След развода

  • 8 565
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Вместо да пишеш по форумите направи консултация с адвокат, защото нещата натам отиват. Той иска да води детето при майка си, ти не щеш, детето не ще. Май ще трябва на съд да отивате за да решите всичко това.

И на мен ми стана жал за детето, размятали са го насам натам, а сега трябва зорлем да ходи при баща си. Дано нещата се наредят и да намери поне малко щастие в новото семейство.

# 16
  • Мнения: 9 196
Да се консултира с юрист той, щом много напира. Да си спре купоните и да води дела. Пък да чака някой съдия да му клекне с умиление, че не пускали детето при наркомана, който не си плаща издръжката на всичкото отгоре.

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Детето е наистина щастливо тук и не ми се иска да е травмирам излишно, защото той е решил да се прави на баща веднъж в годината. Пиша във форума, за да видя други гледни точки. Консултирала съм се с адвокат и както казах тя ми каза че имам право да направя това и той или може да ме съди или нищо да не направи. Според мен нищо няма да направи.

До колкото издръжката. Не ми е толкова важна аз се оправям и без неговите 150лв. Те са за детето не за мен. Но на него просто не го е грижа за нея. И като се обади едва ли не големия татко, Като от 40мин видео разговор седи 10мин на камерата и изчезва. От там тя говори с майка му. И това за 7 месеца 2 пъти. Като се обади преди Коледа и взе да обеснява колко съжалявал, че не се обажда по често и каза може ли утре пак да се обадя. Аз разбира се казах че може аз нямам проблем да е вижда, но той не се обади съответно и минаха 2 месеца. Вече си правя изводи, че просто не му дреме.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 11:31 от bubanka

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 39
До колкото издръжката. Не ми е толкова важна аз се оправям и без неговите 150лв. Те са за детето не за мен. Но на него просто не го е грижа за нея. И като се обади едва ли не големия татко, Като от 40мин видео разговор седи 10мин на камерата и изчезва. От там тя говори с майка му. И това за 7 месеца 2 пъти. Като се обади преди Коледа и взе да обеснява колко съжалявал, че не се обажда по често и каза може ли утре пак да се обадя. Аз разбира се казах че може аз нямам проблем да е вижда, но той не се обади съответно и минаха 2 месеца. Вече си правя изводи, че просто не му дреме.

# 19
  • Мнения: 9 196
Детето е наистина щастливо тук и не ми се иска да е травмирам излишно, защото той е решил да се прави на баща веднъж в годината. Пиша във форума, за да видя други гледни точки. Консултирала съм се с адвокат и както казах тя ми каза че имам право да направя това и той или може да ме съди или нищо да не направи. Според мен нищо няма да направи.

Естествено, че нищо няма да направи. Дори и да реши да те съди - пак нищо няма да направи, само факта, че не плаща издръжката е достатъчен за да не го изслушат по-нататък а наркотиците са екзотичен бонус. Гледай си живота, работата и здравето ти да да стабилни, за да е малката добре и това е.

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Докато си живяла с него и детето не е ли бил наркоман ?
Ако е толкова неадекватен-ок,но на мен ми се струва,че просто си се влюбила и сега се завърта палачинката.

Не разбирам нищо. В кой съм се влюбил? И да бил е наркоман, но преди да забременея нямах проблем с това, защото нямахме тези отговорности. Просто той обеща че всичко ще се промени. Намали наркотиците докато бях бременна и след това се започна на ново. Посягал ми е докато бях бременна също. И факта че говори само празни приказки говори колко е адекватен. Ако за вас това е нормално и бихте пратили детето си при такива хора нещо ви хлопа. Да не говоря че живее с брат си тъй като брат му е същия. Стават двама наркомана. А майка им не е на себе си, защото знае какво се случва и нищи не може да направи, но въпреки това им оправя борчовете цял живот. Абсолютно неадекватна е и тя.

