Къде да отседнем в Трявна? - тема 3

  • 58 979
  • 476
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 960
Ние сме ходили за обяд или вечеря на едно заведение до реката.Храната там ми хареса и я обслужването беше на ниво.
Не беше ли бирария? Вижда се от стария мост след кулата? Ако застанеш с гръб към кулата, тръгваш наляво и по- надолу е входа. Бирата и телешки език в гювече бяха на ниво. И всичко останало. Има заведение от лявата страна на кулата, преди моста. Нищо особено. Лятото има много външни маси.

# 256
  • shumen
  • Мнения: 18 171
Мари77,да точно бирария е това за,което споменавам.Другото,което казваш не ми хареса,че там обслужването им беше много бавно,а и вътре не ми хареса.

# 257
  • Мнения: 6 832
Бирария "Трявна", чудесно място за хапване.
Така се казва мястото, което коментират момичетата преди мен.

# 258
  • shumen
  • Мнения: 18 171
Фортуна,благодаря.Златна си.
Ние,ако не ни мине котка път ще сме в Трявна априлската ваканция.

# 259
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 023
Мнение за къща за гости Дар и Казасовата къща?
 

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 12:29 от ❇Sisi_91❇

# 260
  • Мнения: 962
Здравейте,

Искаме с моя приятел да празнуваме Св. Валентин в Трявна, но избора е ограничен и единствено в момента има места в хотелите Сезони, Калина палас и Трявна лейк. Ако някой е ходил там, моля да мнение. Аз съм ходила преди години в Сезони, беше добре, но не знам дали вече не е занемарен.

# 261
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 023
Вчера се завърнахме от Трявна. Отнседнахме в къща за гости Дар. Къщата се намира на метри от часовниковата кула. Също на метри  има безплатен обществен паркинг, на който оставихме колата. Собствениците са отзизвчиви. Стидиото, в което бяхме ние, беше много чисто. Като цяло сме много доволни.

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 15:03 от ❇Sisi_91❇

# 262
  • Мнения: 962
Здравейте, момичета

Ние вече изкарахме почивката във Трявна в Семеен хотел Бижу. Намира се на метри от центъра, стаите са много чисти, топло е и тихо, въпреки че се намира до главна улица. Ние бяхме в апартамент с две стаи, имаш във всяка стая климатици + парно, банята е уникално чиста, с душ кабина, от която не се стича вода навън, защото това е супер досадно по другите хотели, където сме ходили. Собствениците са мили и отзивчиви. Единствения минус е че няма ресторант и закуската беше посредствена.

# 263
  • Мнения: 6 015
А как е като цена?

# 264
  • Мнения: 962
Рали, цените са нормални. Ние отседнахме в апартамент с една спалня за 89 лв на вечер (за целия апартамент). Двойната стая мисля, че беше към 56-58 лв.

# 265
  • Мнения: 6 015
Благодаря, хубаво е да го имам предвид. Ние сме отсядали в Панорама и Бела, но миналата седмица като ходихме, една седмица предварително не можах да намеря места нито там, нито в Калина Палас, та бяхме в Трявна Лейк - много добре, единствен минус, че с малки деца не е за пешеходно изминаване до града в лошо време, т.е. или с колата, или с такси. Така едната вечер отидохме пеш до центъра с идеята да вечеряме там, вкл.и да пийнем по питие с ММ, т.е. нямаше как с колата, а на връщане да си вземем такси. Толкова беше гадно времето - дъжд+сняг, че нямаше кьораво такси свободно Laughing И се наложи да си се приберем пак пеш, но корави се оказаха децата …
Та в хотелчето /то е апартхотел/ е много кипричко, чисто е, закуската е вкусна. Стаята ни /студио/ беше много просторна, гледаше към езерото и панорамата беше много красива. С две думи - препоръчвам мястото.

# 266
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Къде може да се отседне в хотелче в близост до стадиона, евентуално поне да има включена закуска.Единия вариант е Атанасовата къща, но за 1 възрастен и 1 дете на 10г искат да ни таксуват направо двойна стая като за 2 възрастни.Не настанявали 1 възсрастен с 1 дете, така ми обясниха.

# 267
  • Мнения: 354
Проверете във Възрожденци и Балабановата къща. Намират се на същата улица.

# 268
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Благодаря! Simple Smile
Балабановата къща ни го дава на 700м от стадиона, а Възрожденци на 600м.Ще помисля.Ако имат разпокъсано време между мачовете, ще е изморително това разстояние до стадиона и после обратно, та два пъти да се минава това разстояние.Мачовете са изтощителни за един организъм, особено като има по 2 или 3 на ден.Така, че трябва да е максимално близо до стадиона. Simple Smile
Атанасовата къща е на 350м, което е идеално.В краен случай ще резервирам там, ако все още има места.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 19:48 от rusalka1

# 269
  • Мнения: 354
Вие най-добре си знаете какво ви трябва. Но моите спомени са, че теренът е равен и не беше изморително, когато ходихме от Балабановата къща до стадиона -там имаше голям и много чист басейн ( 2015г.)
 Друг вариант за по- бюджетно настаняване мисля, че все ще има къщи за гости в този край на града, около стадиона. Само, че не знам от къде да вземете координати - почивка.бг, сайта на община Трявна, ало.бг.Закуската - когато сме били без закуска, ставам аз или ММ по-рано и купуваме от някъде наоколо и кафета също.

Общи условия

Активация на акаунт