Бременност и диабет тип 1

  • 2 592
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мами ! Знам , че има такава тема в сайта , но е много стара и  реших да пиша. Имам диабет тип 1 .  Откриха ми го преди 4 месеца. Днес ходих на гинеколог и ми каза , че съм бременна в 6 седмица. Ако има такива , които са в моето положение или са били , моля ви споделете с мен как е протекла бременността ви , какви изследвания сте правили , ходили ли сте на работа или са ви пуснали в болничен и най - важното - какво си хапвате. . .  Много ми е трудно това ядене . Кажете ми вие какво си готвите ? Как го приготвяте? Това ще ми е много ценно , защото още не съм се научила да се храня правилно , а сега става още по - трудно .

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Здравей, не се шашкай. Аз съм бременна в 6м и съм с диабет, но тип 2. Много е важен контрола и спокойствието. Изследвания съм правила само по препоръка на ендокринолог и гинеколог. Аз хапвам от всичко по малко. Не знам от къде си и на колко години си, но няма нищо страшно. Аз съм в болнични, но имам аборт през 2016та. Всичко ще е ок

# 2
  • Мнения: 7
От Разград съм , на 28 години.  Много съм уплашена , защото още не съм свикнала с болестта си , а сега и бременността + диабета ми изглежда сложно. Страх ме е да се зарадвам на тази хубава новина , защото това притеснение с този диабет , тези инжекции и ядене ми идват в повече. Незнам какво да ям и това ме притеснява изключително много ....

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Няма какво да те притеснява. Внимавай само с хипогликемиите. В момента, в който те запишат на ЖК имаш право на 1100 тест ленти за глюкомер и може да си следиш перфектно КЗ, отделно ако имаш финансова възможност може да сложиш сензор за следене на кз и дори инсулинова помпа. Забрави стреса, толкова много бебета са се родили от мами диабетички. Няма да си първата и последната. Само спокойствие нищо друго и подкрепата на всички около теб.

# 4
  • Мнения: 7
Вчера ми ги дадоха тези 1100 тест ленти.Обмислям варианта за сензор , защото ще се чувствам много по - спокойна .  Поне така си мисля. Казаха ми , че е много рано да ми сложат помпа - отказаха ми на първо време. Следя си кръвната захар по 8 , 9 пъти на ден от страх. Благодаря ти за подкрепата,  дано всичко наистина да е нормално.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Само спокойствие. Това е ключът към успеха. Слушаш докторите и всичко ще е наред. Спокойно можеш да ядеш шоколад, без да прекаляваш, разбира се. Бавен въглехидрат е и няма да ти скочи КЗ. Хапвай си всичко без морски дарове и неузрели сирена, защото имат опасни за бебето бактерии. Не чети прекалено много из интернет, защото тотално ще откачиш. Следи си гликирания. Колко ти е, правила ли си скоро изследвания

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте виждам че в темата отдавна не е писано но имам няколко въпроса относно диабета тип 1 и раждането....как са протекли при вас нещата и самото раждане знам че трябва да е секцио но как ти следят захарта ...бебчо с какви стойности се ражда ...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 116
Здравейте виждам че в темата отдавна не е писано но имам няколко въпроса относно диабета тип 1 и раждането....как са протекли при вас нещата и самото раждане знам че трябва да е секцио но как ти следят захарта ...бебчо с какви стойности се ражда ...
Здравейте. На мен лично на няколко часа ми взимаха кръв. Бебето се е родило с КЗ 1.04. Но тя е недоносена и не знам как да я следили. Днес става на 4м. На мен на следващия ден ми правиха профил кръв и урина. Родих в УМБАЛ „Св. Георги” Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт