Електронни четци - тема 21

  • 79 522
  • 851
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 184
Здравейте! Търся си четец за е-книги, който да не е много скъп - може би около 200 лв, и да чете книги, които ще изтеглям от chitanka.... Бихте ли ми обяснили как точно стават нещата при електронния четец? Заинтересуван съм...
Благодаря предварително!

# 31
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте! Търся си четец за е-книги, който да не е много скъп - може би около 200 лв, и да чете книги, които ще изтеглям от chitanka.... Бихте ли ми обяснили как точно стават нещата при електронния четец? Заинтересуван съм...
Благодаря предварително!
Според мен идеалният бюджетен вариант е Киндъл Пейпъруайт - наскоро беше 80 евро в немския Амазон, преди Великден сигурно пак ще го намалят. Ако не ти се чака - в ОЛХ са около 200 -220 лв. Има подсветка и екранът е с високо резолюция. Можеш да четеш всичко от Читанка като го преформатираш, примерно с Калибре (или друга програма). Това е наистина съвсем лесно и става за секунди, а Калибре е чудесен органайзер на личната ми библиотека, който бих ползвала дори и четецът ми да чете стандартния формат epub.

# 32
  • София
  • Мнения: 43 903
Читанката я има в моби, няма защо да преформатира.

# 33
  • Мнения: 45
Здравейте,трябва ли да имам регистрация в Амазон за да правя колекции в Киндъла?

# 34
  • Мнения: 45
Пак съм аз...Направих си регистрация в Амазон и От телефона влизам без проблем,но не мога от Киндъла. От къде може да идва проблема?Направих ресет и пак същото...

# 35
  • Мнения: 45
Пак съм аз...Направих си регистрация в Амазон и От телефона влизам без проблем,но не мога от Киндъла. От къде може да идва проблема?Направих ресет и пак същото...
Забравих да спомена че съм с Киндъл Paperwhite

# 36
  • София
  • Мнения: 43 903
Все пак да питам, на киндъла му е пуснат и настроен нета?

# 37
  • Мнения: 45
Все пак да питам, на киндъла му е пуснат и настроен нета?

Да разбира се,дори пробвах свързване с две мрежи,смяна на език,рестарт,ресет,два акаунта в амазон и пак не става. Четеца е нов,неизползван.Купих го нов.

# 38
  • София
  • Мнения: 43 903
А какво точно не става... т.е. какво се случва ... други сайтове отваря ли?
Нали е изключен и еърплейн режима?
Аз не съм се и опитвала точно в амазон да влизам, но все пак браузъра при мен, при все много бавничко, но си работи. В крайна сметка ако не става и не става пиши на съпорта.
А защо си правила нова регистрация, нали за да купиш самия четец си имала вече регистрация в амазон? А при теб какво - Create new collection  е неактивно ли? Моите понеже всичките са си регистрирани и никога не съм се замисляла такива неща обвързани ли са или не с Амазонския акаунт, но пък предвид, че 99,9% от времето нета на киндъла ми е спрян, силно се съмнявам създаването на  колекции - папки да е силно обвързано с акаунта.

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 10:08 от Angel_Dust

# 39
  • Мнения: 45
Дефакто пише,че е грешна или не пълна парола и да опитам отново. А с точно тези данни си влизам без проблем от телефона и лаптопа.Последноя ми вариант е да пробвам ръчно да го ъпдейта за което ми трябва помощ,как точно да го направя?Изтрглих ъпдейта на лаптопа и след това къде в киндъла да го поставя след като съм го свързала с компа?Съжалявам за тъпите въпроси?

# 40
  • Мнения: 45
Не ми е активно точно правенето на колекции и тпдейтването автоматично.Всъщност го купих запечатан от олх.

# 41
  • София
  • Мнения: 43 903
https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=202109170 така се ъпдейтва ръчно, в главната директория се слага файла, не по папки.
Това не ми прилича на проблем на киндъла, ако просто не ти приема паролата, виж на браузъра от някъде може ли да му почистиш  хистори, кеш, бисквитки, да не би нещо там да е зациклило.
Автоматичното ъпдейтване и при мен почти никога не е било активно, дори когато четеца не е с последна версия и си го правя ръчно(не знам дали не е свързано по-точно с това, че почти не вижда нет, може би му трябва повече време да види, че има да се ъпва, не знам).
Предполагам, като е купен от олх, че би следвало в момента да не е регистриран към никакъв акаунт в амазон, въпреки че не знам това може ли да е причина(т.е. ако регистриран при продавача), да не можеш да влезеш в твоя акаунт. Но може да питаш продавача все пак. Така де в долният линк, от друга страна пише:
Note: If you received your device as a gift, it may need to be deregistered before you can register it to your own Amazon account.

Предполагам това правиш в общи линии https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201733370
И всъщност ако приемем, че колекциите са обвързани с облака, а те май са, наистинати е нужно да ти е закачен киндъла към амазонски акаунт.

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 10:24 от Angel_Dust

# 42
  • Мнения: 45
Попитах продавача и не е регистриран...Изчистих браузъра и пак не става,дори и ръчно не мога да го ъпдейтна...по-късно ще пробвам така,а ако не стане ще си го ползвам така

# 43
  • Мнения: 7 106
nelly.m, опитай да върнеш фабричните настройки и после пак да го регистрираш на ново. Възможно е при въвеждането да има разминаване с някоя буква или цифра и затова Киндъла да не разпознава регистрацията.

п.п. Ето една постъпкова регистрация , но е важно преди това да го нулираш и да започнеш на чисто :
http://www.cyxap.com/kindle/registratzia-na-kindle-nastroiki/

# 44
  • София
  • Мнения: 43 903
Да, пробвай и така, ако не става свържи се със съпорта на амазон и им обясни подробно ситуацията. Може да се наложи и продавача да съдейства, при все, че пред амазон в момента той се води собственик на устройството, а не ти. Което ако оставиш нещата така може в един момент да се яви за теб проблем - ако ти се наложи гаранцията да си ползваш например. Аз лично не бих си го ползвала така - ако не става и не става. Т.е. бих го върнала при възможност на продавача или бих се чувствала сериозно набутала се.

Ти сигурна ли си, че имаш какво да му ъпдейтваш изобщо? Може да не е активно просто защото няма нови ъпдейти за него. Но за мен и това би било проблем, колекциите може и да ги преглътна, но пък точно ъпдейтите - не, мерси.

Общи условия

Активация на акаунт