За брака с мъж, когото не обичаш

  • 17 212
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Не можеш да спасиш човек, който сам се закопава. Бъди до нея, подкрепяй я, ако поиска съвет и мнение, дай ги. Това е.

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 08:46 от HighSpeed

# 16
  • Мнения: 31 719
Мишелин, абсолютно ненормално е нейното решение. Но каквото и да стане оттук насетне, вината ще си я нейна. Даже и не бих я жалила. Да е мислила.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Това, че не го обичала, е най-малкият проблем. Като чета какво поведение си е позволявал, все едно чета за насилник по учебник. Ама щом за нея съжителството с насилник е по-важно от свободата и спокойствието й, никой не може да я спре да си разбие главата. Явно някои жени смятат за майтап нещата, които стават с други жени, като Виола например, и много държат да се озоват в същото положение. Свършиха се мъжете, та давай да не изтървем изродите.

# 18
  • Мнения: 90
Авторке, ти казала ли си си мнението за този мъж и за сватбата на нея, защото аз имам подобни на твоите угризения, но от това, че не съм се намесвала.

Аз имам приятел, който от както се хвана с тази змия тя започна да му определя какво да мисли, какво да прави, с кой тя одобрява да се вижда и с кой не или по-точно - приятелите му всичките в коша, освен тези, които са известни, и приятели са тези, които тя му ги избере.

Аз не съм се намесвала, дори и когато тази жена още продължава да лае по мен в публичното пространство и ми е малко гузно, защото се вижда на къде отиват нещата: брак, за да може да се мине през това, дете, за да има наследник и след това 2 до 5 години съсипване на нерви докато жертвата на контролиращото поведение се опомни и тогава те ще си мислят: "Нямам на кой да разчитам", т.к. половинката им е разчистила от живота им всички които биха могли да им помогнат.

Записвам се и ще следя темата с интерес, защото от една страна - не ни е работа да спасяваме някой, който не иска да се спаси, а от друга - все пак ако има кой да те спре от падане в пропастта, която не виждаш, ще е добре.

# 19
  • Мнения: X
Братовчедка ми се ожени без любов за бившето си гадже.
Той се държеше отвратително според мен. Властен и груб.
Не и е посягал,но се държеше с нея като със слугиня.Той играе карти,тя стои права зад него.
Напиваше се ,а тя го влачеше до колата,докато той я псува.
Тя скъса с него ,намери си друг мъж в когото беше много влюбена,но той пък и изневери и се ожени за друга.
Тогава братовчедка ми се срина и се върна при бившия си.
В началото мислех,че е заради парите му,защото е богаташ с голям бизнес.
Но не-тя беше навършила 30 години и бързаше да не изтърве последния влак.
Сега са женени и имат дете,а тя слугува не само на мъжа си,ами и на баща му.
Той си е същия грубиян ,че и по-лош.
Не се виждаме често,защото не мога да го понасям.






.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Авторке, дай й да прочете темата, ако не те притеснява. Може да ти тегли една и да я загубиш заради това, че си я изтипосала тук, но така като виждам нещата - ти май пак ще я загубиш, ако се омъжи за този и той я затвори вкъщи.

Може пък като прочете сходни истории да й просветне малко, знам ли...

# 21
  • Мнения: 2 838
Явно не му сърбала достатъчно по парата, щом иска да се жени за него.. Ако се ожени сега за него и след 5 години се разведе, няма ли да е пак сама?

# 22
  • Мнения: 4 275
OneDayOrAnother, не трябва да ти е гузно дори секунда, защото дори и да беше направила опит да говориш с него, нямаше да се замисли дори и за секунда. Явно не виждат това, което виждат хората отвън.

Правих опити, не да я разубеждавам, а да погледне вътре в себе си и да си отговори сама на въпроса дали иска да е с този мъж. Защото съм убедена, че дълбоко в себе си тя знае, че той е насилник, но съзнанието й се опитва да го избута в най-далечния ъгъл.

Хай, не мисля, че вече има какво да се направи. И да й дам да чете, и да не й давам, явно си е решила...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Ами приготви се да загубиш приятелка тогава, няма какво друго да ти кажа. Бъдещия й мъж, ако не затвори вкъщи и да й ограничи контактите, то тя неминуемо ще се промени и не към по-добро, дори само защото живее с него.

# 24
  • Мнения: X
Пускам темата, за да чуя повече странични и безпристрастни мнения. Разбрах, че моя много близка приятелка обмисля да се ожени за бившия си приятел, с когото бяха разделени известно време. Стана ми неприятно, защото не го харесвам. Избухлив е и когато се ядоса е способен да изпотроши нещо около него. Опасявам се, че веднъж сключили брак, може да посегне и нея.

Тя ми е споделяла, че се чувства добре след раздялата и че докато са били заедно той някак негласно я е ограничавал от излизания и срещи с приятели. А сега иска да се жени за него, не защото го обича, не защото е хубав човек, а защото сама се чувствала зле. На въпроса ми дали го обича и защо ще се жени за него, ми отговори, че той си е той и тепърва ли да си търсела друг мъж, следващият също нямало да го хареса, само си губела времето.

