Дневникът тема 88 - Да отслабнем всички заедно!

  • 53 681
  • 750
  •   1
Отговори
# 450
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Данонските са с Бифидус бактрията, нашето с комбинацията Лактобацилус и стрептококус термофилус

# 451
  • Мнения: 52
След дискусията за млечни познайте дали не си спретнах извара с чисто масло и яйца на тигана...мляс Grinning
Като чета за млеката си се радвам, че си квася домашно и яйцата и месото основно са ми домашни и срам не срам направо не съм в час какво се продава по магазините.Сиви, благодаря за рецептата.Ще се пробва някой ден.
Предстои ми да вая фигура с Румянка Stuck Out Tongue Winking Eye

# 452
  • София, България
  • Мнения: 813
Тили, да в България съм за сега, мен не ми трябва да е нисковъглехидратно, но по-важно ми е да не е от пшенично брашно, до сега само такива съм намерила... взех си, де..., ама за 1 тортила са 22 гр въглехидрати и 129 калории... , въглехидратите не ме вълнуват особено, но ми се иска да е пълнозърнеста..., а това колко е така по етикетите.... Да си кажа нямам никакво доверие на хранителната индустрия. Не вярвам на 100% на състава и на стойностите. Относно тортилите не ми е някакво важно, но ми се искаше, ако реша да си взема някой път да не са от баш от бяло брашно. Каквото - такова... не посягам към тестено вече, както преди, та и без него също ще се живее.

mamasuper, собствено производство или взимате от някъде домашни продукти?

# 453
  • Мнения: 52

mamasuper, собствено производство или взимате от някъде домашни продукти?
Яйцата и месото са собствено производство .Само млякото си купувам от една възрастна дама.

# 454
  • Мнения: 2 942
Сиви, и аз съм от Видин Simple Smile Не те разпознах по снимките обаче.
Въпреки, че е малък града ако сме били в различни училища напълно е възможно да не сме се и засичали, освен в някое заведение или дискотека в тинейджърските години. Stuck Out Tongue Winking Eye
За домашните продукти и аз ако имам възможност взимам такива. Прясно краве мляко имам от къде да взимам, но още не съм се пробвала да го заквася на кисело. От същото място, дядото прави страхотно сирене и в повечето случаи взимам от него. И яйца си снабдявам, а скоро ще си взема няколко пилета за село и така цяло лято ще си имам яйца, а на есен и домашно пилешко, което няма нищо общо с купешките гадни пилета. От Румъния си поръчвам и цяло агне веднъж годишно, а зет ми е ловец и постоянно имам във фризера и глиганско месо и кайма (мляно дивечово месо). Откакто пробвах горните вече купешките са ми съвсем безвкусни. На стари години преоткрих колко е хубаво да си имаш дворче на село и да си знаеш от къде ти идват продуктите на масата. Blush

# 455
  • Мнения: 9 052
Внимавайте с консумацията на глиганско . Не знам в България правят ли изследвания, но в Байерн има забрана за консумация на диви прасета , гъби и пр,. от много гори. Радиоактивните материали от Чернобил са си в земята, прасетата ядат и месото е високо радиоактивно.
Отстрелват ги или заради лова или за да намалят бройката, но ги изхвърлят.

При нас и в Румъния не знам как е положението.


tissi на какво са тортили? Царевичните хлебчета ли ? Ако са арабските за дюнери то пълнозърнести съм виждала  няколко вида в Кауфланд, в Турските супермаркети и в арабски магазини > ирански , ливански и пр.

Дори онзи ден ползвах едни такива, 100% натур продукт, 100% пълнозърнести. Пишеше на арабски нещо на плика.

# 456
  • София, България
  • Мнения: 813
Ами не са арабските питки! По-тънко е от арабските питки, на мен ми напомня на тънка пърленка, абе и аз не мога да го обясня. С тортилата може да си завиваш плънката. То дори си се казва tortilla wrap - тортилена обвивка. Ето снимка:

http://www.noobcook.com/wp-content/uploads/2012/12/wrap6.jpg

В други страни знам, че имат пълнозърнести, но до момента не съм виждала тук такива. Ще погледна в Кауфланд, има един точно до мен и ще се огледам.

