Секцио и следродилна депресия

  • 2 922
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
И аз секцио, без следродилна Grinning Просълзяването от умиление първите дни не се брои за депресия, нали Wink

# 16
  • Мнения: 5 103
Родих секцио и незабелязах да имам по-силна родилна депресия от тези, който родиха нормално.
Моята депресия беше точно един ден и после се чувствах прекрасно

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Родих секцио и имах следродилна депресия. Но имах много да избивам, имах тежка бременност и се належах по болници, и нормално да бях родила едва ли щеше да е по-различно.

# 18
  • Мнения: 1 194
Преди няколко години, когато са се опитвали да определят различните рискови фактори за следродилна депресия, е била изказана и хипотезата за връзката и със секциото... да, но проучванията след това са отхвърлили тази зависимост, статистически не е била доказана. Миналата година правих едно проучване за следродилната депресия и попаднах на тези данни(от професионален интерес, не по лични причини , слава богу). Познатат ти медичка има стара информация просто...

# 19
  • Мнения: 666
След 2 раждания секцио ,не съм имала следродилна депресия , мисля че няма връзка между секцио и следродилна депресия всичко зависи от психиката

# 20
  • Мнения: 992
Секцио бях, не съм имала следродилна депресия.
По мои наблюдения такава се появява основно след трудно и болезнено раждане.

подкрепям и аз раждах секцио и нямах следродилна депресия

# 21
  • Мнения: 4 978
Секцио бях, не съм имала следродилна депресия.
По мои наблюдения такава се появява основно след трудно и болезнено раждане.

Подкрепям!

Няма логика да родиш почти безболезнено и да страдаш от това. Въпреки, че при мен имаше за ден-два след като се прибрахме с бебка в къщи. Но беше по-скоро в резултат на съмнението в себе си, че мога да се справя.

# 22
  • Мнения: 4 621
Раждах със секцио - следродилна депресия не съм имала Peace

# 23
  • Мнения: 5 647
Имах следродилна дапреси, а роди х нормално. Обяснението на доктора за депресията беше, че това се получава от рязкото спадане на хормоните след раждането.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Не съм родила още, но като съм говорила с раждали приятелки -при повечето я има и то не след секцио, а след нормално раждане+усложнения -коя с епизотомия, коя с форцепс..
Според мен си е индивидуално- зависи от човека и нагласата, която имаш за раждането. Ако си внушиш, че те чака депресия със сигурност ще те лепне. Така, че горе главата, всичко ще е наред ако не се поддаваш на лоши мисли

# 25
  • Мнения: 3 205
Аз имах следродилна депресия, но тя не беше заради секциото, а главно от недоспиване и недостатъчно ядене. Като се прибрах вкъщи и ме увлече въртележката - всичко ми мина много бързо, цялата ми депресия не продължи повече от седмица. Лично на мен обаче много ми помогнаха бабите - ако бях сама сигурно и досега щях да си роня сълзи над кошарата.

# 26
  • Мнения: 3 089
аз такова нещо нямах. 6-7 месеца по-късно вече съм много изнервена и сърдита, но то няма общо с раждането или секциото.

# 27
  • Мнения: 5 370
Мами, имали ли сте baby-blues или следродилна депресия?
 Чета, че в България много
са навитите на секцио по желание, докато тук какво ли не се прави за back tо basic и само по
медицински показания се прибягва до ножа. Дали и страхът от депресии не е една от причините.
Какво казва вашият опит?

Това си е поредното тинтири-минтири, мен ако питаш. Просто нали трябва да напишат нещо учените, че и те хляб ядат и сметки плащат. Страх от депресии? че каква депресия мога да съм имала, щом на 10-я ден съм правила разходка в Южен парк с мъжото, а за секс бях готова още на 20 ден...ама само лохиите, дето се оттичаха, ме възпираха.
По-скоро бих се депресирала наистина, ако докито ме беше оставил докрая да се мъча в името на back to basic или не знам си там каква си друга теория.

# 28
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
По-скоро бих се депресирала наистина, ако докито ме беше оставил докрая да се мъча в името на back to basic или не знам си там каква си друга теория.
Peace  Именно.
Липсата на избор може да докара всеки не само до депресия, но и до лудост.

# 29
  • Мнения: 5 370
По-скоро бих се депресирала наистина, ако докито ме беше оставил докрая да се мъча в името на back to basic или не знам си там каква си друга теория.
Peace  Именно.
Липсата на избор може да докара всеки не само до депресия, но и до лудост.
Липсата на избор ще докара моя приятелка от Канада да роди в България....мда.....така че вече като ми дадат линк с някаква нова Хамериканска теория-гледам де залязва слънцето. Stop

Общи условия

Активация на акаунт