Да отпадне ли смяната на времето?

  • 52 176
  • 803
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Абе Одpин е доста по на севеp от мен, а тук тези дни започна да се стъмва към 18.15, не знам как ни изпpеваpват с цял час.
Кое му е ужасното на pанното стъмване пpез зимата? Много по-непpиятно е късното съмване.
Е къде си пък ти, та ти се стъмва чак в 18,15, като в  момента в София в толкова се стъмва, уж Одрин ти е на север Shocked? И да в толкова се стъмва щото са по лятното и там е 19,15. Ама защо ли пък и да ти се обяснява като не схващаш.

В Малта съм, виж на каpтата къде е за всеки случай. С наближаване на лятото на юг денят се скъсява и обpатното, ако не знаеш. Та няма как в София да се стъмва в 18.15, в Одpин в 17.10, а в Малта в 18.15.

п.п. А, те били по лятното! Еми ОК, след месец и нещо и ти ще си по същото.

# 541
  • Мнения: 5 074
Не е по-хубаво. Но когато ставаш сутрин в 8 и започваш работа от 9-10, все ти е тая дали навън се е съмнало в 8 или в 9. Работното ти време е по светло и не клепиш сутрин на бюрото 1 час, докато се събудиш и докато навън се съмне.

Кой нормален човек би искал работното му време да е по-светло за сметка на свободното такова?!?
Пак ще го кажа,когато съм на работа ми е абсолютно все тая какво е времето навън-светло,тъмно,има торнадо или пада градушка...
Хубаво е ,когато си тръгваш да е светло,да можеш да излезеш,да отпочинеш от работния ден,да изкараш децата в някоя градинка(ако имаш такива) или да свършиш някаква работа,докато още не се е стъмнило.

# 542
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Мен повече ме бърка какво е времето. Когато имам работа, дори да е тъмно вечер, си я върша. Ако е жега, не ми се мърда никъде, затова лятото ще ми е добре да се стъмнява в 20,30, за да имам 2 часа с по-нормални температури, в които да си върша работата и да изляза на разходка или да поспортувам. Сутрин, ако е тъмно зимата, ставам трудно и предпочитам, като започна работа, да е светло навън, за да се разбудя нормално, а не да дремя до 9 и после да препускам и да работя без почивка до 17, за да си свърша работата. После, като стане 17, трябва да си ходя и пътувам до 18. Така че ми е все тая дали е тъмно вечер или не. Дори да се стъмва в 18, децата няма как да бъдат изведени преди толкова. А и надали зимата някой си извежда децата навън, като е студ било то в 17 или 18 часа. Поне около нас всичко живо бърза да се прибира на топло. А лятото, децата се разшават след 21 часа, като позахлади и играят до 22-23 ч. На пазар лятото ходя също по-късно - 20.30-21 часа, за да не е толкова непоносима жега навън. Просто лятото е активен сезон, без значение в колко часа се стъмва и никой не бърза да се прибира и да ляга, нищо че се е стъмнило.

# 543
  • Мнения: 5 074
Все едно си от друга планета,честно Grinning Аз,като човек,навици и привички нямам нищо общо с теб.Нищо.
Като цяло никога не съм го разбирала това с трудното събуждане,било по тъмно или светло,пиене на кафета,разбуждане по 2 часа...
Аз ставам доста трудно,мъката е голяма,но след като си вдигна главата от възглавницата съм кукуряк.
Оправям се под 10 минути за работа и тръгвам.Не пия кафета,енергийни напитки или чай.Просто ставам и тръгвам...
Явно е до организъм.

# 544
  • Мнения: 2 774
То тук до консесус няма да стигнем, хората са различни с различни предпочитания . Но не ви ли е странно, че въпросът в анкетата е един, а в коментари се спори за друго.

# 545
  • Мнения: X

Оправям се под 10 минути за работа и тръгвам.Не пия кафета,енергийни напитки или чай.Просто ставам и тръгвам...
Явно е до организъм.

Не е само до организъм. Такова нещо не мога да направя, защото не искам. Искам да пия кафе, да почета това-онова, да се изкъпя, гримирам, облека и всичко останало и то без да препускам. ММ се справя за половин час, на мен ми трябват час и половина. Но въобще не ме бърка навън светло ли е, тъмно ли е.

