Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 75 234
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 35 955
Напоследък чета за ХЗТ, тъй като ще ми се наложи да започна съвсем скоро - в понеделник имам час за гинеколог за назначаване. Четох, че прогестагените имат различна андрогенна активност, т.е. аз го разбирам така че определени видове могат да повишат андрогенната продукция, а аз и така имам в повече от тях. Денис, така ли е?
И искам да ти благодаря, че винаги си отзивчива и с внимание към всяка от нас с трвогите и въпросите ни, помагала си ми много пъти!
Прогестагените, са синтетични форми на прогестерона - едни са по-силни, други по-слаби, респ. имат и различно влияние, върху другите хормони, респективно и върху андрогените - влияят по различен начин на различните андрогени / респ. имат различна андрогенна активност/
Имат, най-общо, антиестрогенни и антигонадотропни свойства.
Прогестеронът, който се синтезира след О. е единственият естествен прогестаген - всички други са негови синтетични еквивалентни форми - дезогестрел, дроспиренон, левоноргестрел, етинодиол-диацетат, норгестимат, норетиндрон, норгестрел и т.н.

Прогестагените, ако влияят на андрогените, то е да потискат техния синтез.

# 556
  • Мнения: 680
Благодаря ти още веднъж, Денис Hug

# 557
  • Мнения: 212
Здравей Денис, подходящо ли е след като 3 месеца приемам еутирокс  да напровя конртолно изследване на TSH?

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 22:15 от sohappy

# 558
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Денис, знам, че даваш мнение за хормонални изследвания, но имам нужда от твоята насока. Побърквам се вече без отговори.
На кратко, след раждането на второто ми дете със спешно сексицо цикъла ми е ужас.
От 30 дневен цикъл часовник, през последните две години съм с цикъл на 26 дни. 2 дни цапане+4 дни цикъл +4 дни цапане. Правила съм 4 ехографии - нищо подозрително. Обаче рядко засичат овулация. Пуснаха ме на дуфастон от 16-26 ден. Цапането преди цикъл изчезна, но не и след. По лицето ми се появиха косми - черни /по скулите/, имам акне, косата ми стана метла - суха и капе и започнах да качвам кг. За килограмите да кажа: за 3 месеца съм +3 кг. Не ми пречат, но цял живот съм била 44-45кг., а сега гоня 47. Тези килограми съм ги стигала само бременна. Реално са нищо, но за мен са червена лампа.
Моля те насочи ме какви хормони да си пусна. Мислех за естрадиол, тестостерон, LH, FSH на трети ден + щитовидна /не знам кои да пусна там/ + пролактин.

# 559
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Здравейте,
denis, би ли коментирала и моите изследвания- ден 7 от стимулация с Гонал по къс протокол. Вчера на УЗ се видяха 4 фоликула по 13мм всеки



Реф. Граници:

Последна редакция: пн, 28 май 2018, 17:43 от KOKONDRELLA

# 560
  • Мнения: 158
Денис , би ли коментирала моя резултата на Прогестерон. Изследването е направено 7 дена след доказана овулация, като този път цикъла ми беше къс и започна М. на 24 ден.
Прогестерон     -     6.80        лут. фаза 1.2-15.9
Благодаря ти!

# 561
  • Мнения: 683
Здравей,denis.Може ли коментар за резултат от ПКК? 10 дни след лапароскопия на спукан апандисит,перитонит и перитониална... не мога да го преведа.Все още има прием на 2 антибиотика.
Надявам се снимката да е с добро качество.Прегръдки.

# 562
  • София
  • Мнения: 35 955
Здравей Денис, подходящо ли е след като 3 месеца приемам еутирокс  да напровя конртолно изследване на TSH?
Здравей!
Да, може да пуснеш контрола. Преди изследването не пий Еутирокса, изпий го след това.


