Истанбул [тема 43]

  • 86 779
  • 752
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 031
А може ли точен адрес и име на кафето с възглавничките, защото така само по описание не знам дали ще го намеря? Аз съм си записала с ферибот от Сиркеджи до Харем и оттам наляво по брега.
Маркирам едно от кафетата, но няма нужда да търсите същото - всички там си приличат - давам го само като местоположение.
За ферибота до Харем си проверете предварително разписанието - те са по-рядко от пътническите фериботи до Юскудар.

# 151
  • Мнения: 539
После пак от там, само че от другата страна на моста - Каракьой, да вземете фери по Златния рог и да слезете на едно от пристанищата Фенер или Балат




Ето сайта на ферибота по Златния рог en.sehirhatlari.istanbul/en/timetable/halic-hatti-361.html

# 152
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
Таня67, Мимии, благодаря много. Отбелязах си го и аз за всеки случай. Simple Smile

# 153
# 154
  • Мнения: 10 636
Момичета, на 11юни, понеделник, трябва да съм в Истанбул. Организирана екскурзия отпада, защото те приключват в неделя. Най-евтините полети са 160 евро с прекачвания и дълъг престой. Та се чудех някой пътувал ли е с влак в купетата за двама? От пет години мечтая за този град и сега мога да отида за няколко дни, като престоят ми там на 11 юни до следобед е задължителен.

# 155
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Иренка, за Мадам Тюсо на Истиклял става въпрос в комбинирания билет. От Лалели до там може да се стигне пеша през моста Галата или с Т1 после след като се мине моста или пеша по хълма нагоре или с Тюнел(фуникуляра) е воала на Истиклял сте.

По-лесно е с метрото. Wink

Охх, сори, ама с метрото на коя спирка да слезнем? Blush

п.п. Много съм зле... На Таксим, нали така? Даже и карти си изпринтих и пак питам..

# 156
  • София
  • Мнения: 13 169
Иренка, за Мадам Тюсо на Истиклял става въпрос в комбинирания билет. От Лалели до там може да се стигне пеша през моста Галата или с Т1 после след като се мине моста или пеша по хълма нагоре или с Тюнел(фуникуляра) е воала на Истиклял сте.

По-лесно е с метрото. Wink

Охх, сори, ама с метрото на коя спирка да слезнем? Blush

п.п. Много съм зле... На Таксим, нали така? Даже и карти си изпринтих и пак питам..

Да, на Таксим. А от коя спирка ще се качите, зависи от мястото на хотела.  Grinning

# 157
  • Мнения: 6 031
Момичета, на 11юни, понеделник, трябва да съм в Истанбул. Организирана екскурзия отпада, защото те приключват в неделя. Най-евтините полети са 160 евро с прекачвания и дълъг престой. Та се чудех някой пътувал ли е с влак в купетата за двама? От пет години мечтая за този град и сега мога да отида за няколко дни, като престоят ми там на 11 юни до следобед е задължителен.
Аз съм пътувала с влак.
Роже също.  Peace