# 457
  • Мнения: 3 067
На българските диви прасета нищо им няма. И след всеки лов се праща пробва в лабораторията.
Няма пълнозърнест  арабски хляб. Има пълнозърнеста тротила  wrap   в големите магазини.

# 458
  • София
  • Мнения: 11 750
Днес ми е трети ден на монодиетата - на яйца, но се събудих ужасно отпаднала, едвам станах от леглото. Мисля, че се дължи на две причини - първа малкото калории, второ неприемането на сол. Явно организмът ми се чисти, но много ми беше паднало от кръвно/кръвна захар, така че пих един домашен сок от ягоди. Не очаквах, че ще ми е толкова трудна диетата, правила съм я и преди и нямах проблеми. Може би тогава беше по-лесно, защото беше лято и зеленчуците бяха вкусни.

Продължавам засега, но ако не се подобри положението, ще я спра. Като отчет съм -1,2кг.

# 459
  • София
  • Мнения: 3 734
Ния, дано се почувстваш по-добре скоро!
Днес всички спите ли, ядете ли, на фитнес ли е всичко живо?

# 460
  • Мнения: 15 109
Ядем, ядем ние, то това е част от диетата Simple Smile Аз два дни пак изкарах на риба и веднага отчетох минус при все че съм в цикъл.

# 461
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ния, аз също имам такива дни. Помага ми сутрин чаша топла вода със сол. Случва ми се и когато предния ден съм пила по-малко вода.
Вчера тренировка нямаше, имаше родителска среща. Усетих липса, все едно не ми беше пълноценен деня. Изненадана съм, че за толкова кратко време, го приемам като част от ежедневието си.
Тази вечер съм на риба и аз. Не мисля, че отслабвам от нея, просто се старая да присъства в менюто ми, мога и веднъж в годината само да ям.

# 462
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Днес ми е трети ден на монодиетата - на яйца, но се събудих ужасно отпаднала, едвам станах от леглото. Мисля, че се дължи на две причини - първа малкото калории, второ неприемането на сол. Явно организмът ми се чисти, но много ми беше паднало от кръвно/кръвна захар, така че пих един домашен сок от ягоди. Не очаквах, че ще ми е толкова трудна диетата, правила съм я и преди и нямах проблеми. Може би тогава беше по-лесно, защото беше лято и зеленчуците бяха вкусни.

Продължавам засега, но ако не се подобри положението, ще я спра. Като отчет съм -1,2кг.

Жива кетоза е това.Точно така се чувствах първите дни, все едно съм болна.Потрай още ден-два да ти мине въглехидратния грип и би трябвало да се изпълниш със сила и мощ, и да се отървеш от излишните килограми Hug

# 463
  • Мнения: X
Ох, как ме сърбят ръцете да изкарам и аз едно моно.

Много ми се яде последните дни, много!  Какво е това чудо неконтролируемо не знам.

Аз едно и също питам, ама пак да кажа. Нали искам да си взема велоергометър. Търсих в олх, нищо свястно. Сега мисля нов, на изплащане по малко, понеже не е включен в бюджета Simple Smile) Всеки от всякъде ми повтаря че ще го ползвам за закачалка.  Има ли някой дето има такъв уред вкъщи и си го ползва? Заслужава ли си наистина. Вярно е че никой не може да  каже вместо мен, но не са малко пари така да ги изсипя.  Не мога да реша....

# 464
  • София
  • Мнения: 11 750
Благодаря за подкрепата!

Сиска, кетозата под колко В на ден е, моите са: ден 1 - 33, ден 2 - 38, днес ми е ден 3. Не трябва ли повече време за влизане в кетоза?

Общи условия

Активация на акаунт