# 546
  • София
  • Мнения: 5 547
То тук до консесус няма да стигнем, хората са различни с различни предпочитания . Но не ви ли е странно, че въпросът в анкетата е един, а в коментари се спори за друго.
Така е, но последния въпрос от анкетата е нещо нередовен( да не кажа по-обидна дума), а пък исктински важното нещо - дали да е лятни или зимно въобще отсъства.
И затова гласувах с НЕ, защото после ще кажат някой умни глави , ама то вие гласувахте с Да- ето ви сега отпада и остава зимното. Е не съм съгласна.

# 547
  • Мнения: 5 074

Оправям се под 10 минути за работа и тръгвам.Не пия кафета,енергийни напитки или чай.Просто ставам и тръгвам...
Явно е до организъм.

Не е само до организъм. Такова нещо не мога да направя, защото не искам. Искам да пия кафе, да почета това-онова, да се изкъпя, гримирам, облека и всичко останало и то без да препускам. ММ се справя за половин час, на мен ми трябват час и половина. Но въобще не ме бърка навън светло ли е, тъмно ли е.

Да се оправям час и половина значи да се лиша от сън за това време.
Няма как да стане.Всеки си преценява кое му е по-важно.
Но наистина не намирам връзка с осветеността.

# 548
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Е, и аз се оправям за 10 мин. сутрин, именно, защото адски много ми се спи и 5 мин повече да дремя, все е кяр. Често зимата се оправям и се телепортирам до автобуса, в който си продължавам дрямката за още час, докато стигна работа. Ако се чувствам недоспала, може и цял ден да дремя и да съм неработоспособна. И това не зависи от часовете, които съм отделила за сън. Същото се случва и вечер, когато удрям по час дрямка, докато се прибера. Просто хората сме различни, моят организъм се справя по-лесно със събуждането, когато навън е светло. Вечер не ме бърка ранното стъмване, даже ми е ОК.

# 549
  • Мнения: 2 774
То тук до консесус няма да стигнем, хората са различни с различни предпочитания . Но не ви ли е странно, че въпросът в анкетата е един, а в коментари се спори за друго.
Така е, но последния въпрос от анкетата е нещо нередовен( да не кажа по-обидна дума), а пък исктински важното нещо - дали да е лятни или зимно въобще отсъства.
И затова гласувах с НЕ, защото после ще кажат някой умни глави , ама то вие гласувахте с Да- ето ви сега отпада и остава зимното. Е не съм съгласна.
Не е така, аз разбирам въпроса както е зададен. Дали да отпадне смяната, затова съм ЗА. Но както разбрах и в Еврокомисията спорят и не могат да се разберат за това на кое време да се спрат. Също като тук, затова трябва друга анкета, или тема, подобна на заключената. Например" Зимно или лятно време предпочитате за постоянно" което не противоречи на правилата, защото е съвсем друг въпрос.

# 550
  • София
  • Мнения: 5 547
Ами поискахме да се нулира тази и да се добави новият въпрос.
Не могло.
Пуснахме нова тема с анкета и я заключиха.
Затова не променям мнението си.

# 551
  • Мнения: X
Но както разбрах и в Еврокомисията спорят и не могат да се разберат за това на кое време да се спрат.

Откъде го разбра това?

# 552
  • Мнения: 2 774
Но както разбрах и в Еврокомисията спорят и не могат да се разберат за това на кое време да се спрат.

Откъде го разбра това?
Пост507, повтарямhttps://www.dnes.bg/notifikacii/2018/02/04/liatno-zimno-chasovo- … -strelkite.367054                Извадка"Процедурата за отмяна на двойното часово време е доста тежка. Ако Европарламентът се обедини зад резолюция в този смисъл, тогава Еврокомисята трябва да направи предложение до страните членки. До отпадане ще се стигне, ако всички те одобрят предложението. Най-големият спор е кое точно време да се избере - лятното или зимното."




# 553
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 328
Добре де, ако имате деца как се оправяте за 10 мин. сутрин? Аз имам претенции да съм оправна, но 1 час едвам ми стига...

# 554
  • Мнения: 5 074
Добре де, ако имате деца как се оправяте за 10 мин. сутрин? Аз имам претенции да съм оправна, но 1 час едвам ми стига...
Аз нямам Simple Smile
С деца няма как  да стане за 10 минути.Освен,ако не спят,когато ти излизаш Wink

Общи условия

Активация на акаунт