Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 988
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 8 947
Така е, решено е смяната да се премахне през 2020, така, че тази година ще я изтраем за последно! Grinning
https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Krai-na-smyanata-na-cha … voto-vreme-850834
Това е решение само на една комисия в ЕП. Тепърва обаче трябва да се гласува от целия ЕП и да бъде одобрено от държавите членки. Като гледам обаче нагласите, хич не ми се вярва да стане.

# 811
  • София
  • Мнения: 17 597
В 7.30 почва първа смяна. Не съм чувала да започват в 7. А и 6.30 да станеш, в 7 вече е светло.
Изобщо не е вярно!
Водя детето на училище в 7,10 излизаме от дома, декември и януари е абсолютна тъмнина. Не е нужно да ни облъчвате с лъжите си че е светло, все тая си е, дали ще е 7 или 8. Излизаме в тъмница.
Като почне детето само да излиза и пътува в седем, тогава ще усетиш тънката разлика. Не очаквай да го водиш за ръка, докато завърши.


А тъмницата вечер, след часовете 2ра смяна, според теб е по-малко страшно, понеже?,...

# 812
  • Мнения: 3 916
Ами то пак стигаме до същината. Има едни деца, които при стечение на обстоятелствата смените им се падат така, че слънчев лъч не виждат цяла учебна година почти. Спирайки да местим времето а напред-а назад даваме шанс поне малко, независимо колко малко ще е, но да има зрънце слънце някак за всеки.

# 813
  • Мнения: X
За тъмницата вечер вече бях писала - в 19:30 по улиците и транспорта има далеч повече хора, отколкото сутрин в 6:30. Пробвай да видиш, ако не си.
Не ми се обяснява повече, то пълно щастие няма.

# 814
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 491
времето няма да се приспособи към вас.
ние трябва да се приспособяваме към него.  Laughing

# 815
  • Мнения: 2 775
времето няма да се приспособи към вас.
ние трябва да се приспособяваме към него.  Laughing

Така е.  bouquet Този път ми се струва, че нещата са сериозни и догодина щем не щем ще се приспособяваме, независимо от това какво време ще ни изберат.

# 816
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 491
трябва да остане времето , с което сме живели стотици години.

# 817
  • Мнения: 2 775
трябва да остане времето , с което сме живели стотици години.
Ако това време беше най-доброто, защо изобщо са решили да въвеждат смяната? Защо пък да не опитаме и другия вариант? В който поне през лятото ще е добре, а зимата така или иначе си е зле.  Но спирам да споря, защото повтаряме едно и също. Угодия на всички няма да има, каквото изберат това ще е. Ще свикнем и ще се приспособим.

# 818
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 491
въведе се новото време с цел на икономия на ток. поне така го представяха преди години.
видя се , че няма икономии. нормално е да се върне към старото време.

# 819
  • Мнения: 2 775
въведе се новото време с цел на икономия на ток. поне така го представяха преди години.
видя се , че няма икономии. нормално е да се върне към старото време.

Така се е говорело преди 100години, причината да въведат в Бг лятно часово време е съвсем друга
"С това се цели подсигуряване на по-добро съвпадане на часовете от светлата част на денонощието и активните часове за работа и училище. Лятното часово време е най-често използвано в районите с умерен климат, поради значителните изменения в съотношението светла/тъмна част на денонощието, в зависимост от сезона на годината."-уикипедия.

# 820
  • Мнения: 3 916
С училищен режим на смени няма как да: " се цели подсигуряване на по-добро съвпадане на часовете от светлата част на денонощието и активните часове за работа и училище. ". Освен това климатът ни е такъв, че в училищните сгради с южно изложение юни месец се случва да припадат от жега и липса на въздух в класната стая. От крайност в крайност. Но -тук ни е забил знаменцето хан Аспарух, на него да се сърдим. Simple Smile Такива температурни амплитуди за кратко време-от тъмно в жега и от -15 до +15 са  ни като за закуска.

# 821
  • Мнения: 5 259
Значи ти имаш проблем със ставането по принцип. Намери причината.

Имам проблем, но само в този период от годината. През останалото време мога и в 5-6 да ставам и да съм енергична. Освен да предположа, че имам гени на кафява мечка и от там склонност към хибернация в зимния период...

# 822
  • Мнения: 54 998
Такива гени и аз имам. Искам да проспя цялата зима, без значение на какво време сме. Simple Smile

# 823
  • София
  • Мнения: 11 548
Разбира се, че лятното. Само не разбрах - от 2021 ли ще минавам екъм едно време или от 2020.
Доколкото помня, срокът беше удължен именно за да могат повечето държави да се "напаснат", а а не примерно хърватия и австрия да са на лятно, португалия и българия на зимно

# 824
  • Мнения: 2 775
Разбира се, че лятното. Само не разбрах - от 2021 ли ще минавам екъм едно време или от 2020.
Доколкото помня, срокът беше удължен именно за да могат повечето държави да се "напаснат", а а не примерно хърватия и австрия да са на лятно, португалия и българия на зимно
По последна информация 2020.

Общи условия

Активация на акаунт