СофтУни Светлина

  • 85 689
  • 463
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 851
И ние видяхме сградата. Хареса ни. В близките дни ще изпратят тестове за определяне на нивото на английския.

# 196
  • Мнения: 2
Здравейте, сградата е много хубава. Това, което ме притеснява е, че в момента ремонтират булевард Искърско шосе, преасфалтират го и го разширяват, а това означава, че ще се кара много бързо след това по него. В същото време в района на училището няма къде да се пресече регламентирано - нито пешеходна пътека, нито светофар. Има една пешеходна пътека малко по-надолу, но е почти напълно изтрита. Може би е добре да се поиска от общината да изгради повдигната пешеходна пътека.

# 197
  • София
  • Мнения: 10 825
Гара Искър е индустриален район, а не цигански. Неприятен, шумен и прашен е, но не е опасно място.
Испанското училище за пореден път не е успяло да стартира явно, щом СофтУни се нанася в сградата. Преди години там се помещаваше някакво висше училище ако не бъркам. Има ли двор? По спомени сякаш само малък паркинг имаше оформен.

# 198
  • София
  • Мнения: 2 884


А от другата страна е кв. Христо Ботев.
Поразходете се там и пак ще си поговорим Grin

# 199
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм се разхождала там и затова коментирам. В един период преди две-три години минавах по Искърско шосе точно покрай тази сграда ежедневно.
"Христо Ботев" се намира на доста голямо разстояние от тук, не знам защо го споменавате изобщо.

# 200
  • Мнения: 1 138
Не разбирам защо се притеснявате от района. Училището е на много хубаво място. Спирката на 604 е съвсем наблизо. До училището има поща и гарата е до него.  Булеварда го ремонтираха и е станало много красиво има прекрасна велоалея.  Децата са първа смяна и мисля, че няма да имат проблеми. Точно там няма роми, е може от време на време да се появи някой, но то къде ли няма.

# 201
  • Мнения: 17
Здравейте! Предполагам всички решили вече децата ни  да учат в Светлина сме получили имейли за поръчки за униформи. Звъняхте ли вече във фирмата или пускахне имейл.Не видях краен срок за поръчки. И как ще процедират...моят син е за размер около 170,въпреки че на ръст реално е 174 см, /измерен онзи ден от личната лекарка/но има и някакви сантиметри разминаване от подадените на сайта размери...талийката ни, например е малко по-широка...
В сряда смятаме да отидем да се запишем.Дали ще е късно да попитаме там или директно с фирмата да го коментираме.
Имам въпрос и относно транспорта. Предполагам че ще трябва да се съберат определен брой деца от даден район за да има училищен транспорт...Вие склонни ли сте на този вариант? Поне сутрин за нас би било удобно за да не се прехвърлят от  метро, автобус...

# 202
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
За униформата ви предлагам да заведете детето на място в Бонита стил да пробва.
Помня като поръчвахме първата униформа на сина ни на място само тениските съответстваха на ръста. Всичко друго поръчахме различни размери като за панталона беше най-брутална разликата: панталона съответсващ на ръста му беше огромен.
По темата с транспорта не мога да взема отношение.

# 203
  • Мнения: 56
Какъв транспорт, какви униформи, какви 5 лева, като от 15-ти септември пак ще има ДО.

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Какво е ДО?

# 205
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Бих предположила, че е дистанционно обучение🤔

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Явно съм много проста и съм пропуснала кога се е наложила тази абревиатура Simple Smile
Та по същество къде и как разбрахте за това ДО и за статистиката СофтУни започва на 01.09/та ще си поносите униформите 15 дни до 15.09 Simple Smile/
П.П.сега мислете за лято,море...как да се доберете  до гръцко /най-вероятно плановете и мечтите за почивка не стигат по-далече това лято/ .Щастливо лято !

# 207
  • Мнения: 56
Е нали униформите са само в специални случаи? Това за дистанционното се обсъжда в другите теми за класациите в училищата. Вие ще кандидатствате ли? Поради неочаквано добрия резултат на наборката на НВО- то реших да я пусна в класациите, пък и тя искаше, въпреки че СофтУни и е първи избор и не би го заменила, даже за СМГ или ТУЕС.

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Ако питате мен дали ще кандидатствам,не,дъщеря ми ще е 10 ти клас там Simple Smile За униформите предполагам,че ще ги носят по-често с новата сграда вече/ще им е по-тържествено Simple Smile /
За ДО може да си го обсъждате на воля/на този етап това звучи като ЕЖК/.В БГ всяка заповед е до обяд:)

# 209
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Chocha, с това ЕЖК ме уби! Какво е?
Евтина Жалка Конспирация?
 Много се надявам да започнат присъствено от 1ви септември.
Много ни хареса новата сграда, а времето 01-15.09 на синковеца му е любимо.

Общи условия

Активация на акаунт