# 158
  • София
  • Мнения: 1 845
Момичета, на 11юни, понеделник, трябва да съм в Истанбул. Организирана екскурзия отпада, защото те приключват в неделя. Най-евтините полети са 160 евро с прекачвания и дълъг престой. Та се чудех някой пътувал ли е с влак в купетата за двама? От пет години мечтая за този град и сега мога да отида за няколко дни, като престоят ми там на 11 юни до следобед е задължителен.
Мимии вече сподели, че е пътувала с влак Peace. Аз също миналото лято пътувах в двете посоки. За мен лично това пътуване е много по-удобно от пътуването с автобус. Без значение дали автобусът е през деня или през нощта. Все си е тясно и неудобно и можеш да си скъсаш нервите с някои други пътуващи Simple Smile
В една от предишните теми бях подробно разказал за пътуването ни, но за да не го търсиш назад в темите ще го пусна отново тук Simple Smile
Скрит текст:
Пътувахме с влака София Истанбул.
Той тръгва от Централна гара София в 21 часа и пристига в Истанбул в 7 сутринта.
Влакът е смесен, с български и турски вагони. Има обикновени купета и спални вагони. Българските спални вагони са с 4 и 6 легла в купе, а двата турски вагони са с по две места в купе.
Нищо не мога да кажа за българските вагони, но турските определено са просто чудесни.
Цената им не е много по-висока от на другите. Два билета струват 130 лв. т.е. по 65 лв. билета, а в българските купета цената мисля, че беше по 55.
Ако на някой не му се дават 10 лв. в повече може да си вземе и за четворно купе билет и да се надява да няма други хора в купето, за да може да спи спокойно.
Предимствата на влака пред автобуса са огромни.
Купето е широко. В него има две меки широки кресла в посока на движението, които се обръщат и стават на долното легло, а горното е повдигнато и си го сваляш. Има и дървена стълбичка за него. В купето има маса, закачалка, хладилник, мивка. Работещ климатик с регулиране от купето на температурата, нощни лампи за всяко легло за спокойно четене, щори на прозорците, заключващо се купе.
В цената на билета влиза пакетирано и чисто спално бельо / беше безупречно бяло/ хавлия, бутилка минерална вода, пакет бисквити, още някакво лакомство, сапун, чехли.
Всичко това Ви го раздава стюарда в началото на пътуването.Може да си вземе човек храна и напитки и да си пътува изключително комфортно. И най-важното, досега при всяко пътуване с автобуса на сутринта пристигах в Истанбул схванат и разбит от умора от седенето в автобуса, а сега в 7 часа слязохме отспали и бодри.
Другото голямо предимство на влака е минаването на границата. Той спира на българската граница. Граничарите се качват, на отиване ни погледнаха само паспортите и нищо не казаха. на връщане ни помолиха да отметнем завивките на леглото и погледнаха под долно легло, да не би да има скрит някой бежанец и толкова. нито багаж са проверявали, нито са ни карали да слизаме. На капъ куле слизаш само с паспорта от влака, отиваш на гишето на пункта, слагат ти печат в паспорта и толкова. Няма сваляне на багаж, ровене на чанти. На отиване от безмитния купихме два стека цигари /жена ми пуши/. Имаш право да внесеш само две кутии, но никой не ни е гледал. На връщане взехме още два. Имаше някои, които купиха разрешените 14 стека / сигурно за търговия, цената им на безмитния е двойно по-ниска/.
Като ти сложат печата в паспорта се качваш на влака и отново лягаш да спиш. По някое време минаха и турските митничари, но само им отворихме вратата на купето, погледнаха ни и пожелаха приятно пътуване.
Сутринта стюардът на вагона ни събуди към 7 часа и след малко пристигнахме на гара Халкали. От там има осигурен безплатен автобусен шатъл до гара Сиркеджи. Бяхме около 30 човека, така че автобуса беше един. Може би съобразяват бройката автобуси според пътниците във влака. в 8,30 бяхме вече на гара Сиркеджи, а в 9 се бяхме настанили в хотела.
Горещо препоръчвам пътуването с влака. Изключително удобно и леко, и пристигаш в Истанбул отпочинал. Обратния влак тръгва в 22,40часа от гара Халкали. Билети си купихме от касите на гара Сиркеджи. Отново на същата цена- 260 лири за два билета. В 21,30 от градинката зад гарата тръгва безплатния автобус шатъл до Халкали. На гарата можете да си оставите и багажа, ако пристигнете по-рано като нас и искате да се разхождате из града. Но гледайте към 21,10 да сте вече до автобуса. Той отново бе само един и бе пълен. В 22,30 бяхме на гарата и след десетина минути влакът тръгна. В София трябваше да пристигнем в 8,45, но пристигнахме в 10часа. Така че успяхме да се наспим  чак до 9 часа

# 159
  • Мнения: 10 636
Много благодаря! Така ще пътуваме и ние!

# 160
# 161
  • Мнения: 316
Може ли някой да ми помогне да се ориентирам от Фериботния терминал Fener до къде мога да стигна, ако взема ферибот и как да видя расписанията?

# 162
  • София
  • Мнения: 13 169
Може ли някой да ми помогне да се ориентирам от Фериботния терминал Fener до къде мога да стигна, ако взема ферибот и как да видя расписанията?
Доколкото знам е само тази линия - http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/halic-hatti-361.html

# 163
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Пуснаха разписанието на Еминьоню-Емиргян, смятам че часовете са много удобни  Heart Eyes

http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html

Последна редакция: чт, 01 мар 2018, 12:08 от Nikolija

# 164
  • Мнения: 539
Пуснаха разписанието на Еминьоню-Емиргян, смятам че часовете са много удобни  Heart Eyes

http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html

Бгодаря за споделения сайт. Само по време на Фестивала ли ще е това разписание?

Общи условия

Активация на акаунт