Денис, знам,
Скрит текст:
че даваш мнение за хормонални изследвания, но имам нужда от твоята насока. Побърквам се вече без отговори.
На кратко, след раждането на второто ми дете със спешно сексицо цикъла ми е ужас.
От 30 дневен цикъл часовник, през последните две години съм с цикъл на 26 дни. 2 дни цапане+4 дни цикъл +4 дни цапане. Правила съм 4 ехографии - нищо подозрително. Обаче рядко засичат овулация. Пуснаха ме на дуфастон от 16-26 ден. Цапането преди цикъл изчезна, но не и след. По лицето ми се появиха косми - черни /по скулите/, имам акне, косата ми стана метла - суха и капе и започнах да качвам кг. За килограмите да кажа: за 3 месеца съм +3 кг. Не ми пречат, но цял живот съм била 44-45кг., а сега гоня 47. Тези килограми съм ги стигала само бременна. Реално са нищо, но за мен са червена лампа.
Моля те насочи ме какви хормони да си пусна. Мислех за естрадиол, тестостерон, LH, FSH на трети ден + щитовидна /не знам кои да пусна там/ + пролактин.
Здравей!
Пусни всички изследвания, посочени на 1 стр. без АМХ и Инхибин В


Здравейте,
denis, би ли коментирала и моите изследвания- ден 7 от стимулация с Гонал по къс протокол. Вчера на УЗ се видяха 4 фоликула по 13мм всеки
Скрит текст:


Реф. Граници:
Здравей!
Супер са.
Стискам палци и ще чакам новини  Peace


Денис , би ли коментирала моя резултата на Прогестерон. Изследването е направено 7 дена след доказана овулация, като този път цикъла ми беше къс и започна М. на 24 ден.
Прогестерон     -     6.80        лут. фаза 1.2-15.9
Благодаря ти!
Нисък е и не е сигурно дали е имало О.
Не пусна ли и Е2?


Здравей,denis.Може ли коментар за резултат от ПКК? 10 дни след лапароскопия на спукан апандисит,перитонит и перитониална... не мога да го преведа.Все още има прием на 2 антибиотика.
Надявам се снимката да е с добро качество.Прегръдки.

Най-общо, показват, че е имало възпаление, но все пак се консултирай и с лекаря си

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 14:28 от denis.

# 563
  • София
  • Мнения: 216
Здравей Денис,

можеш ли да погледнеш и моите изследвания, вярно е, че имам 2 деца както е видно от подписа ми, но с тях забременях на 2-рия месец от опитите на 24 и 28 години, а сега съм на почти 34 и с друг партньор и не се случват нещата толкова бързо, затова реших да направя нещо, поне да не стоя и да чакам, цикълът ми е 27 дневен, овулация на около 15 ден, правя тестове, меря БТ, от декември до февруари пих дуфастон заради задържан фоликул от 16-26 ден, март, април и май не съм пила:

Всички хормони са изследвани на 3-ти ден от цикъла.

Ако не е посочено друго, референтните граници са за пол Жена, възраст 33 г.

TSH ( Тиреотропен Хормон )
1.430 mIU/l       0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )
167.50 mIU/l     125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )
3.91 IU/l           фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )
4.39 IU/l           Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)
184.70 pmol/l    фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )
1.94    nmol/l     0.22 - 2.90

Много ти благодаря за времето, което отделяш за всички нас!  bouquet

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Денис, ще пусна хормоните. Само да питам дали факта, че съм на терапния с Дуфастон от 16 ден, за 10 дни ще се окаже проблем. За Прогестерона на 7 дни след ову е ясно, но за другите?

# 565
  • София
  • Мнения: 35 955
Здравей Денис,

Скрит текст:
можеш ли да погледнеш и моите изследвания, вярно е, че имам 2 деца както е видно от подписа ми, но с тях забременях на 2-рия месец от опитите на 24 и 28 години, а сега съм на почти 34 и с друг партньор и не се случват нещата толкова бързо, затова реших да направя нещо, поне да не стоя и да чакам, цикълът ми е 27 дневен, овулация на около 15 ден, правя тестове, меря БТ, от декември до февруари пих дуфастон заради задържан фоликул от 16-26 ден, март, април и май не съм пила:

Всички хормони са изследвани на 3-ти ден от цикъла.

