С епидурална или без упойка?

  • 13 575
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 957
Много ви благодаря за отговорите!
Като чета повечето сте ЗА упойката, така че май и аз ще я ползвам!

# 16
  • Мнения: 46 518
ЗА упойката! Peace
Няма смисъл да търпиш болки, след като са го измислили хората Grinning
Леко раждане   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 356
Аз родих без упойка!!! И не ме е боляло много, пък после болката бързо се забравя.
newsm10

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
ЗА упойката! Peace
Няма смисъл да търпиш болки, след като са го измислили хората Grinning
Леко раждане   bouquet

Подкрепям Никол. Няма главоболие, няма схващане, нищо такова няма.

# 19
  • Мнения: 5 299
Въреки, че раждах без упойка- твърдо съм ЗА Peace
И аз, и аз bowuu

# 20
  • Мнения: 4 806
въпреки, че раждах без упойка, и следващия път пак ше е така.
Въпрос на избор е - преценка за прага на болка, поносимост към упойки и т.н.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 407
Миличка, аз съм от майките, родили с епидурална и съм твърдо ПРОТИВ. Получих контракции в 12.30 през нощта, а родих в 17.15 - смятай колко часа, поставиха ми упойката 15 минути преди да родя и като резултат изгубих чувствителност върху перинеума и от напъни щяха да ми изкочат очите, започнаха да губят тоновете на бебето и накрая я извадиха с вакуум. В последствие имах такова главоболие в продължение на една седмица, че не можех да си вдигна главата от възглавницата!! Лежах в Майчин дом с още 4 мацки с епидурална без главоболие, но с бебета, извадени с вакуум и единствено моето нямаше последици- на останалите имаше такива хематоми по главичките, че не ми се говори! Иначе родих за 10 мин при изключително добри лекар и анестезиолог, но те не са Ванга, за да знаят дали ще имам главоболие или не, но бих предпочела да родя още 5 пъти, но да си спестя вакуума на детето и главоболието!

# 22
  • България-София
  • Мнения: 573
Освен това дълго не ми носиха бебето за кърмене (донесоха го чак на 19-я час) вероятно заради това  newsm78 Иначе съм за упойката.
Раждах с епидорал и ми "сложиха" децата на гърдите веднага. Няма проблем по отношение на кърменето. След 6 часа си станах и намаше нито болки, нито глава ме е боляла.
За съм по принцип, освен ако не си любител на силните усещания... Wink

# 23
  • Мнения: 295
Аз раждах без и не съжалявам. Вярно, че мойто раждане беше бързо и лесно - за 3 часа, обаче........няма такава болка!!!! Shocked Забравя се, наистина, ама винаги ще помня, че по-силно в живота ми не ме е боляло!! Така че, ако те е шубе - С УПОЙКА. Аз не знам какво ми стана последните дни от бременността, хич не ме беше страх от болката и не поисках упойка, ама вторият път, живот и здраве.....бая ще се замисля.

# 24
  • Мнения: 200
Зависи какъв ти е прагът на поносимост към болка!! Ако мислиш, че ще издръжиш - без, но аз лично бих избрала със!

# 25
  • Мнения: 2 849
Рзбира се, че е по-добре с епидурал.
PeaceСложи си упойката да ти е мирна главата и да си изживееш раждането с по-малко болка и повече радост .Глава боли за ден-два ,а може и да не те боли .

# 26
  • Мнения: 5 183
Аз раждах с епидурална и бих я предпо4ела пак.

# 27
  • Мнения: 382
Аз раждах първия път без - втория с епидурална. Определено съм за епидуралната! Peace Не ме е боляла глава, нито каквото и да било друго Hug

# 28
  • Мнения: 2 040
Родих БЕЗ упойка, имах много леко раждане, но болката си е болка и е има .. Следващия път обаче, живот и здраве, С ЕПИДУРАЛНА Peace

# 29
  • Мнения: 3 161
Бих те посъветвала да потърсиш алтернативни начини на обезболяване - виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0. Иначе много майки са доволни от епидурал, но това не значи, че при значителна част не дава странични ефекти, както ти е казала лекарката. А за съжаление не се знае ти от кои ще си. Като добавим риска за бебето - невъзможност да напъваш достатъчно, вакуум или форцепс...

Общи условия

Активация на акаунт