В момента чета... 57

  • 83 427
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 401
Благодаря за новата тема  bouquet

Чета Sapiens: A Brief History of Humankind на Yuval Noah Harari. Иска ми се да започна и нещо художествено паралелно с нея, но още не съм решила какво.
Преди нея прочето Saknad на Карин Алвтеген. Много самотна книга. Май не бях чела криминален роман, разказан само и единствено от името на преследвания. След нея започнах една на Харлан Коубън и я зарязах. След интровертния шведски роман неговият главен герой ми дойде твърде нахакан и наперен.

# 31
  • Мнения: 3 494
Лу, видях, че си взела "Останалите". Ще чакам с нетърпение отзиви, любопитно ми е дали ще ти хареса толкова, колкото на мен. Аз я започнах без никакви очаквания, вероятно заради това ме изненада много приятно.

# 32
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


Лу, май след това твое мнение за Пинчън съвсем се отказвам от и без това смътната идея някога да го чета. Grinning


Скарамуши, само на 150-та страница от близо 500 съм. Но към момента съм 100% убедена, че на теб няма да ти хареса. Всъщност и на мен ми върви бавно и това леко ме изнервя. Ако не беше технологичната тематика, сигурно щях да я зарежа. Всъщност има и едно специфично чувство за хумор (даже не знам може ли да се нарече така, но му слагам този етикет поради липса на друго адекватно определение), което ме забавлява на моменти. Мисля, че това ще е втората ми и последна среща с Пинчън. Оценявам адски оригиналния му талант, но не е моят човек Simple Smile

Лу, видях, че си взела "Останалите". Ще чакам с нетърпение отзиви, любопитно ми е дали ще ти хареса толкова, колкото на мен. Аз я започнах без никакви очаквания, вероятно заради това ме изненада много приятно.

Систем, а аз ще я почна съвсем скоро с огромни очаквания и се надявам те да не ми изиграят лоша шега Simple Smile Адски съм влюбена в сериала (остават ми няколко серии от последния 3-ти сезон и подхващам книгата). Всъщност заради сериала изобщо разбрах, че има книга и я издирих не съвсем лесно в книжарниците. Ти гледала ли си го? Ако не си, препоръчвам ти го с две ръце Grinning

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 14:41 от Лу

# 33
  • Мнения: 4 785
Аз скоро не съм се записвала, но и четенето нещо не ми върви.

Сега съм на "Жената в бяло", не мога да кажа че ме грабва или очарова по някакъв начин, в същото време има нещо в историята, което ме кара да я чета, но бавно ми върви, а не е малка. Не ме предизвиква да я прочета на един дъх.

"Лисицата", не беше лоша, но нищо повече. Мен ме подразниха някои неща в нея - например главният герой. Като започнем от името му, което незнайно защо беше чуждо, като в същото време останалите си бяха с българските имена и фамилии, т.е. не е за международност, та стигнем до нереалистичността на образа - то не бяха силни познания в молекулярната биология, изключително запознат със скъпия и рядък алкохол, науки от всякакво естество... В същото време работи на съвсем посредствено място при все великия си гений. Отделно твърде много от чертите му, напомняха и по-скоро копираха други известни образи - трудно минало, проблеми с наркотиците/алкохола и правосъдието. И имаше едни моменти с дълги и излишни описания, чак тегаво му става на читателя. Това са ми негативните впечатления, книгата си има и достойнства - историята беше интересно представена, имаше мистика, в по-голямата си част добре написана.

# 34
  • Мнения: 3 494
Лу, не съм гледала сериала. Аз всъщност не знаех, че има такъв - от вас разбрах. Simple Smile Ще го изгледам, като ми остане време. Надявам се високите ти очаквания да не доведат до разочарование, както често се случва. Simple Smile

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 16 094
От колко време се боря с Тим Грийн ,,Страшният съд,, но не ми харесва. Май ще я зарежа на 156 страница.

Ще започна Джон Кук ,,Кливландският касапин,,

И двете са ми от библиотеката,и трябва да ги връщам скоро.
Ще видя дали поне тя ще ме грабне.

Следващия път взимам нещо от списъка си,който е направен от препоръки в темата.

# 36
  • Мнения: 10 685
Аз снощи минах 80-90 страници от "Чернобилска молитва", но няма да имам сили да я продължа и завърша....
Книгата е потресаваща. Но потресът е отвъд ужаса... Не мога точно да го изкажа с думи, но аз, която обичам да чета и гледам измислени ужаси , не мога да понеса да чета книги или гледам филми за истински , реално случили се ужаси.
Това, което най-много ме порази беше безпристрастността и обраността на разказите на хората, завърнали се в Зоната. В един момент си даваш сметка,че Ужасът е станал някакво рутинно ежедневие. Той е животът ти. Той , ужасът, си ти самият, твоите съседи... Дори това вече не е ужас, а нещо отвъд него, нещо свръх...
Не мога да си причиня да продължа тази книга. Въпреки това я оценявам най-високо.

Сега мисля да започна дълго отлаганата трилогия на Долорес Редондо за Бастан.

# 37
  • Мнения: 8
"Нестинарка" от Кармен Мишу, българска авторка. Чете се на един дъх.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 16 094
"Нестинарка" от Кармен Мишу, българска авторка. Чете се на един дъх.
Много любима моя книга! Интересна и завладяваща!
Искам да си я намеря за дом.библиотека,но никъде я няма!

# 39
  • София
  • Мнения: 44 084
Еx , свърших Жена в капан и мога да кажа, че съм много доволна от книгата. Много ми хареса. Загадка в нея нямаше за мен кой и защо, почти от началото на книгата
Скрит текст:
очаквах, обаче, по-неприятен финал
, но беше хубаво написана, с удоволствие ще чета още от Юси Simple Smile
Карл не е Хари, но пък Асад много ми хареса Smirk

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 17:48 от Angel_Dust

# 40
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И аз поръчах куп книги от сайта.
Голяма зарибявка е!
Може ли линк към този сайт?

# 41
  • Мнения: 1 804
На мен ми остават 20-ина страници да дочета "Блаканска сага" на Мишу. Книгата ми е супер интересна, грабваща, увлекателна, но не мога и не мога да приема някои от действията и разсъжденията на главната героиня. Не откривам грам логика и капка разум на моменти. Надявам се на добър финал. Бях започнала да чета паралелно и "Да вярваш в чудеса" на Дейвид Балдачи, но Сагата така ме увлече, че я зарязах. Сега ще продължа и нея с удоволствие, че ми се стори интересна.
За "десерт" съм си оставила "Нестинарка". Simple Smile
karzz, защо не опиташ да се свържеш с авторката, ако наистина държиш да имаш книгата. Съпругът ѝ е известен и няма начин да няма нещо за тях в нета.

Следя коментарите ви за "Лисицата". Търся да се хвана за нещо, че да подновя четенето ѝ. Обърнах света, за да я намеря, а изобщо не можа да ме грабне. Confused

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 10:16 от pip4i

# 42
  • София
  • Мнения: 9 110
Започнах  "Неграмотното момиче, което можеше да смята" на Юнас Юнасон - много увлекателно начало. Дано така да продължи Hug.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 277
Завърших Поправките - в крайна сметка ми хареса. Имаше линии, които ми бяха трудни и неприятни за четене, но като цяло, чудесна книга!
Още не знам какво да започна, довечера отварям Киндъла и ще си харесам нещо.

# 44
  • Мнения: 1 232
Довършвам "Бялата гвардия" на Булгаков.

Общи условия

Активация на акаунт