Къде да отседнем в Трявна? - тема 3

  • 58 783
  • 476
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 660
листопад, в кое заведение хапнахте боб в Боженци? Другата седмица ще отсядаме за 3 нощувки в Трявна и плануваме доста обиколки-В. Търново, Етъра и други. Малката дъщеря преди 2г.  яде боб в Чепеларе в едно заведение за бързо хранене и от тогава само като чуе за там и ми вика " бобецът беше хубав" . Хубава застройка му бяха направили. В Трявна кои заведения препоръчвате? Ние отсядаме само в самостоятелни къщи за гости с дворче. А за усещането към местата както писа- е, аз плаж Градина не го заменям за нищо. Спокойно, дори скучно е Черноморец, но пък онзи огромен плаж компенсира всичко.
Здравейте, за боба да отговоря.Има паркинг преди да се влезне в комплекса,и точно от паркинга има вляво магазин за сувенири и над него е заведението.Нищо особено на пръв поглед, непретенциозно,но пък жената която е собственичка и местна жителка се държи много гостоприемно.Там хапнахме боб яхния,пърленки и шарена сол( даже като пиша и ми се прияжда),имат къща където може да се нощува.По-навътре в заведение оградено с дървена ограда и по-забележително пък бих казала много лошо отношение-искахме да седнем на кафе 4 човека с 2 деца,при положение ,че масите бяха празни неучтиво ни се каза,че не може да пием кафе! Някак много лошо впечатление прави,като цяло Боженци е хубаво място,но някак не ни привлече,поне аз не усетих това,което описват други посетители.

# 226
  • Мнения: 24 351
Това е моето мнение, което и изрично съм написала, и не ангажирам никого с него. Не харесвам полуприготвена, размразена храна, която се претопля.
Съгласна съм, че сме различни, тук всеки изразява своето мнение и за това предпочитам да коментирам по темата, а не коментарите на другите и чуждите вкусове Simple Smile
А къде отсядате в Трявна? Мислехме да ходим в Арбанаси, но  няма места и вече търся добър хотел в Трявна или региона. По възможност с басейн

# 227
  • shumen
  • Мнения: 18 040
Ние сме отсядали в хотел Сезони-има външен басейн и е чисто.

# 228
  • Мнения: 24 351
Но е зает

# 229
  • софия
  • Мнения: 25 476
Отсядали сме в Калина палас - хубав е, но е отдалечен от центъра. Спала съм в хотел "Трявна". Огромната грешка с "Тревненски кът" изобщо не искам да си спомням. Като условия на самия хотел, първият е най-приемлив.
За мен е огромен проблем, че в града няма добро място за отсядане с автентична възрожденска атмосфера. Поне аз това търся. Като дете всяка година ходехме там, баба-леля беше тревненска снаха по първи брак, обиколили сме де що има частни квартири още по соц време, кръстена съм в "Св. Георги", но, въпреки личната носталгия и детски спомени, последните ми посещения доста ме разочароват. Стигнах до извода, че там е по-добре да търся чисто място и другото да го забравя. Не ходим там за лечение, а защото ни е приятно и от носталгия.

# 230
  • Мнения: 24 351
И ние заради хубавите спомени ходим там, но Калина палас...не е нашето място.

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 260
Ние бяхме през  август в Трявна и спахме в хотел Витоша, но няма басейн.  Такъв може да се ползва безплатно в съседния хотел, чието име не си спомням в момента.