Ако не е посочено друго, референтните граници са за пол Жена, възраст 33 г.

TSH ( Тиреотропен Хормон )
1.430 mIU/l       0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )
167.50 mIU/l     125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )
3.91 IU/l           фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )
4.39 IU/l           Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)
184.70 pmol/l    фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )
1.94    nmol/l     0.22 - 2.90

Много ти благодаря за времето, което отделяш за всички нас!  bouquet
Здравей!
Изследванията са добре, само Е2 е малко висок и може да показва ЗФ/киста, които търпят обратно развитие или някой от другите андрогени, да е извън норма / ДХЕА, 17ОНПрогестерон, Андростендион/
 

Денис, ще пусна хормоните. Само да питам дали факта, че съм на терапния с Дуфастон от 16 ден, за 10 дни ще се окаже проблем. За Прогестерона на 7 дни след ову е ясно, но за другите?
Няма проблем Peace , направи си изследванията.

# 566
  • София
  • Мнения: 216
Благодаря много, Денис, ще си пусна и останалите хормони тогава на следващия цикъл. Възможно е и да е ЗФ, защото явно ми се случва, а и защото БТ ми беше малко странна през лутеалната фаза на предния цикъл, 37-37,1 първите дни и след това 36,8 до края (фол. фаза 36,5), като започна цикъла спадна до 36,6, но днес на трети ден е пак 36,8...кога би било добре да отида на лекар според теб?

# 567
  • Мнения: 203
Момичета какво мислите за изследванията ,гинекологът  ми каза , че всичко е ОК, но мисля , че пролактина ми е малко завишен !

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 21:42 от Galina Hristova_505685

# 568
  • София
  • Мнения: 35 955
Благодаря много, Денис, ще си пусна и останалите хормони тогава на следващия цикъл. Възможно е и да е ЗФ, защото явно ми се случва, а и защото БТ ми беше малко странна през лутеалната фаза на предния цикъл, 37-37,1 първите дни и след това 36,8 до края (фол. фаза 36,5), като започна цикъла спадна до 36,6, но днес на трети ден е пак 36,8...кога би било добре да отида на лекар според теб?
Възможно най-скоро, ако не ти е проблем.
Ще чакам да пишеш Peace


Момичета какво мислите за изследванията ,гинекологът  ми каза , че всичко е ОК, но мисля , че пролактина ми е малко завишен ?
ЛХ е висок и показва ПКЯ.
Пролактинът е висок, добре е да го провериш от О. до 7-ми ден след нея.
Провери Андростендион, Инсулин и Глюкоза на гладно.

# 569
  • София
  • Мнения: 216
Благодаря много, Денис, ще си пусна и останалите хормони тогава на следващия цикъл. Възможно е и да е ЗФ, защото явно ми се случва, а и защото БТ ми беше малко странна през лутеалната фаза на предния цикъл, 37-37,1 първите дни и след това 36,8 до края (фол. фаза 36,5), като започна цикъла спадна до 36,6, но днес на трети ден е пак 36,8...кога би било добре да отида на лекар според теб?
Възможно най-скоро, ако не ти е проблем.
Ще чакам да пишеш Peace

Благодаря още веднъж, лошото е, че заминавам извън България за седмица. Хубавото е, че мога да си запиша час за 7-ми, което ще се пада 13-ти ден от цикъла, така че ще можем да видим дали би имало овулация и дали няма и ЗФ/киста от предния месец. После на 7 ден от овулацията мисля да си пусна прогестерон, инсулин и глюкоза (след 3-те месеца дуфастон и 3 месеца без цигари качих не малко килограми) и...ще мислим за андрогените в следващия цикъл. Ще пиша при развитие разбира се  Hug bouquet

Общи условия

Активация на акаунт