Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 110 476
  • 718
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 31
И аз днес това се чудя, защото детето ми ще се оперира следващата седмица, а вече три седмици не мога да излекувам кашляне и секрет. Без никакви други симптоми.
Здравейте! Мина ли ви операцията?


Здравейте, мина, да. Всичко стана бързо и безболезнено и ни изписаха на следващия ден.

# 481
  • Мнения: 85
И аз днес това се чудя, защото детето ми ще се оперира следващата седмица, а вече три седмици не мога да излекувам кашляне и секрет. Без никакви други симптоми.
Здравейте! Мина ли ви операцията?


Здравейте, мина, да. Всичко стана бързо и безболезнено и ни изписаха на следващия ден.
Чудесно,радвам се ,че всичко е наред.

# 482
  • Мнения: 727
Здравейте! На синът ми му предстои операция на третата сливица при доц. Василева в болница Здравето. Може ли някой да сподели как стоят нещата с изхранването на детето? Влиза ли в цената на операцията или нощувката и храноден се заплащат? Също така има ли в близост място, от което мога аз да си взимам храна за мен? Не сме се лекували там и нямам никаква идея какво има в района, в който се намира. Също така позволени ли са свиждания?

# 483
  • Мнения: 445
Здравейте! На синът ми му предстои операция на третата сливица при доц. Василева в болница Здравето. Може ли някой да сподели как стоят нещата с изхранването на детето? Влиза ли в цената на операцията или нощувката и храноден се заплащат? Също така има ли в близост място, от което мога аз да си взимам храна за мен? Не сме се лекували там и нямам никаква идея какво има в района, в който се намира. Също така позволени ли са свиждания?
Най-добре питайте директно болницата какво включва цената.
Ако става въпрос за “Здравето” на ул. Маестро Кънев - преди години се лекувахме там и имаше възможност да се заплати допълнителен кетъринг за  родителя/придружителя. За детето беше включена храната в престоя.
Има голям магазин Фантастико на около 2 км от болницата (5 минути с кола).

# 484
  • Мнения: 31
Здравейте, пак съм аз. Минаха вече две седмици от операцията на сливицата на сина ми, но от около 5 дни насам започна да се прокашля през няколко секунди почти по цял ден.
Не казва да го боли нещо, няма и хрема, за да има някаква обективна причина за това прокашляне и се чудя какво би могло да е ?
Не е истински кашлица, а сякаш има нещо, което го дразни в гърлото и се изкашля твърде често.
На консултация е чак след две седмици.

# 485
  • Мнения: 1 255
Алергия?

# 486
  • Мнения: 31
Не мисля, че може да е алергия, не ми е известно да има такава,

# 487
  • Мнения: 353
Здравейте,

Синът ми на 4г е с доказана трета сливица (снимка с рентген) и най-вероятно трябва да се реже. Искам обаче и второ мнение и звъннах на Улевинов, но той е пенсиониран. Препоръча ми обаче доц Иван Тодоров. Проблемът е, че на телефона на сайта му не отговаря никой дори между 17 и 19ч. Някой има ли му мобилен телефон? Освен това съм и с бебе и без точен час не мога до отида без да знам дали ще ни приеме.

Благодаря предварително!

P.S. Ако не стане с доцент Тодоров, може ли да ми препоръчате някой, от който сте доволни (чела съм списъците, но ми се искат по-актуални и добри лични впечатления)?

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 22:38 от Dragoness

# 488
  • Мнения: 85
Нас пак ни отложиха ваденето заради шарка,първо детето..сега и аз.Чудя се има ли ограничение за сезона,ако не успеем сега..а вече се затопля?Притеснявам се..от 3месеца все нещо се случва и болести и не можем да достигнем до операцията.А детето се измъчва..през 10дни й се възпалява,хъркане ,секрети ,кашлици

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Сезона не е фактор. Поне на нас така ни казаха преди няколко години. На дъщеря ми операцията и беше юни. В миналото зарастването се е случвало естествено. При дъщеря ми операцията беше с лазер. Не е имало кървене. Само бели налепи, които изчезваха всеки ден по малко.

# 490
  • Мнения: 1 679
Здравейте,синът ми е почти на 8 години и бяхме забравили за проблемът с третата сливица няколко години.Като по-малък имаше много проблеми от нея и на около 5 години щяхме да я вадим,но нещата отшумяха.Сега от Януари до Април много боледува като за това време премина през грип,Ковид ,бета-хемолитични стрептококи (потенциална скарлатина) ,пи много време антибиотици и сега кошмарът се завърна отново.Двете сливици са огромни,какво остава за третата ,това казва лекар ,прегледал го днес,едвам диша направо...Моля насочете ме към добър УНГ (Стара Загора,Пловдив)...Благодаря ви!

# 491
  • Мнения: 2 988
Здравейте,синът ми е почти на 8 години и бяхме забравили за проблемът с третата сливица няколко години.Като по-малък имаше много проблеми от нея и на около 5 години щяхме да я вадим,но нещата отшумяха.Сега от Януари до Април много боледува като за това време премина през грип,Ковид ,бета-хемолитични стрептококи (потенциална скарлатина) ,пи много време антибиотици и сега кошмарът се завърна отново.Двете сливици са огромни,какво остава за третата ,това казва лекар ,прегледал го днес,едвам диша направо...Моля насочете ме към добър УНГ (Стара Загора,Пловдив)...Благодаря ви!

Д-р Крема или д-р Димитров в Каспела. Лично аз съм много доволна и от д-р Кулов, защото не ни губи времето още 1 година да се надяваме на чудо и свиване на сливиците, а извади първо третата, а после и другите две.

# 492
  • Мнения: 1 489
За Стара Загора препоръчвам д- р Маринов или д- р Ботева. Те оперираха сина ми. Много търпеливи, разбрани и със страхотно отношение към децата. Работят в болница Тракия, където оперират, а иначе си имат и кабинети.

# 493
  • Мнения: 1 679
Благодаря ви!
Бихте ли споделили само нещо повече за самата интервенция,колко време е болничния престой след това?На мен ми вадиха третата сливица като бях тинейджърка и то не с пълна упойка,имам меко казано ужасяващи спомени.Сега зная,че с лазер ги махат и неща са много мноого по-различни.

# 494
  • Мнения: 1 489
Както написах, в болница Тракия оперираха сина ми, в отделение УНГ. Приеха ни рано сутринта на първия ден. Цял ден имаше подготовка- вземаха кръв, преглед отново от лекарите УНГ, от педиатър. На следващия ден беше операцията. Аз се притеснявах, че ще се разплаче като го вземат към операционната, но те са измислили подход. Малко преди да ги отведат им дават сироп, които ги упоява. В съзнание са, но личи ефекта от лекарството. Моят син тръгна с една много широка усмивка все едно отива на лунапарк. И до днес говори, че го е яд, че не е видял нищо друго освен големите лампи на тавана. Самата интервенция е около 1 час. След това излизат от упойка. Следобедът вече нямаше и помен, от това, че е бил опериран. Ядеше сладолед, смееше се и играеше с другите деца в стаята. Изписаха ни на следващия ден.
Докторът каза няколко дни да няма физическо натоварване/бягане, каране на колело/ и да не го излагам на слънце, защото операцията беше в средата на юни месец. Имахме 2 контролни прегледа след това.
Условията в отделението бяха перфектни. Аз бях плътно до него. Не сме платили и стотинка с изключение на консултация с анестезиолог. Всички лекари, сестри и санитари бяха усмихнати, любезни и търпеливи.
Надявам се да не са се променили нещата от 2019г, когато беше операцията.
Сила и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт