Изследване на ХОРМОНИ – 16 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 75 229
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Трябваше да пусна хормони преди няколко месеца, когато стартирахме процедура икси, но тогава поради финансова причина забавихме нещата.
Пуснах ги този месец, на 2-ри ден от цикъла. Ще пробваме ИКСИ на спонтанен цикъл при др Цветков, изследванията са правени в клиника Надежда. Само да вмъкна, че от миналия месец съм на преглед при него. Тогава констатира овулация, тъй като на 19-ти ден от цикъла имаше жълто тяло в яйчника.
Резултати от изследванията:
Естрадиол 44.35 реф. с-ти за фол. фаза 27-122
ЛХ 8.5 реф.с.ти 2.12-10.89
ФСХ 8.75, реф. с-ти 3.85-8.78
АМХ 1.01, реф. с-ти 0.097-2.96
Хормоните на щитовидна жлеза са ми в норма, бях и на преглед на еднокринолог, така че с нея проблеми на този етап нямам.
На 41 г., доктора каза че изследванията са добри, но все пак да попитам и тук.
Ние сме с мъжки фактор по принцип с диагноза тератоастенозооспермия, но аз и с предишния ми съпруг забременях трудно.
Благодаря!
Здравей!
ЛХ и ФСХ са високи и показват проблем с функцията на яйчниците /НЯР/
Провери и Инхибин В - на 3 ден от МЦ
Шанс има, но не трябва да губите време и да го отлагате.
Успех и ще чакаме хубавата новина Peace

# 631
  • Мнения: 6 039
Денис, имам нужда т съвет, малко дълго ще се получи но искам да опиша от къде идват притесненията ми:
Скрит текст:
С много нисък АМХ съм и в началото на Март по предписание на доц. Русев, имунолог започнах прием на 7-keto DHEA /2*25 мг./, в края на същия месец имах пункция и от нея имам едно замразено ембрионче. В началото на Април по моя си инициатива започнах прием на Витекс /2*400 мг./. И от средата на април се започнаха някакви аномалии:
-   Първи цикъл – ановулаторен, нямаше фоликули и лигавица /предизвикахме следващия МЦ с Регулон/
-   Втори цикъл – ЛХ 18 на втори ден, и явно преждевременна овулация защото на 9-ти ден ЛХ беше 36, а естрадиола 311 pg/ml
-   Трети цикъл – що годе нормални хормони за моето положение /ЛХ 5.5, ФСХ 8.8/, но висок естрадиол 91 pg/ml. Доктора предположи задържан фоликул. Викна ме на 9-ти ден, имаше 2 фоликула обаче като пуснах хормони ЛХ 84, Естрадиол 563 pg/ml. Ошашках се и така и не разбрах задържан фоликул ли е или отново преждевременна овулация. Канселираха ме.
Аз по принцип имам проблем с ЛХ, високо ми е, но такова чудо до момента не е характерно за мен. Дори при предните ми два опита фоликулите едвам нарастваха, естрадиола си беше нормален. И сега се чудя възможно ли е с приема на тези 2 добавки да съм си разбъркала хормоните.
Знам от теб, че при прием на 7-keto DHEA трябва да се пуска контрола на Естрадиол, Тестостерон и DHEA-s. Мисля утре да отида да пусна, но се чудя необходимо ли е да пускам отново Естрадиол след като вече го имам от този цикъл на 3-ти ден и на 9-ти ден. Нещо друго има ли според теб, което да изследвам при тази ситуация? За всеки случай реших да спра и DHEA-та и Витекса. Сериозно ме притеснява, че може Витекса да не ми влияе добре. Такъв голям скок на ЛХ никога не съм имала, а се получи откакто го пия него. Четох че го свързват с повишаване на ЛХ. Другият вариант е просто да се влошава съвсем резерва ми, което направо ще ме срине. Благодаря ти предварително!  Hug

# 632
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравей, Денис!
Скрит текст:
Трябваше да пусна хормони преди няколко месеца, когато стартирахме процедура икси, но тогава поради финансова причина забавихме нещата.
Пуснах ги този месец, на 2-ри ден от цикъла. Ще пробваме ИКСИ на спонтанен цикъл при др Цветков, изследванията са правени в клиника Надежда. Само да вмъкна, че от миналия месец съм на преглед при него. Тогава констатира овулация, тъй като на 19-ти ден от цикъла имаше жълто тяло в яйчника.
Резултати от изследванията:
Естрадиол 44.35 реф. с-ти за фол. фаза 27-122
ЛХ 8.5 реф.с.ти 2.12-10.89
ФСХ 8.75, реф. с-ти 3.85-8.78
АМХ 1.01, реф. с-ти 0.097-2.96
Хормоните на щитовидна жлеза са ми в норма, бях и на преглед на еднокринолог, така че с нея проблеми на този етап нямам.
На 41 г., доктора каза че изследванията са добри, но все пак да попитам и тук.
Ние сме с мъжки фактор по принцип с диагноза тератоастенозооспермия, но аз и с предишния ми съпруг забременях трудно.
Благодаря!
Здравей!
ЛХ и ФСХ са високи и показват проблем с функцията на яйчниците /НЯР/
Провери и Инхибин В - на 3 ден от МЦ
Шанс има, но не трябва да губите време и да го отлагате.
Успех и ще чакаме хубавата новина Peace
Благодаря ти, Денис! Дано поизчака този яйчников резерв, докато поне един опит се окаже успешен!

# 633
  • София
  • Мнения: 35 952
Денис, имам нужда т съвет, малко дълго ще се получи но искам да опиша от къде идват притесненията ми:
Скрит текст:
С много нисък АМХ съм и в началото на Март по предписание на доц. Русев, имунолог започнах прием на 7-keto DHEA /2*25 мг./, в края на същия месец имах пункция и от нея имам едно замразено ембрионче. В началото на Април по моя си инициатива започнах прием на Витекс /2*400 мг./. И от средата на април се започнаха някакви аномалии:
-   Първи цикъл – ановулаторен, нямаше фоликули и лигавица /предизвикахме следващия МЦ с Регулон/
-   Втори цикъл – ЛХ 18 на втори ден, и явно преждевременна овулация защото на 9-ти ден ЛХ беше 36, а естрадиола 311 pg/ml
-   Трети цикъл – що годе нормални хормони за моето положение /ЛХ 5.5, ФСХ 8.8/, но висок естрадиол 91 pg/ml. Доктора предположи задържан фоликул. Викна ме на 9-ти ден, имаше 2 фоликула обаче като пуснах хормони ЛХ 84, Естрадиол 563 pg/ml. Ошашках се и така и не разбрах задържан фоликул ли е или отново преждевременна овулация. Канселираха ме.
Аз по принцип имам проблем с ЛХ, високо ми е, но такова чудо до момента не е характерно за мен. Дори при предните ми два опита фоликулите едвам нарастваха, естрадиола си беше нормален. И сега се чудя възможно ли е с приема на тези 2 добавки да съм си разбъркала хормоните.
Знам от теб, че при прием на 7-keto DHEA трябва да се пуска контрола на Естрадиол, Тестостерон и DHEA-s. Мисля утре да отида да пусна, но се чудя необходимо ли е да пускам отново Естрадиол след като вече го имам от този цикъл на 3-ти ден и на 9-ти ден. Нещо друго има ли според теб, което да изследвам при тази ситуация? За всеки случай реших да спра и DHEA-та и Витекса. Сериозно ме притеснява, че може Витекса да не ми влияе добре. Такъв голям скок на ЛХ никога не съм имала, а се получи откакто го пия него. Четох че го свързват с повишаване на ЛХ. Другият вариант е просто да се влошава съвсем резерва ми, което направо ще ме срине. Благодаря ти предварително!  Hug
Трябва да се изследват ДХЕА, Тестостерон и Е2 /на 3 ден от МЦ, заедно с ЛХ и ФСХ, защото се тълкуват заедно/.
Ако не е 3 ден на МЦ - пусни само ДХЕА и Тестостерон.
Това са хормоните, които е добре да се следят при прием на добавка ДХЕА, респ. и 7 Кето ДХЕА
Ще чакам да пишеш.

ПП. Спри Витекса Peace С билките много трудно може да се контролират хормоните и не може да се предвиди как ще реагира тялото.

# 634
  • Мнения: 10 264
denis, а като реша да правя изследвания на ЛХ, ФСХ, естрадиол, гледам повечето референтни стойности са три за различните фази. Като изследвам на трети ден от цикъла, коя реф.стойност ще се отнася за моя резултат примерно? Благодаря ти.

# 635
  • Мнения: 1 278
Denis, а защо точно на 3-ти ден? В репродуктивните клиники тогава ги искат, но иначе АГ и ендокринолог казват 3-5-ти ден за половите. По-красноречива е стойността съвсем в началото на цикъла ли?
 Поради невъзможност по-рано, на 5-ти ден (днес) пуснах Дхеа, АКХТ, 17 ОН Прогестерон, тестостерон и всички полови хормони. Приемах Дхеа 7 дни 3х1 от 25 мг, след което продължавам със 7 кето Дхеа от 3 дни. Зная, че е рано за контрола, но използвах възможноста. От 20-на дни пия магнезий (по твой съвет евентуално за повишаване на тестостерона),  цинк 30-50 мг, по трибулус 1000 мг, ресвератрол и други добавки.Hug Ще споделя резултатите следващата седмица. Засега отказах инжекции тестостерон. Sunglasses

# 636
  • Мнения: 212
Здравей Денис, самоназначих си изследване за ИР. Моля да коментираш резултатите.
ОГТТ на гладно 4.57 mmol/ l - реф.  стойности 4.1-5.9; 
ОГТТ на 1 ви час 5.14 mmol/ l - реф.  стойности до 8.9; гранично до 10.9; патологично над 11.0;
ОГТТ на 2 ри час 5.12 mmol/ l - реф.  стойности -до 7.77; гранично до 7.8-11; патологично над 11.1;
 Инсулин 0 минута - 9.
76 мU/ml - реф.  стойности 2.0-29.0;
Инсулин 60 минута - 51.7мU/ml ;
Инсулин 120 минута - 40.6 мU/ml ;

