Помощ-PAP 3D?!?!

  • 13 136
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Недей да се притесняваш преди да посетиш квалифициран гинеколог. Най-добре да отидеш при специалист. Препоръчвам ти доктор Иванов от ракова болница.
Знам че в такива случаи е добре да си направиш и ДНК изследване за да се определи дали има някакъв риск да се развие нещо лошо. Правят ги в лаборатория Геника, която се намира на Бузлуджа 53А (близо е до НДК) .
Стискам палци всичко да е ОК.

И за какво й е ДНК анализа??? Какво ще направи? Ще установи кой тип папилома има... и после!!?!!!... Тя вече знае, че има папилома вирус! Хич не й трябва да го типизира, защото няма какво да направи повече! Само да живее в ужас!

Мама Ина, иди на гинеколог-онколог! Има начини да решиш проблема. Той най-верояно идва от папилома вируса, той е отговорен за изменениято на клетките, а не хламидиите. Засили си имунната система, за да на му позволиш да напада... Някои пият Изопринозин, има си показание за папилома вируса. Не го прави обче без лекарска консултация. Вземи мерки да се изгори раничката. Направи пак БИОПСИЯ!!! Да се види точно за какво става дума и да се вземат мерки. Ще се оправиш! Въпроса е в профилактиката! За такива случаи тя се прави на 6 месеца. А защо с лазер са горили? Защо не с ток?
Има добри лекари онколози. доц Дянкова в онкологията също е добра!!! Но вземи мерки колкото се може по-скоро!
Поздрави и успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Упс.. сега видях, че първия постинг е отпреди 1 месец.. Embarassed
Нищо де... поне на някои въпроси отговаря
Ако искаш мога да ти дам координати на моята лекарка... аз имах сходен проблем. Тя е преподавател в МА и аз лично съм много доволна. Млада е и е в течение с новостите... Проблема е, че е в частна клиника и не се поема от касата. Ако решиш ще ти пратя на ЛС телефона

# 17
Мила Ина,

Аз  съм специалист по молекулярна микробиология и дълги години съм работила в чужбина.
Резултатът от цитонамазката ти може да се дължи на обикновенна инфекция( бактериална вагиноза, хламидия и др.), но не е изключено да е в резултат на HPV инфекция. Последната се асоциира с развитието на рак на шийката на матката ( и то само определени HPV типове- високорискови). Цитонамазката е субективен метод, който установява само промени в клетъчната морфология и не може да даде сигурен отговор на въпроса " има ли инфекция с HPV и от кой тип е ). В чужбина на жени в твоя случай задължително се прави ДНК анализ. Прекалено дълго е да ти обяснявам, но недей да се позоваваш на некомпетентното мнение , че изобщо не е необходим, защото това е повече от абсурд.
Предполагам, че там където правят изследванията има добри специалисти , които да ти обяснят. Въпреки това , ако имам свободно време и аз ще го направя

# 18
  • Мнения: 140
Не мисли повече, а директно се запътвай към онкогинеколог!

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Мила Ина,

Аз  съм специалист по молекулярна микробиология и дълги години съм работила в чужбина.
.................
В чужбина на жени в твоя случай задължително се прави ДНК анализ. Прекалено дълго е да ти обяснявам, но недей да се позоваваш на некомпетентното мнение , че изобщо не е необходим, защото това е повече от абсурд.
Предполагам, че там където правят изследванията има добри специалисти , които да ти обяснят. Въпреки това , ако имам свободно време и аз ще го направя


И може ли понеже си молекулярен микробиолог и си работила в чужбина какво ще помогне типизацията на вируса???? Ако успееш да убедиш хората тук, ще е полезно, защото много жени страдат от това...

Да не би междувременно да са измислили антивирусен препарат и ние да не сме чули???

И ако и изолират онкогенен тип ХПВ какво ще стане??? Има избора да се подложи на лечение с интерферон, което дори онколозите смятат за съмнително....
Истината е, че ПРОФИЛАКТИКАТА му е майката....

Аз смятам лекуващия си лекар за компетентен (това за компетентността, за която споменяваш), след като обучава студенти трябва да е достатъчно компетентен!!! Така че, цитирах неговото мнение. Понеже и аз имам ХПВ... не пиша ей така наизуст...

Има жени, на които са типизирали по 2 онкогенни ХПВ и живеят в непрекъснат стрес... без да могат да направят нищо. Факта, че го имаш е достатъчен да ходиш на профилактика редовно и да вземеш някои други мерки. След като още няма лечение не виждам смисъла да се дават пари (защото ДНК анализа не е безплатен) и да си скъсиш живота впоследствие...

# 20
  • София
  • Мнения: 498
Абсолютно съм съгласна с написанот от Vache !

Общи условия

Активация на акаунт