко спиралата, но защото имах голямо шише и няма свършване. Няма да си купя повече вероятно. Маслото сваля всичко без никакви усилия. Иначе мицеларната вода е добре да се изплаква дори да не пише изрично в упътването.
Двойното почистване (масло и меко измиващо след това) е най-добрата стратегия за добре почистена и не прекалено пресушена кожа.  Peace

# 54
  • Мнения: X
С четките трябва да се внимава. Да се подсушават и сменят главите редовно, защото са добра среда за развитие на бактерии и не са подходящи за много чувствителни кожи. На някои им се отразяват много добре, но не са за всички.

Мицеларна вода ползвам само да си разтворя малко спиралата, но защото имах голямо шише и няма свършване. Няма да си купя повече вероятно. Маслото сваля всичко без никакви усилия. Иначе мицеларната вода е добре да се изплаква дори да не пише изрично в упътването.
Двойното почистване (масло и меко измиващо след това) е най-добрата стратегия за добре почистена и не прекалено пресушена кожа.  Peace
Здравейте, може ли да обясните малко повече за двойното почистване и какво масло се ползва? Маслото директно върху грим и непочистена кожа ли се нанася или първо се измива и тогава маслото?
Благодаря

# 55
  • Мнения: 18 542
Маслото се нанася директно на сухо лице. Масажира се добре, за да се разтвори всичкия грим и мръсотия, включително и спирала, сенки, очна линия и т.н. Става една сив ужас Simple Smile
След това с намокрена и изцедена мека кърпа се изтрива лицето хубаво от маслото и следва измиване с нормален почистващ продукт.
Самото масло може да е всякакво каквото имаш или ти харесва.

# 56
  • Мнения: X
Супер, благодаря.
Довечера ще го пробвам. Имам рициново и зехтин и муселинова кърпа.

# 57
  • Мнения: 10 201
Аз все пак свалям първо спиралата с мицеларна вода, за да не става въпросният сив ужас. Simple Smile Има ли някаква причина с кърпа да се изтрива лицето? Не може ли с памучни тампончета да се избърсва маслото?

# 58
  • Мнения: 18 542

Може и с тампочнеча, но първо бая тампончета отиват и второ, не се премахва така добре маслото. Иначе да, и аз понякога свалям спиралата като разтърквам с вода и пръсти миглите, но някои спирали са доста упорити.

Ягодкаа, стават и двете и смес от двете, че рициновото е доста гъсто и лепкаво.

# 59
  • Мнения: 4 567
Внимавайте с маслата, не всички са подходящи за премахване на грим от очите. Някои са доста люти и причиняват невероятна болка, както и подуване на окото/очите. Например маслото от канела. Съвета ми е да използвате предимно растителни масла пред етерични.

Общи условия

Активация на акаунт