Математически турнири 1-4 клас. Тема №49

  • 114 875
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 145
аз също мислех да подавам контестация за кенгуруто, но се отказах
при нас не влиза в приема, но със сигурност друга година ще го заобикалям
за мен това състезание е компрометирано
радвам се повечето МГ го махнаха от балообразуващите състезания

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 16:50 от The Invisible

# 586
  • Мнения: 310
Незнам как точно ще бъдат разделени децата, тоест по колко деца от /тези общо 400/ клас ще бъдат допуснати до национално, надявам се да разпределението да бъде на база на броя явили се за определен клас, но за 4 клас няма много високи резултати, или поне това което е публикувано и според мен ще бъдат допуснати и деца с 80 точки до национално. Защото примерно, ако 1 клас са се явили 1000 деца и от тях са допуснати 40, а от 4 клас са се явили 10000 и от тях се допуснат 40 няма да е честно, но знае ли човек.

# 587
  • Мнения: 605


mmm_, в едно училище са ни децата.
Променени са резултатите на почти всички деца, не само на момичето, което сега е на първо място.
На моето дете резултатът скочи почти двойно, без да съм подавала контестация.
Кой е проверявал, как е проверявал, ментални проблеми ли е имал, колко са реални вторите резултати /за мен не са/, нямам представа.
От страна на училището няма нито обяснение, нито извинение.

# 588
  • Мнения: X
Незнам как точно ще бъдат разделени децата, тоест по колко деца от /тези общо 400/ клас ще бъдат допуснати до национално, надявам се да разпределението да бъде на база на броя явили се за определен клас, но за 4 клас няма много високи резултати, или поне това което е публикувано и според мен ще бъдат допуснати и деца с 80 точки до национално.
Не помня досега да са допускали до национален кръг една и съща бройка деца от всеки клас.
Що се отнася до четвъртокласниците, само от обобщените протоколи към момента има 27 резултата от 85 или повече точки и 50 с 81 или повече. А са излезли само шест областни протокола.

# 589
  • София
  • Мнения: 416
mmm_, в едно училище са ни децата.
Променени са резултатите на почти всички деца, не само на момичето, което сега е на първо място.
На моето дете резултатът скочи почти двойно, без да съм подавала контестация.
Кой е проверявал, как е проверявал, ментални проблеми ли е имал, колко са реални вторите резултати /за мен не са/, нямам представа.
От страна на училището няма нито обяснение, нито извинение.
Потресаващо! Това кога се случва ми е интересно при положение че по регламент трябва да входират промените до 19.03 а решението на комисията се оповестява не по-късно от 20.03. Ако е умишлено и толкова масово с каква цел се прави - повишаване рейтинга на училището?? С едно Кенгуру как би могъл да се повиши? Масова и всеобща техническа грешка-абсурдно???

# 590
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Много се обърках! С контестация не бих се занимавала, но е факт, че също много деца, които познавам, медалисти от повечето състезания, сега имат много ниски резултати. Моето дори се разплака, когато научи точките и класирането. Искрено се надявам да не го върнат в балообразуващите състезания за Варна.

# 591
  • Мнения: 4 266
Ние вече сме на вълна Великденско, без много драми.

# 592
  • София
  • Мнения: 333
Ние вече сме на вълна Великденско, без много драми.

Има ли дата?

# 593
  • Мнения: 4 266
21 Април

# 594
  • София
  • Мнения: 389
Не мога да разбера защо сравнявате ЕК с другите математически състезания и защо очаквате непременно същите деца, които има успехи на чисто математеческите състезания сега да отново точно те да са на първите места. Да възможно е, но не това е показателно. Кенгуруто изисква повече логическо и нетрадиционно мислене, което явно не всички от иначе отличниците притежават. И не виждам защо е това злобеене от майките на недотам успелите деца срещу деца, които не били с никакви резултати досега, но сега показали резултати. Ами явно това е състезанието за такива деца, може иначе да са разсеяни и да бъркат сметките, но да имат мисленето, необходимо за ЕК. Другият път, ако не искате да се срамите някой от “неудачниците” Grinда има повече точки от детето ви, ами не го записвайте!!
Разбира се, има деца, които са комплексни и винаги са сред първите, за тях няма какво да обсъждаме..

С горното не искам да защитавам организаторите и не твърдя че, не може да има грешки и пропуски по места, но това злословене ми дойде малко в повече..

# 595
  • Мнения: 2 352
Регламентът позволява ли анонимност?

# 596
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
ДАли някъде има резултати от деца от частни училища, или те са се явявали на много различни места? Просто ми е любопитно, от тях сигурно има много високи резултати.

# 597
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 156
всяко в училището си.
има резултати, не забелязвам да има ексцесии в нашия клас.
Simple Smile

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Така и не разбрах ще излезе ли общо класиране за цяла България и то с прословутата 26 задача. Ако не - то става по-безмислено и от миналата година. Тогава поне можеше да се види къде горе-долу е детето...

# 599
  • Мнения: 3 069
Скрит текст:
Не мога да разбера защо сравнявате ЕК с другите математически състезания и защо очаквате непременно същите деца, които има успехи на чисто математеческите състезания сега да отново точно те да са на първите места. Да възможно е, но не това е показателно. Кенгуруто изисква повече логическо и нетрадиционно мислене, което явно не всички от иначе отличниците притежават. И не виждам защо е това злобеене от майките на недотам успелите деца срещу деца, които не били с никакви резултати досега, но сега показали резултати. Ами явно това е състезанието за такива деца, може иначе да са разсеяни и да бъркат сметките, но да имат мисленето, необходимо за ЕК. Другият път, ако не искате да се срамите някой от “неудачниците” Grinда има повече точки от детето ви, ами не го записвайте!!
Разбира се, има деца, които са комплексни и винаги са сред първите, за тях няма какво да обсъждаме..

С горното не искам да защитавам организаторите и не твърдя че, не може да има грешки и пропуски по места, но това злословене ми дойде малко в повече..


Не бих говорила за злобеене в коментарите тук.Търпимостта към тези "грешки и пропуски по места" позволява тези ситуации. Затова по други ширини и дължини това състезание е празник на математиката, а тук е пародия. Може би трябва да разкарат това национално състезание обвързано с ЕК и по друг критерий да си го правят.

Съгласна съм, че това състезание е по-различно и една идея може да са несравними представянията с други състезания, но далеч не е като разликата да караш художник да пее. Дете с високи резултаи на ЧХ, ХП ИС и прочие може да изкара малко точки, защото е нямало ден, а не защото няма логическо мислене, ама обратното е възможно до някакви граници. Тук писаха и майки, които не са убедени във високите резултати на децата си.

Децата порешаваха интересни задачи. Фокусът е състезанието на детето със задачите, но неизбежно следим къде е нашето дете спрямо другите. Ориентир къде е детето спрямо връсниците пак има.  Някой те изпреварва с "техническа грешка" или сдобиване със задачите преди състезанието, друг изпреварваш, защото другото дете е нямало ден, а по принцип се справя по-добре от теб. Не бива, обаче, възрастните да се подиграват с усилията на децата, нещо което очевидно се случва.

Скрит текст:
За протокола, супер ОК съм си с представянето и резултата на детето си. Традиционно повече от прилично, без да гоним националното състезание. Моето дете не е толкова нахъсано (което е минус на моменти),
 ама за състезателните натури, които плачат след това, както се сподели тук, е много неприятно - да бягаш с всички сили на състезанието и да гледаш покрай теб, как някой минава с колело.

Общи условия

Активация на акаунт