Банята - 31-ва тема

  • 107 803
  • 837
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
И да питам има ли смисъл за 4.5м2 баня да слагам два вентилатора или един по-мощен ще е достатъчен?
Нито едно от двете е рационално решение.
Имате въздуховод, който е естествена достатъчна вентилация.
С принудителна вентилация спомагате на естествената при компрометирани обстоятелства,
т.е. парИ при ползване на топла вода/къпане.
Вентилаторът Ви спрямо мощност трябва да е точно спрямо обема на помещението,
понеже рискувате засмукване на вентилационен поток от др. помещения по веригата (въздуховод).
Необходима е вентилационна решетка на вратата на банята.
Препоръчвам вентилаторите на MMotors
http://www.mmotors.bg/bg/products/%D0%92%D0%95%D0%9D%D0%A2%D0%98 … ---LONG-life.html

# 751
  • In transit
  • Мнения: 12 003
Благодаря Пав!

# 752
  • Мнения: 2 453
Аз май съм се изразила неправилно не искам да има и вана и душ кабина а едно от двете за което остане място че все пак ще са мънички бани. Но все пак ще могат ли да се оформят две бани според вас?

# 753
  • Мнения: 6 366
На 4 кв. м. баня сме в 3 бани с тези модели вентилатори https://mmotors.eu/elektrodvigateli/svrahmoshtni-ventilatori-za-banya-mm-p-turbo
Не засмуква никакви потоци, защото в случая разположението на банието е такова, че не са на пътя на кухнята или срещу други помещения. В две от тях е монтиран директно на въздуховода, а в другата има 2 или 3 колена докато излезе навън (нямаше как иначе). Работят много добре. Вратите са без решетки, но винаги стоят открехнати, за да работи пълноценно вентиатора.
Ето една таблица, само дето не разбирам логиката на параметрите за банята

Последна редакция: сб, 05 май 2018, 21:25 от drago_2008

# 754
  • Мнения: 656
Относно баня с душ и вана- едната баня ни е такава, 6х1.9 м, мисля, че това е минимумът. Понеже и ние искахме 2ра баня, направихме тоалетната с душ: 1.45 х 0.9 м - наистина е многоо тясно, но събира малка мивка, вградено казанче с рафтове и посредата компромисно душ пространство(в никакъв случай не и параван). Възможно е, стига да имаш поне една нормалн баня.

# 755
  • Мнения: 6 366
Драго, благодаря за идеята Flowers Rose, нещо такова имаш предвид:
Скрит текст:
Само,че тук са обърнати плочките на пода и стената, не знам как е по-добре визуално. Иначе подовите плочки са с размери 12,5х50см. Т.е с тях ще продължа и стената назад.
Аз от тези декоративните да слагам ли и кой от двата цвята, бяло или сиво?

А за окачения таван за вентилатор попитах за да знам, колко да смъкнем тавана. Височината на банята е 2.60м. Т.е ако не е плосък въздуховода, с 15 см ли ще се смъкне? Blush И да питам има ли смисъл за 4.5м2 баня да слагам два вентилатора или един по-мощен ще е достатъчен?

Да, за кръгли тръби ф100 е ок 15 см.

Относно плочките на пода и стените трябва да се лепят за мен или само хоризонтално или само вертикално. Относно бели или сиви декори, с бялото ще има повече светлина помещението, а на сивото повече ще изпъква белия таван и керамиката като цяло


# 756
  • Мнения: 6 366
Здравейте обмисляме покупка на жилище което още се строи едното от нещата които ме спира е че не е с две бани на които много държа а е с баня тоалетна и до нея тоалетна. Според ММ може да станат на 2 бани като се увеличи тоалетната за сметка на банята и като сметана ще се получат два бани по около 3кв. Въпросът ми е колко дълга трябва да е една стена за да могат на нея да се наредят душ кабина/ вана, мивка и тоалетна. Разположението  е такова че май ще трябва всичко да е на една стена? Сигурно е относително но има някакъв минимум предполагам.  Ето и разположението като килера изчезва. Не знам дали това е правилната тема за въпросът ми.
Скрит текст:
За да имате на една стена душ/вана, мивка и тоалетна ви трябва помещение 220/150 см минимум.

# 757
  • Мнения: 88
Здравейте! Имаме голяма баня с две овални стени. Банята е на гипс картон още. Тепърва ще я правим. Въпроса ми е за овалите мъжа ми каза, че ще купуваме от т.нар. басейни плочки. Някой да ми препоръча от къде? Става въпрос за Добрич или Варна. Ако пък имате други идеи с какво да покрием овалите отворени сме за идеи. Тези дни гледах един каталог и до душа беше сложено пано с фото на голям град, но още не сме го разучили. Мерси!

# 758
  • Мнения: 6 366
Може да направите само душовото пространство с плочки, а останалото с мазилка/боя. Като знам в Добрич каква е водата ще имате да ги жулите тези фуги на стъклокерамиката, а за цената на керамиката да не говорим.

# 759
  • Мнения: 88
Имаш право за водата. Лошото е, че единия овал е точно на душовото пространство.

# 760
  • Мнения: 5 608
Сложете си от големите филтърни системи,да си захранвате цялата къща с неваровита вода .

# 761
  • Мнения: 463
Аз май съм се изразила неправилно не искам да има и вана и душ кабина а едно от двете за което остане място че все пак ще са мънички бани. Но все пак ще могат ли да се оформят две бани според вас?
Попаднах на  тази статия, която  може да  ти е полезна:
https://moderendom.net/kogato-banqta-e-samo-dva-kvadrata-a-iskash-vana-2-m/
Ние такава  вана харесахме на Ривак, модел Be happy,  в Баня Стил ги има. Добре  изглеждат. Но и цената  им е доста висока Sad

# 762
  • София
  • Мнения: 226
Моля за мнение за термостатен смесител на Видима - дали да рискувам?

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 6 204
Не рискуваш. Голямо удобство е. В стария апартамент имах на Видима, сега имам икейски. Сега сме и с бойлер, въобще не се налага да нагласям водата постоянно, като изтича топлата, както с обикновен смесител.

# 764
  • София
  • Мнения: 226
Благодаря. За типа смесител  нямам колебания, в случая марката ме притеснява дали си струва. А от друга страна търся бюджетно решение...

Общи условия

Активация на акаунт