# 21
  • Мнения: 223
До 3г детето не е ли живяло с бащата наркоман ? Това попитах.

# 22
  • Мнения: 9 196
Докато си живяла с него и детето не е ли бил наркоман ?
Ако е толкова неадекватен-ок,но на мен ми се струва,че просто си се влюбила и сега се завърта палачинката.

Не разбирам нищо. В кой съм се влюбил? И да бил е наркоман, но преди да забременея нямах проблем с това, защото нямахме тези отговорности. Просто той обеща че всичко ще се промени. Намали наркотиците докато бях бременна и след това се започна на ново. Посягал ми е докато бях бременна също. И факта че говори само празни приказки говори колко е адекватен. Ако за вас това е нормално и бихте пратили детето си при такива хора нещо ви хлопа. Да не говоря че живее с брат си тъй като брат му е същия. Стават двама наркомана. А майка им не е на себе си, защото знае какво се случва и нищи не може да направи, но въпреки това им оправя борчовете цял живот. Абсолютно неадекватна е и тя.

А тя пък, Джинджъра, защото най-адекватната по семейните и родителски въпроси, изобщо не и обръщай внимание, какви ги плещи. Все едно котката ми да ти дава съвети и да те поучава.

# 23
  • Мнения: X
"Търкулнало се гърнето, намерило си похлупака!".
Горкото дете.....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Добре де, авторке, имам въпрос. Обещал промяна ама излъгал. Посягал ти е като бременна. ЗАЩО му даде бащински права? Защо записа детето с баща известен?

# 25
  • Мнения: 9 196
Добре де, авторке, имам въпрос. Обещал промяна ама излъгал. Посягал ти е като бременна. ЗАЩО му даде бащински права? Защо записа детето с баща известен?

Защото е била на 20 и не е знаела къде се намира. И защо пък да е неизвестен? Да си плаща издръжката сега, като се е разписвал за баща или да си трае.

# 26
  • Асеновград
  • Мнения: 39
Добре де, авторке, имам въпрос. Обещал промяна ама излъгал. Посягал ти е като бременна. ЗАЩО му даде бащински права? Защо записа детето с баща известен?

Защото казах бях влюбена или просто тъпа. А в крайна сметка никога не съм взимала такива крайни решения, а и исках детето да си има баща. Все се надявах че нещо ще се промени когато вече осъзнае че е баща. За факта , че ме удряше знаеше само майка му, като имах някак си нейната подкрепа. На моите родители казах по късно и бяха в шок

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 616
Без грам заяждане да кажа, че никак не ми е жал за теб, защото сама си си го направила. Жал ми е за детето ти, защото то не е избирало нищо от това, което му се налага да понася сега.

Salsisha, не си права. Сега най-добре да се скатава и да не го ядосва с искане на издръжка, защото такива са много долни и отмъстителни и ако му се наложи да плаща пари при липса на доходи (както авторката спомена) ще започне да я гади по всевъзможни начини. А тя сама му е дала прекрасен лост в ръцете да я гади още поне 14 години, докато детето направи 18, признавайки го за баща в акта за раждане. Да, детето има баща. И кво? Каква точно е ползата?

# 28
  • Мнения: 39 325
Имам дежа вю с тая тема.

# 29
  • Асеновград
  • Мнения: 39
    да кажа още, че е наистина трудно се взима такова решение. Защото винаги съм си казвала няма да лъжа няма да търпя, просто ще го оставя. Но не е толкова лесно. Трудно събрах куража след толкова време. Сега без него се чувствам много добре. Майка ми и баща ми са ме отгледали с много любов, никога не съм била свидетел на скандали и лошо отношение. Просто винаги съм искала поне малко от това което те имат. Детето порасна и аз просто видях че се отразява на нея. Човек така се учи мисля. Аз грешки не повтарям, но просто трябваше да си науча урока

    Общи условия

    Активация на акаунт