Какво време предпочитате да остане в случай ,че отпадне смяната.

  • 49 950
  • 1 126
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 547
Не мислите ли, че с лятно часово време през цялата година ще е доста кофти през зимата, когато осем часа сутринта е още тъмно? Как тогава децата ще ходят на градина или училище? Аз също искам да отпадане смяната, но да си остане природното, астрономическо време.
Природно -НЯМА. Всяко едно време е измислено от някой.
Не мисля че зимното е добро,и зимата и лятото ще ми се стъмва по-рано.
Сутрин така или иначе е тъмно зимата.

# 106
  • Мнения: 4 028
Не мислите ли, че с лятно часово време през цялата година ще е доста кофти през зимата, когато осем часа сутринта е още тъмно? Как тогава децата ще ходят на градина или училище? Аз също искам да отпадане смяната, но да си остане природното, астрономическо време.
Подкрепям. За мен лично много по-подтискащо ще е да се съмва чак в 9, отколкото стъмването в 17 ч. Пред този вариант (целогодишно лятно часово време), бих предпочела да остане смяната. И аз съм от малкото предпочитащи астрономическото време. Лятото по-лесно бих могла да преглътна по-ранното стъмняване. Но всеки е различен и има различно предпочитание. Няма какво да се направи- щем, не щем, всички ще трябва да се нагаждаме. Кавото сабя покаже. Само здраве да има!

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 19:21 от Sun_Shine016

# 107
  • Мнения: 19 360
И аз предпочитам да остане смяната или зимното време. Лятото денят е достатъчно дълъг. Зимата е ужасно потискащо излизането в мрак.

# 108
  • Мнения: 8 267
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.

# 109
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 411
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.
но сега в 6:00 сутрин е тъмно. ако беше зимното  в 6 ч щеше да е светло.
да остане зимното след смяната.

# 110
  • Мнения: 8 267
В 6:00 сутринта нито аз съм навън, нито децата ми играят навън, така че ми е все едно тъмно ли е светло.

# 111
  • Мнения: 3 662
Те децата ти не играят ама ходят на училище и си е гадно да е тъмно в 6 сутринта.
Аз съм за астрономическото време.

# 112
  • София
  • Мнения: 929
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.
но сега в 6:00 сутрин е тъмно. ако беше зимното  в 6 ч щеше да е светло.
да остане зимното след смяната.


Именно! Когато децата тръгнат на училище и започват часовете по тъмно, друга песен ще запеят, ама....

# 113
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 411
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.
но сега в 6:00 сутрин е тъмно. ако беше зимното  в 6 ч щеше да е светло.
да остане зимното след смяната.

[/color]

Именно! Когато децата тръгнат на училище и започват часовете по тъмно, друга песен ще запеят, ама....
ама не може за всичко да се съобразяваме с децата и за живеещите в големите градове.
при нас децата са от 8 ч на училище и учат до 13-15 ч според класа. и пътят им до училищата е 10-15 мин. пеш.
и в 8ч. и в 15 ч е светло.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 547
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.
но сега в 6:00 сутрин е тъмно. ако беше зимното  в 6 ч щеше да е светло.
да остане зимното след смяната.


Именно! Когато децата тръгнат на училище и започват часовете по тъмно, друга песен ще запеят, ама....
Изобщо не се надявай, екстра си е лятното, дали ще излезе в 6 или в 7 сутринта за училище все си е тъмно. Стига с тия т..и доводи.

# 115
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 411
Скрит текст:
Не мисля че лятото денят е прекомерно дълъг. Още сме лято, в момента в нашия град в 20:00 вече е абсолютно тъмно, ако бяхме по зимно часово време, тъмницата щеше да е още в 19:00. Само след 2-3 седмици ще е още по-ужасно.
но сега в 6:00 сутрин е тъмно. ако беше зимното  в 6 ч щеше да е светло.
да остане зимното след смяната.


Именно! Когато децата тръгнат на училище и започват часовете по тъмно, друга песен ще запеят, ама....
Изобщо не се надявай, екстра си е лятното, дали ще излезе в 6 или в 7 сутринта за училище все си е тъмно. Стига с тия т..и доводи.
[/quote]
нали това писах - излиза в 7:45 и в 7:55 е в училище. светло е. и това е зимният период. и се прибира в 15.  пак е светло.

# 116
  • Мнения: 5 259
При зимно време в 7:55 изгрява слънцето, но ако целогодишно остане лятното време, както искате, тогава през зимата слънцето ще изгрява в 8:55.
Повечето деца са от 7:30 на училище. Но дори и тези, които започват в 8, ще имат един час училище в пълен мрак и ще са станали 2 часа преди изгрева.
Помислете си пак.

# 117
  • Мнения: 8 267
Точно заради всички доводи, които се изтъкнаха по-горе, за нашите ширини, си е най-подходящо въртенето на стрелките. Което и време да се приеме за постоянно, ще има негативи. На мен смяната не ми пречи.

# 118
  • Мнения: 54 909
На децата все не им се ходи на училище, все тая дали е тъмно или светло.
А и децата не са вечно деца.

# 119
  • Мнения: 2 600
Това с децата на училище - все едно никой от вас не е ходил на училище или имал деца -ученици след въвеждането. Много добре си спомням, че пак се ставаше и излизаше по тъмно, може да е било за малко на брой дни, ама не съм броила. По добре на път в тъмното, докато още не си се събудил, отколкото да се прибираш по тъмно и цялото ти свободно време в мрак и на лампа (едно време даже се смяташе, че четенето на книги на лампа е опасно за очите и даже ми се караха, ако чета книга, която не е учебник). Аз съм за лятното.

Общи условия

Активация на акаунт