Плаж по време на бременност

  • 13 480
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
аз ходих в 6-тия месец бременна на моренце!

п.п. вземи си слънцезащитен крем с висок фактор.
smile3521 newsm10 Същият случай бях - за 10 дни Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 425
Първо се посъветвай с наблюдаващия те лекар. Ако ти позволи, гледай да не прекаляваш и да не се показваш в големите жеги. Аз смятам да пропусна плажа тази година, макар че ми е на една ръка разстояние  Laughing
Моя позната в 8-ия месец едва не загуби бебето, защото не можа да издържи едно лято без плаж. Макар че кара лека бременост. Затова предпочитам да не рискувам.

# 17
  • Мнения: 245
а имате ли смешни истории от плажа- как ви гледаха околните,имаше ли коментари за вида ви и всякакви подобни? Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За пътуването не мога да кажа нищо ,но за плажа аз ходих до началото на 9 я месец.Просто беше края на септември и времето се развали.А хората наоколо ме гледаха,но смешни историй нямам,пък и аз ходех на места с по-малко хора.

# 19
  • Мнения: 5 391
На плаж не съм ходила, но за басейн знам, че е добре да избягваш, защото доста дори не бременни жени получават различни вагинални замърсявания от басейн, пък какво остава за бременни.  Peace 
Peace

# 20
  • Мнения: 407
Аз вече ходих тази година и се чувствам много добре.Малко ми е неудобно,че събирам погледите.Има и по закътани плажове наоколо и ще се ориентирам към тях.Само,че аз ходя късно след обяд към 5:30 и седя най-много час и половина.Във водата не влизам,защото все още е много много студена,по-нататък ще видим.Към края на месеца съм на консултации и все пак ще предопредя и лекарката да си каже и тя мнението.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 193
Аз ходих с първата си бременност на море в 6м бях на хапчета за задържане и въпреки всичко нямах никакви проблеми. Стоях под чадъра и много плувах.
За сега не бих искала да си правя планове за море, че термина ми е съвсем в началото на сезона и току виж съм родила една морска сирена Joy Joy JoyВчера на Рупите като гледах колко хора се киснат в лечебната мин.вода искренно им завидях, но служителките ме предупредиха да не се топвам. Ако всичко е наред след раждането ще отида да се заредя енергийно, че като знам кво ме чака #Crazy

# 22
  • Мнения: 442
аз по време на втората бременност (в 5-я м-ц) ходих на море с каката (тогава мила беше на 2.5 г), въпреки забраната на гинеколожката ми - просто прецених, че ще правя същото, което правя и у нас, че даже и ще бъда  облекчена в доста отношения. ходихме на плаж с мила. аз обличах къси панталонки и риза, обезателно шапка на главата и защитен крем с висок фактор. не съм се къпала в морето, обаче много ходех край брега. в басейн влизах само, когато ходихме в аква парк-а с мила, и то в детския, който ми е до колене... абе, с няколко думи, можеш да си изкараш добре на море, даже и да си бременна.
за пътуването, обаче, трябва сама да прецениш, след разговор с гинеколога ти.

# 23
  • Мнения: 657
аз бях на море някъде 5 месец. плътно под чадъра и с по висок фактор кремче и се чувствах страхотно. честно казано ме беше страх от мръсотията в морето, но нищо не се случи.

# 24
  • Мнения: 335
можеш да отидеш на плаж но не рискувай да влизаш във водата

# 25
  • Мнения: 7 186
На море можеш да отидеш, но избягвай горещините, защото прегряването е много опасно. Сутрин и в късния следобед е най- добре за плаж и то под чадърчето. Ползвай лосион и крем с висок фактор и пий много вода и течности.
И гледай да си в курорт, където има в близост голяма болница, примерно близо до Бургас или Варна, за всеки случай да си спокойна.
Басейн не ти препоръчвам, защото както са писали по- горе има риск от инфекции.
И все пак на първо място трябва да имаш разрешение от гинеколога си. Peace

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
До колкото съм на ясно не е много желателно да се пътува дълго през последния триместър на бременността. През това време е хубаво жената да е близо до специалиста, който я наблюдава. Консултациите са по-чести, правят се изследвания ...
Освен това знам, че по време на бременност кожата на жената става по-чувствителна и по-склонна към петна при излагане на слънце. Също си мисля за известна опасност от инфекция по половите органи ...
Друго не се сещам.
Аз лично бих си спестила такива изживявания в по-късните месеци на бременността. Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз си ходех на плаж без ограничения. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 401
Планувам в края на 7ми месец да отидеме за 1 седмица и вече имам разрешението на лекарите от ЖК Peace!

# 29
  • Мнения: 658
Идеалничко newsm68
Взимам хавлията и джапанките и айде на моренце. Лекарката ми каза, че в момента съм вън от опасност стига да караме по-внимателно по пътя, да не седя на слънце и в никакъв случай да не влизам в морето. Исках да прочета и вашето мнение и се радвам, че съвпадна с препоръките на док.
Ами тоооо newsm78... основната причина да пътуваме до морето беше за концерта на Стинг на 12 юни   superuu, ама реших че вече ще бъде прекалено да се навра и в тази блъсканица в продължение на 3-4 часа БЕЗ ТОАЛЕТНА!!! smile3518 Та взех че мирясах и решихме само мъжа ми да влезне на концерта.
Между другото сега имам един свободен билет за концерта на Стинг и ако някой го иска да ми пише на лични

Общи условия

Активация на акаунт