Според вас нормално ли е да се ожениш за някого, само, за да не си сам? Аз се опитах да й припомня за лошите неща, които ми е разказвала за него, но не смея да й се бъркам прекалено много. Ако се разделят под влияние на моите думи, ще ми е тежко, че аз съм причината за раздялата и че евентуално е могло да бъдат щастливи. От друга страна, не искам да си мълча, защото този човек може да й провали живота... Чувствам се ужасно, държа на нея и ме е страх от решението, което е взела...
Ти не си отговорна за ничий чужд живот, освен за децата си, докато са малки.
Всеки има право да съсипва живота си, или да е щастлив, както сам намери за добре.
Аз не бих давала какъвто и да е съвет, ако изрично не ме попитат за мнението ми.

# 25
  • MT
  • Мнения: 538
Здравей Авторке,

Моето мнение е, че няма какво да направиш. Ясно е, че те боли. Една моя приятелка беше с едно момче (той си беше мъж де, имаха 10 години разлика, тя беше на 15 тогава, аз на 17). Излизахме заедно преди това, живяхме на същата улица, в същото училище, на същите уроци по танци ходихме. В един момент, спря да ме търси. Той не и даваше да излиза с мен, тъй като била ставала "смотана". (Аз по това време не излизах кой знае колко, и не излизах да се напивам с батковците, както правиха голяма част от наборките ми. )В един момент през седмица-две, идваше по нощите, разплакана, със синки по тялото. Единия път ми разказва как буквално преди час я е пребил жестоко в градинката пред Общинската сграда, а никой от минаващите не и се е притекъл на помощ. Аз и говорих в продължение на 3 години, искаше мнението ми, не ме слушаше обаче(не съм се налагала разбира се, но тя си изпати много пъти и разбра най-накрая, че с бой - любов не се прави). Щяха да се женят и т.н., но естествено след множество побоища и заплахи, тя не издържа и го заряза публично.

Стана на 18, след милионите жалби той я остави, тя се сгоди за едно друго момче (не по-малко лош от предния, но е стабилен психически) и сега имат и бебе. Но поне е щастлива, в друга държава, финансово и психически добре. Той не и е посягал към този момент, 2 години са заедно. И доколкото знам от нея, той се е променил към добро, но тя винаги си има едно на ум.

Извод: Каквото и да говориш, колкото и време да отнеме, независимо дали е финансово независима една жена, докато не изпита на свой гръб всички изблици на въпросния побойник и докато не и писне да бъде хвърляна и удряна, няма да разбере.
Може би няма на чии гръб да се опре в такава ситуация. Може би затова мисли, че ако е при него, ще и е спокойно. Само тя си знае.

# 26
  • Nice
  • Мнения: 946
Много тъжно.
Аз лично, ако знам, че ако най-добрата ми приятелка се е запътила към брак с насилник, ами бих ѝ поговорила. Бих си казала мението и естествено бих я оставила да направи каквото си реши.
Ти твоята роля си я изиграла. Опитала си се да ѝ покажеш колко ще е отровен бракът ѝ.
От тук нататък може само да стоиш от страни и да гледаш.

Вероятно приятелката ти е в лош период. Може да се е вманиачила, че ще остане сама и, както ти казваш, просто не вижда реалността и предпочита да си затвори очите за кофти детайлите относно личността на бъдещия мъж.
То е ясно, че решението ѝ не е добро, тя ще си страда от него. Дали не е в депресия?

Ако просто не го обичаше, но човекът си беше нормален може би бих казала, че има право да го направи и я разбирам. Но тук става въпрос за отровни отношения които може наистина да ѝ съсипят живота. Така, че - не, не е нормално да се омъжиш за насилник само и само да не останеш сама.

# 27
  • Мнения: 4 275
Аз й казах какво мисля, не беше посрещнато много добре. Струва ми се, че и тя много добре осъзнава вътрешно какво е положението и я е страх, че думите ми могат да я разколебаят.

Целта ми не е да я убедя да приеме моето мнение, а само да се замисли дори за миг дали не прави грешка и да вземе осъзнато решение и да си има едно на ум, че при първата проява на насилие трябва да се махне от него и да не посяга в никакъв случай на спестяванията си.

# 28
  • Мнения: 3 652
Спри да и говориш, така само повече я навиваш да бъде с този човек. Може даже да започнеш обратното, навивай я да се ожени колкото се може по-бързо. Понякога действа като спирачка това че някой те бута да направиш нещо. Но при всички случаи тя ще направи каквото си е решила и ти не можеш да я спреш. Колкото и да ти е мъчно и да искаш да я предпазиш. Така че не е твой проблема.

# 29
  • Мнения: 15 619
Докато човекът не достигне сам до решението си, другите отстрани няма какво да направят за него. Излишни страдания са, но си ги причиняваме понякога за скъпи човеци. Боли. Искаш да не те боли. Мислиш, че знаеш, кое е по-доброто за нея, ама дали е така... Независимо какво ти виждаш отвън, каквото има да става, ще стане, каквото има да научи, щом не го знае, ще го научи. Съсредоточила се е да го направи. независимо какво изглежда на другите отвън. За всеки е така.

Общи условия

Активация на акаунт