Сватба 2018 - VI-та част

  • 49 419
  • 718
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 605
И ние бяхме предвидили +1 за единиците, все пак е неприятно за сам човек да седи като наказан без другарче. Имам приятелка, която не познаваше никого на сватбата и е сингъл. Бях й казала да си доведе някого, приятел/ка, за да не се чувства неудобно. В крайна сметка дойде сама, но по нейно желание, а и се беше запознала вече с някои момичета на моминското парти и мисля, че не й беше лошо. Simple Smile

# 646
  • Мнения: 156
Според мен е редно да се предвиди +1 за single хората. Има някои доста ревниви партньори и не е редно да поставяте приятелите си в сложни ситуации заради единия куверт/място. А дори и да не са ревниви, може тя да държи да бъде с него, ако ще да я видят с него, просто защото е щастлива, че са заедно. А особено в началото на връзка това излизане и ходене навсякъде заедно е много сладко.

# 647
  • Мнения: 993
И ние ще имаме приятели с половинките, някои от които сме виждали по веднъж, но все пак знаем, че са двойка отдавна. Но ми се струва твърде неуважително да размахваш пръсти и да раздаваш ултиматуми: "Каниш и него или няма да дойда". Аз не бих постъпила така.

# 648
  • Мнения: 884
На всички които са сами или не знаем че имат половинка,казваме че може да си доведат ако имат или евентуално, ако се появи такава преди сватбата.Също има такива които не ги познаваме от половинките,но не е проблем,всички са поканени по двама.

# 649
  • Мнения: 519
Ние даваме +1 за двойки, които са такива отдавна, дори да не познаваме много добре половинката. Това ми се струва нормално и учтиво. Няколко приятели си намериха сериозни момичета в скорошните месеци, помолиха, поканихме ги като двойки, разбира се.

 Ама някой си бил намерил гадже седмица преди сватбата... Ами нито аз познавам новия човек, нито той мен. Защо да идва? Или пък някой няма половинка в момента, ама просто ей така, за идеята, иска +1. Ами като е ей така, за идеята, да си заведе +1-то на бар.
Аз правя събитие за близки приятели.

Ако петдесет сингъл човек си домъкнат някого, какво да правя? Grinning а на подобни ултиматуми, бих реагирала също като Ради и уейстед.

# 650
  • София, България
  • Мнения: 3 630
Ами то  много момичета са го казали, но ние също сме предвидили +1 едно място за евентуални половинки. Просто сме им казали до срока на потвърждение да кажат сами ли ще са или двама.
Седмица преди сватбата категорично ще откажа на човек да си доведе половинката. Не за друго, просто защото и да искам няма да мога да правя промени. Да не кажа, че може би ако се напъна, ще го настаня някъде и ще му направят менюто...
Не ми се струва редно да се маха някой от списъка,само защото иска да си вземе половинката.
Донякъде само за момент се поставете на мястото на момичето. И не говоря за ултиматума, който е поставила ,защото не знаем как точно е протекъл разговора. Не знаем и колко време остава до сватбата, но по време на каненето тя заявява, че със сигурност няма да е сама и отсреща получава категоричен отказ да си вземе половинката( не е една седмица преди сватбата).
Предполагам, че много голяма част от вас биха заявили, че няма да присъстват на сватбата и това си е ваше право, както и право на булката да покани само единици. Simple Smile
И тук пак бих казала - наясно съм, че това са си вашите сватби и всяка булка си решава какво да прави и какво не, но аз, като бъдеща булка, преди всичко искам всичките ми гости да се чувстват добре и да си направим страхотен купон. А да се скарам с някой по повод сватбата, не бих го направила. Може би не обичам да се карам с хората и за това някак ѝ влизам в положението на момичето.

# 651
  • Мнения: 519
Зависи много от държанието, да. Едно е "Удобно ли да си взема половинката?", друго е "Ооо, аз без моя човек никъде не стъпвам, не ме интересува, ще трябва да го поканите". Съвсем различен отговор бих дала на двата въпроса.

Човек съди по себе си, аз хич не бих се натискала да ходя на сватба, на която не познавам младоженците, били те и близки на партньора ми. Затова и така организирам своята.

Но си права, че не си струва да се развалят отношения заради такова нещо. Имам доста приятели, на които това хич не им е дневен ред, не разбират защо харча пари и време за едно тържество и още не са сигурни дали ще дойдат. Ами не се сърдя, разбирам ги. Имам и други, които са в такъв възторг​ и така се интересуват и помагат, че се сближихме още повече. Шарен свят.

# 652
  • София
  • Мнения: 23 156
И при нас всички бяха поканени с половинките си. И за мен така е редно.

# 653
  • Мнения: 132
И аз смятам, че е редно гостите да бъдат поканени с половинките си. Според мен е знак на уважение към приятелството ни, независимо дали харесваме или дори не познаваме половинките им. Сватбата е празник и е хубаво всеки да се чувства комфортно и празнично до любим човек. Празниците са по-хубави споделени. Simple Smile))

Малко променям темата, но поръчах преди малко бутилки, тапи, кашони и етикети за сватбарската ракия. Също направих поръчка от алито за над 30 неща за къта за пожелания, аксесоари за малките шаферчета, листенца, панделки и какво ли още не. Чакам ги с нетърпение. Останах малко неприятно изненадана обаче, че банката е задържала всяка една транзакция по 2 пъти. Сега балансът в сметката ми е на - и то не с малко пари. Sad На някоя от вас случвало ли и и се е? Ходих в банката и ми казаха, че не съм единствен такъв случай и да изчакам 10-тина дни до осчетоводяването. Ако не се върнат сумите автоматично да пусна искане за рекламация. Усещам как ще се занимавам с документи, чакане и хабене на нерви......

