Забременели след ин витро - Тема 43

  • 104 942
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 999
А аз имам топчета от двете страни на корема от Фраксито .Това сега абцес ли е ?????

Не, не е. Не се филмирай. Абцесът боли и то много. Няма как да не разбереш, че нещо не е наред.
Паскалева пуска, ПКК, д-димер, анти-Ха и фибриноген.

# 466
  • Sofia
  • Мнения: 33
Здравейте, мамита. Искам да ви попитам, през коя седмица видяхте сърчице и го чухте, че аз още не съм го чула, а чак след две седмици, когато ще съм в 10 г.с. И в 8 г.с. какви са нормалните размери на ембриона и плодния сак. Благодаря ви и лека бременност на всички Simple Smile

# 467
  • Мнения: X
Видях и чух в 6+6 г.с, ембрионът тогава беше около 3,5 мм (размерите са приблизителни), а плодният сак от тогава вече спряха да го мерят, само ембрионът беше важен

# 468
  • Мнения: 4 009
В 6 г.с видяхме сърдечна дейнст.Звук на сърдечната дейност започнаха да ми пускат на по-късен етап,но пулсациите се виждаха от рано.Плоден сак не са ми мерили,само ембрион.Тогава размерът на ембриона беше 0,26см.В 9 г.с ми беше следващия преглед.Тогава бебо е бил 2.52см.

# 469
  • Мнения: 2 999
Видяхме сърдечна дейност на близнаците в 6 седмица точно. Размерите не си ги спомням, но и двамата вървяха с еднаква големина.

# 470
  • Мнения: 122
Записвам се да ви следя.Бременна съм от втори инвитро опит с близнаци(още свиквам с мисълта,че са две) Blush Много съм радостна,но и доста притеснена! Надявам се всичко да е наред до края Simple Smile
Искам да ви попитам смятате ли,че начина на оплождане има значение за пола на бебето.Една позната ми обяснява,че при класическо инвитро е по-вероятно да имаш момче,защото оставят сперматозоида да стигне сам до яйцеклетката и съответно стига по-бързият който е мъжки.Така ми конкретизира,че чакам две момчета. Satisfied Аз все още не знам пол,чесно казано нямам и предпочитания,пет години ги чакам ще си ги обичам какъвто и пол да са. Питам от чисто любопитство,дали имате някакви наблюдения.

# 471
  • София
  • Мнения: 10 642
Записвам се да ви следя.Бременна съм от втори инвитро опит с близнаци(още свиквам с мисълта,че са две) Blush Много съм радостна,но и доста притеснена! Надявам се всичко да е наред до края Simple Smile
Искам да ви попитам смятате ли,че начина на оплождане има значение за пола на бебето.Една позната ми обяснява,че при класическо инвитро е по-вероятно да имаш момче,защото оставят сперматозоида да стигне сам до яйцеклетката и съответно стига по-бързият който е мъжки.Така ми конкретизира,че чакам две момчета. Satisfied Аз все още не знам пол,чесно казано нямам и предпочитания,пет години ги чакам ще си ги обичам какъвто и пол да са. Питам от чисто любопитство,дали имате някакви наблюдения.
Няма такова нещо. Ако при IVF има такова правило, значи и при естественото забременяване ще е така.

# 472
  • Мнения: 4 009
Доколкото знам при естествено забременяване преобладават момичетата,а при инвитро момчетата.

# 473
  • Мнения: 122
Доколкото знам при естествено забременяване преобладават момичетата,а при инвитро момчетата.
Steffie въпроса беше за начина на оплождане при инвитро IFV или ICSI. Не при инвитро като цяло.

# 474
  • Мнения: 4 009
Ясно,за инвитро и икси,не съм наясно но независимо от начина на оплпждане,имаше статистика за моята клиника,че са заченати и родени повече момчета.

# 475
  • Мнения: 122
И аз съм в твоята клиника,ето още един знак! Smile Утре съм на първа фетална,с радост ще ви споделя ако разбера.

# 476
  • Мнения: 4 009
Успех DavinA,има един лаф за нашия доктор,че все мъжки ги майстори. Grinning Но пък имам и познати с момичета,така че не се знае.Може за късмет и от двата пола по едно.

# 477
  • Мнения: 98
Според проучванията отношението момчета:момичета при естествено зачеване е 51:49, т.е. от 100 бебета 51 ще са момчета. Класическото инвитро променя това съотношение с 3-6% (точният процент варира според литературния източник) в полза на момчетата, така че да, с класическо инвитро има малко по-висока вероятност за момче.
В същото време ICSI променя съотношението в полза са момичетата, според някои източници до 60%.

Пък аз ти пожелавам да е живо и здраво, пък каквото - такова Simple Smile

# 478
  • Мнения: 1 709
Момичета в коя седмица е нормално да започне да се вдига плацентата? На последният ми преглед на 30,05. в 13+4 г.с. не се беше вдигнала. Досторът каза, че най вероятно мога да получа болки, като започне да се вдига. Чак болки нямам, но имам лек дискомфорт и боцкане, такива ли са симптомите?

# 479
  • Мнения: 1 327
Здравейте, мамита. Искам да ви попитам, през коя седмица видяхте сърчице и го чухте, че аз още не съм го чула, а чак след две седмици, когато ще съм в 10 г.с. И в 8 г.с. какви са нормалните размери на ембриона и плодния сак. Благодаря ви и лека бременност на всички Simple Smile
Видяхме пулс в 6 г.с и 0 дни с ембрион 0.4 см.Не ми го пуснаха ,защото не било хубаво ,стряскал се ембриона .В 7 г.с и 3 дни вече го чух беше 1 см и 13 мм.Ембриона в 8 г.с и 2 дни ми беше 1см и 83 мм и сак 3 см и 80 мм

Общи условия

Активация на акаунт