Жалба срещу поп?Къде

  • 17 314
  • 188
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Мен ме притеснява руското влияние. Наскоро имаше и някакъв случай, в който нашата Патриаршия излезла с някакво мнение, обаче ѝ свирнали от руската и веднага си сменила мнението... Става дума за политика и много по-дълбоки неща от някакви си кърпи.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Мен ме притеснява руското влияние.

И мен.Не защото е руско, а защото е чуждо.По същата логика утре може да стане модерно зачулването.

# 62
  • Мнения: 9 196
Покриването по време на траур го е имало винаги.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Къде? По филмите съм виждала, но в България не съм.

# 64
  • Мнения: 9 196
Къде? По филмите съм виждала, но в България не съм.

Питай баба си, която е живяла преди Бай Тошо. Навсякъде.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Къде? По филмите съм виждала, но в България не съм.

Питай баба си, която е живяла преди Бай Тошо. Навсякъде.
За тези времена знам.За съвремието питам.

# 66
  • Мнения: X
Абе кой носи кърпи бре, хора... И в селата е на изчезване. Отминаха тези времена, защо насила да се връща нещо отпреди 70 години. С какво е обидна женската коса? Развращава мъжете ли? А цикълът е нечист... Аман.

# 67
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ето защо в много католически църкви на туристически места има картинки как не може да се влиза - например зачеркната жена с деколте или зачеркнати крака с 3/4 панталони. При това, о, ужас, не във всички църкви правилата са еднакви, в някои са още по-строги като този случай за който разказах - защото съответния орден на който е църквата има по-строги правила от останалите. Ами, това е положението - щом има правила се спазват. Така или иначе в много малко български църкви има такова правило, така че голям проблем не виждам. Други неща ме притесняват много в БПЦ, не забрадките.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Има картинки и по нашите църкви-и там не присъства нищо за забрадка.Как така е правило?Тук говорим за православните християнски църкви ,не за друг вид.Те принадлежат към едно място и правилата трябва да са еднакви.

# 69
  • Мнения: X
Говорим за промяната, нелиг, иначе е ясно, че по другите църкви има други правила. Въпросът е промяната в България на какво се дължи и дали е в полза на българския народ.

# 70
  • MI
  • Мнения: 11 803
За каква промяна говорим точно за забрадките? Било е задължително, факт. После поради разни по-скоро политически причини са се загубили всички традиции - предполагам с това никой не е несъгласен. Явно някои свещеници искат да върнат положението каквото е било, може и под чуждо влияние да е. Но в колко точно църкви се случва това, извинете?! Мен повече ме притеснява като се изолира от всички останали църкви като случая в Крит, отколкото че някой си свещеник иска в неговата енория жените да си покриват главите. Ами отворете който и да е български православен сайт и ще видите че настояват за това - независимо харесва ли ни или не.  Има си и цитирано откъде точно идва, ако някой го интересува.

Не знам за картинки, не съм ги забелязала, но пък съм забелязала мнооого жени и мъже, облечени крайно неподходящо, които не се и замислят да влязат в църквите - особено по манастири и туристически места. И ги пускат, та не виждам какъв е този смешен плач за кърпите.

# 71
  • Мнения: X
В колкото и малко да е, щом го има - възниква проблем. Да вземат общо решение, какво означава свещеникът си решава в енорията му жените да си покривали главата.

# 72
  • MI
  • Мнения: 11 803
А защо да не може?! Никъде по света, независимо от деноминацията, в църквите правилата не са на  100 % еднакви, има църкви с по-строги правила и като го знаеш няма проблем. Дори в руските църкви всъщност не навсякъде правят проблем за непокрита глава. ИСО ли трябва да сертифицира БПЦ или какво?

# 73
  • Мнения: X
И с какво са специални тези църкви в България, изискващи кърпи?!

# 74
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ами например спазват това, което ще прочетете, ако си направите труда да отворите повечето църковни сайтове или книги на български. Факт, независимо дали ти/ми харесва. 

Общи условия

Активация на акаунт