# 232
  • Мнения: 960
Завърнахме се от Трявна.
Имахме 3 нощувки в частна квартира с очарователни собственици.
За малката дъщеря беше изненада, че в задния двор минава влак и тя само тичаше щом чуеше ,че се задава.
Очаквах голям шум от влака и тресене, но всичко беше за секунди и леко потреперване. Ние на влак не сме се качвали, макар че имаме в града и гарата е почти извън него.
Избрах Трявна, защото е отлична отправна точка за екскурзиите ни. На пристигане-църквата в Шипка, после връх Шипка и Етъра.  Е, няма да се научи тази управа, че са нужни указателни табели. Велико Търново ни разказа играта. Повечето улици към Царевец в ремонт. Сини зони бол, а няма къде да спреш. С доста обикаляне намерихме платен паркинг и от там по стръмната уличка видяхме стълбички, които ни изведоха пред площада на двореца. Всеки последен четвъртък от месеца е безплатен входа. Нашето беше късмет. След това връщането към Трявна  беше ад. Няма джи пи ес , няма табели. С тези детелини свят ни се завъртя.Simple Smile Нашето не беше почивка, а разходки из забележителностите.
За Трявна-има своя дух и красота.Хапнахме в "Старата къща" и ни хареса с изключение на навъсената сервитьорка, но тя пък остана без бакшиш. Заведението до часовниковата кула-нищо особено. Кухнята в бирарията  си я биваше, най-вече едно мезе с телешко шкембе, език, гъби и др. неща в гювече беше много вкусно. Бирарията се пада ,като застанеш с лице към кулата и тръгнеш по паважа на дясно. Стига се до нея и от към моста отзад, но  после видяхме. Има детска площадка и маси покрай реката. Те се виждат от моста.
Не ми хареса само това, че при положение , че старите къщи са толкова малко, а са претрупани със сувенири и стелажи. Почти нищо не можеш да снимаш от чадъри, коли и рекламни пана. Знам, че това им е препитание, но може да се изнесат някъде, където да не пречат на усещането за автентичност.
Боженци-като изключим сателитните чинии на операторите, там направихме хубави снимки и беше чудесно.
И табелата на с. Торбалъжи щракнахме.

# 233
  • софия
  • Мнения: 25 476
Миналата година и на мен ми направи впечатление отношението в заведенията в Трявна към туристите - навъсени и леко сопнати безпричинно. Не мога да си го обясня. За разлика от Родопите - и там е балкан, и там не им е лесно, но хората са прекрасни - благи, усмихнати, сърдечни.
Виж, не мога да забравя колко ерудирана и добронамарена беше жената, която е екскурзовод в Райковата къща.

# 234
  • Мнения: 24 351
То не е само в Трявна, а в региона. Сутринта пихме кафе в Габрово. Половин час я чакахме една фръцла да донесе сметката. Аз си тръгнах, но мъжът ми я дочака....да и плати.

# 235
  • София
  • Мнения: 326
Аз имам сравнително лоши спомени от заведенията в Трявна - в едното влязохме, въртяхме се, търсихме някой да ни обърне внимание и да ни каже има ли места, защото всичко беше резервирано. Покрай нас минаваха сервитьори, но дори не поглеждаха. Накрая хванах някаква жена, която излизаше от кухнята и питах. Отговорът:

- Бавно ли ще ядете?

Оказа се, че имали маса, чиято резервация е за след половин час, ако можело да се наядем за 20 минути. Съгласихме се, бяхме гладни вече. Сядаме на една огромна маса с други такива заблудени и започваме са чакаме меню. Пак си минават служители, пак нищо. Накрая си взех меню от друга маса. След около 10 минути, в които никой не дойде да ни вземе поръчката, просто си станахме и си излязохме. И пак - нито довиждане, нито нищо.

В друго влизаме - сервитьорите и бармана си седят на една маса. Погледнаха ни все едно сме натрапници и нямаме никакво място там. Нито поздрав, нито нищо. Трябваше аз да питам работят ли и имат ли маси, за да стане един и нацупено да ни заведе до масата. Дори дума не обели!
За една бройка щяхме да си останем без вечеря.

# 236
  • Мнения: 6 718
Много съжалявам за отрицателните коментари. Трявна ми харесва много. Като ходихме преди две години останах очарована от отношението на хората към туристите. Жалко, ако това се е променило.

# 237
  • Мнения: 2 069
Аз бях в началото на септември, не съм срещнала нелюбезност.

# 238
  • София
  • Мнения: 9 926
Опитвам се да се спрем на спокойно място, чист въздух (близо или на) Балкана за 2-3 дни - какво бихте препоръчали, така че да може да се стигне с обществен транспорт? За октомври става дума.

# 239
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Коя е началната ви точка?

Общи условия

Активация на акаунт