Относно алито, видях че на 28-ми имат годишнина и ще има намаления до -50%. Ако някоя от вас още не е направила поръчките си може да се възползва. Simple Smile

# 654
  • София, България
  • Мнения: 3 630
За пръв път чувам подобно нещо за сумите от Алиекспрес. Не разбрах точно какво е станало - взели са ти двойна сума за всяко нещо ли? Най-вероятно ще ти ги освободят след известно време... Има вероятност поради големия брой поръчки автоматично банката да е блокирала тези суми, за да разгледа дали не се опитват да ти източат сметката. Когато видят, че всичко е наред, ще ти ги освободят.
Коя банка е това? Аз много съм пазарувала от Алиекспрес и никога не са ми задържали повече пари от сумата. Според мен се е получило объркване заради големия брой поръчки.

Може ли да споделиш какво си поръча? Simple Smile

# 655
  • Sofia
  • Мнения: 4 129
Бъдете готови за откази в последния момент. При нас беше много неприятно - 1, 2 дни преди сватбата както и часове преди това имах откази без причина - дори и от хора, на които бях платила хотел. Можете да го очаквате от всички без изключения дори и когато са по-близки и обещават да присъстват.

# 656
  • Мнения: 132
За пръв път чувам подобно нещо за сумите от Алиекспрес. Не разбрах точно какво е станало - взели са ти двойна сума за всяко нещо ли? Най-вероятно ще ти ги освободят след известно време... Има вероятност поради големия брой поръчки автоматично банката да е блокирала тези суми, за да разгледа дали не се опитват да ти източат сметката. Когато видят, че всичко е наред, ще ти ги освободят.
Коя банка е това? Аз много съм пазарувала от Алиекспрес и никога не са ми задържали повече пари от сумата. Според мен се е получило объркване заради големия брой поръчки.

Да и на мен ми се случва за пръв път. Надявам се да е заради броя поръчки, тъй като за няколко последоватемни дни направих доста. Лошото е , че докато рефрешвах сметката удържаните суми продължаваха да се променят и блокирах картата по съвет на банката. Свързах се и със съпорта на сайта и ми потвърдиха, че сумите са получени по веднъж. Дано скоро стане ясно какво се е случило.

# 657
  • София, България
  • Мнения: 3 630
Изчакай дните, които ти казват, ако не стане нищо мисля, че просто ще трябва да напишеш една молба да преразгледат транзакциите и вероятно ще искат от теб да им дадеш скрийшот с порчките от сайта, за да ги върнат ръчно Simple Smile Обади се по-добре и на съпорта в банката и там им кажи какво е станало и те също да ти кажат какво да направиш. Аз поне почти винаги контактувам и по телефона, защото там разговорите се записват, а понякога в клоновете не знаят какво говорят Simple Smile
Случват се такива неща, имат всякакви системи за защита и т.н. Според мен е заради големияборй поръчки.

# 658
  • Мнения: 5 605
Бъдете готови за откази в последния момент. При нас беше много неприятно - 1, 2 дни преди сватбата както и часове преди това имах откази без причина - дори и от хора, на които бях платила хотел. Можете да го очаквате от всички без изключения дори и когато са по-близки и обещават да присъстват.
Да, очаквайте всякакви неприятни изненади! Но междувременно не забравяйте, че това е звездният ви миг и не се напрягайте излишно! Simple Smile

# 659
  • Мнения: 132
Изчакай дните, които ти казват, ако не стане нищо мисля, че просто ще трябва да напишеш една молба да преразгледат транзакциите и вероятно ще искат от теб да им дадеш скрийшот с порчките от сайта, за да ги върнат ръчно Simple Smile Обади се по-добре и на съпорта в банката и там им кажи какво е станало и те също да ти кажат какво да направиш. Аз поне почти винаги контактувам и по телефона, защото там разговорите се записват, а понякога в клоновете не знаят какво говорят Simple Smile
Случват се такива неща, имат всякакви системи за защита и т.н. Според мен е заради големияборй поръчки.

Да, говорих със съпорта и отидох на място също. Надявам се в крайна сметка бързо да се разреши проблема.

Относно поръчките мога да ги снимам, когато пристигнат, защото ако почна да споделям линковете ще стане едно безкрайно съобщение. Grinning На кратко: за буркана за пожелания, който ще си правя - рамка за снимка, за да напиша аджаба този буркан за какво е Grinning , панделки, които ще сложа на листчетата, за да се връзват и пускат в буркана, химикалка в ретро стил и материали за направата. Табелки за историята ни, холдърчета за снимки, които ще подредя под табелката и разпръснати листенца от рози на масата. За малките шаферчата поръчах папионки и тиранти в цвета на сватбата, а за шаферките диадемки, коланчета, кошнички и още листенца от розички. За мен си поръчах жартиер и халат. Има още дребни неща и такива, които не са свързани със сватбата. Таааа наистина се надявам проблема със задържаните пари да е от броя на поръчките Sad

Общи условия

Активация на акаунт