Банята - 31-ва тема

  • 107 551
  • 837
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 127
Здравейте, влизам за помощ. Банята на майка ми спешно ще се наложи да се ремонтира. Банята е малка, а също и бюджетът. Можете ли да ми препоръчате тоалетна за вграждане, която да е прилично качество на възможно най-ниската цена?

Имат  и други промо комплекти, гледай структурата да е Grohe или Geberit.
Порцеланът на тоалетната чиния не е от особено значение:)

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 6 024
Не бих взела друга структура освен Grohe. Майсторът ми работи само с такива и изрично ме е предупредил, че са най-издръжливи.
Geberit съм виждала предимно по обществените тоалетни и заведения в чужбина, което също потвърждава качеството.
А в наши хотели и заведения съм виждала разхлопани и счупени структури всякакви други марки.

Ще спестиш 200 лв. и после ще ти излязат през носа.

# 107
  • Мнения: 6 295
Аз съм с Рока и съм доволна за момента. Купих и структура Schell за бюджетна баня. Оказа се май с дефектна мека връзка и сега трябва да я подменят. Не е проблем става през ревизията. Бутонът на структурата ми Грохе в друга баня се скапа, а още ателието не се обитава. ММ го е пускал броени пъти. Майстори не са го счупили със сигурност. Всичко е относително явно.
Избери някаква маркова керамика обаче! Нямате представа йриво излята керамика какви проблеми създава. Години се чудихме какво не е наред при нас, а то било от чинията. Засилих я с 200 към кофите.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Цитат
Колеги, и аз имам почти същото питане.
При мен в банята има отвор за шахтата с тръби и водомери + "пирон" вкопан в плочките на който да се закачи огледалото на каквото си пожелаеш-капронов конец, тел,  няма значение, ама, след като обиколих 1/2 София се оказа, че мобилни огледала...няма!!! Даже и стъкларите не правят, защото не били сигурни дали ще издържат планките/или там както се казва/. Предлагат държачи за огледала, обаче за тях е необходимо да се пробият поне 4 отвора в плочките, като не е сигурно дали не трябва да се пробие и панела.
 
Въпросът ми е виждали ли сте огледала за баня с височина поне 42 см и дължина 55 см и къде?
Ще съм признателна, ако някой може да ми отговори. Praynig

Обиколила съм Баня-стил, Икея, Бриколаж, Макси-не знам си какво и т.н., май само в Практикер не съм била, естествено и в малките магазинчета по София. Чувствам се втрещена и отчаяна.
Извинявам се на drago-2008 за некоректното цитиране, ама котарака нещо изтри... ooooh!   
Mayyal на това пише че може и планки
http://glass-studio.bg/produkt/ogledalo-sempal/

Бладодаря! Ще ида в шоурума им другата седмица. bouquet

drago_2008, благодаря и на теб. Когато питах в Икея за огледала за баня с моите необходимости Wink ми отговориха, че нямат.
Купих едно огледало от Zona home, до Баня стил на околовръстното, но не е за баня, а за стая. Дай Боже да издържи на влагата докато намеря за баня. Praynig

# 109
  • Мнения: 751
Благодаря ви за насоките за вградените казанчета. Сега ще разгледам внимателно всичко. От Форма Баня скоро няма да си купим нищо, нали точно срещу тях пуснахме жалба в Комисията за защита на потребителите. Само като се сетя, спира да ми се живее в България Sad
Някой правил ли е баня с размери 1.5 м. на 2 м.? Какъв размер плочки според вас са подходящи?

# 110
  • Мнения: 1 095
Някой правил ли е баня с размери 1.5 м. на 2 м.? Какъв размер плочки според вас са подходящи?
нашата е1, 40/1,70. Сложихме тези плочки http://baniabox.bg/product/5817/plochki-za-banya-i-kuhnya-chroma.html в бяло в комбинация с дървесен под и малък детайл от дървесното на едната стена.... За друго няма място.

# 111
  • 7800
  • Мнения: 243
Нашата е метър на два. И ние сложихме бели плочки 25/35 и дървесен под. Не ми изглеждат излишно големи.

# 112
  • Мнения: 58
Здравейте, предстои ми цялостно обзавеждане на 3 бани, ново строителство.Интересува ме какви допълнителни отстъпки са ви правили в големите магазини за плочки - БаняСтил, Сико и т.н. ?

# 113
  • Мнения: 888
На промоционални (намалени) стоки едва ли ще направят доп. намаление.
Иначе 10% може да се постигне, ако се купува в по-големи количества.
Повече от 10% едва ли.....

# 114
  • София
  • Мнения: 154
Аз вчера минах през Баня стил, оставих размерите на двете бани, избрах плочки, санитария, говорихме и за мебели но тях допълнително ще ги гледам пак. Очаквам с нетърпение 3д моделите и крайната цена естествено. Надявам се на някакво намаление, тъй като като гледам общо взето всичко ще е от тях, заедно с 2-3 квадрата гранитогрес за коридора. Колебая се още душа дали да е с душ кабина или с паравани - 1 фикс и една врата, но това май ще го реша от ценова гледна точка като кажат кое колко ще излезе.

# 115
  • Мнения: X


Нашият проект е готов.Всичко е купено-само трябва да се направи.10% ни дадоха на всичко което няма отстъпка.Всичко от Керамо взехме.Цените са им много добри.

# 116
  • Мнения: 39 372
Интересно.... Има параван към мивката, но не и към тоалетната чиния, така ли е, или аз така го виждам?

# 117
  • Мнения: X
Няма параван-нещо от компютъра така излиза

# 118
  • Мнения: 13 191
Тоалетната чиния не е ли много близо до стената? Колко см. са оставили?

# 119
  • Мнения: X
Не е имал точно нашия модел моноблок-сложена е друга.Затова излиза така.Като стане готова ще снимам.Това е просто да видим как ще изглежда.

Общи условия

Активация на акаунт