# 637
  • София
  • Мнения: 35 952
denis, а като реша да правя изследвания на ЛХ, ФСХ, естрадиол, гледам повечето референтни стойности са три за различните фази. Като изследвам на трети ден от цикъла, коя реф.стойност ще се отнася за моя резултат примерно? Благодаря ти.
3 ден от МЦ е Фоликуларна Фаза /ФФ/

Denis, а защо точно на 3-ти ден? В репродуктивните клиники тогава ги искат, но иначе АГ и ендокринолог казват 3-5-ти ден за половите. По-красноречива е стойността съвсем в началото на цикъла ли?
 Поради невъзможност по-рано, на 5-ти ден (днес) пуснах Дхеа, АКХТ, 17 ОН Прогестерон, тестостерон и всички полови хормони. Приемах Дхеа 7 дни 3х1 от 25 мг, след което продължавам със 7 кето Дхеа от 3 дни. Зная, че е рано за контрола, но използвах възможноста. От 20-на дни пия магнезий (по твой съвет евентуално за повишаване на тестостерона),  цинк 30-50 мг, по трибулус 1000 мг, ресвератрол и други добавки.Hug Ще споделя резултатите следващата седмица. Засега отказах инжекции тестостерон. Sunglasses
3 ден от МЦ е много показателен за някой хормони, по стойностите на които, се прави извод за МЦ.
Напр. при нормален МЦ, без никакви проблеми, на 3 ден от МЦ съотношението ЛХ:ФСХ е 1:1, след това ЛХ започва да се повишава. Ако ЛХ>ФСХ показва ПКЯ и ако ЛХ е изследван на 5 ден от МЦ и е по-висок от ФСХ, не може да се прецени, дали има ПКЯ или не.
17ОН Прогестерон се изследва точно на 3 ден от МЦ, след това започва много леко да се повиша.
Не мога да ти отговоря защо лекарите препоръчват 3-5 ден от МЦ / всъщност мога, но няма да го направя, защото уважавам лекарите и по-голяма част от тях, назначават изследванията в точните дни/.


Здравей Денис, самоназначих си изследване за ИР. Моля да коментираш резултатите.
ОГТТ на гладно 4.57 mmol/ l - реф.  стойности 4.1-5.9; 
ОГТТ на 1 ви час 5.14 mmol/ l - реф.  стойности до 8.9; гранично до 10.9; патологично над 11.0;
ОГТТ на 2 ри час 5.12 mmol/ l - реф.  стойности -до 7.77; гранично до 7.8-11; патологично над 11.1;
Инсулин 0 минута - 9.76 мU/ml - реф.  стойности 2.0-29.0;
Инсулин 60 минута - 51.7мU/ml ;
Инсулин 120 минута - 40.6 мU/ml ;
Мисля, че трябва да е така.

Имаш ИР - с медикамент, диета, добавки и спорт се контролира.
Вземи мерки Peace

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 18:33 от denis.

# 638
  • Мнения: 212
Денис, много ти благодаря! Бъди здрава! От прочетеното по форумите това, че имам ИР може да е причина за проблемите със забременяването и незадържане на ембрионите. Досега аг репродуктивни специалисти не са ми назначавали такова изследване.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 18:55 от sohappy

# 639
  • Мнения: 6 039
Скрит текст:
Денис, имам нужда т съвет, малко дълго ще се получи но искам да опиша от къде идват притесненията ми:
Скрит текст:
С много нисък АМХ съм и в началото на Март по предписание на доц. Русев, имунолог започнах прием на 7-keto DHEA /2*25 мг./, в края на същия месец имах пункция и от нея имам едно замразено ембрионче. В началото на Април по моя си инициатива започнах прием на Витекс /2*400 мг./. И от средата на април се започнаха някакви аномалии:
-   Първи цикъл – ановулаторен, нямаше фоликули и лигавица /предизвикахме следващия МЦ с Регулон/
-   Втори цикъл – ЛХ 18 на втори ден, и явно преждевременна овулация защото на 9-ти ден ЛХ беше 36, а естрадиола 311 pg/ml
-   Трети цикъл – що годе нормални хормони за моето положение /ЛХ 5.5, ФСХ 8.8/, но висок естрадиол 91 pg/ml. Доктора предположи задържан фоликул. Викна ме на 9-ти ден, имаше 2 фоликула обаче като пуснах хормони ЛХ 84, Естрадиол 563 pg/ml. Ошашках се и така и не разбрах задържан фоликул ли е или отново преждевременна овулация. Канселираха ме.
Аз по принцип имам проблем с ЛХ, високо ми е, но такова чудо до момента не е характерно за мен. Дори при предните ми два опита фоликулите едвам нарастваха, естрадиола си беше нормален. И сега се чудя възможно ли е с приема на тези 2 добавки да съм си разбъркала хормоните.
Знам от теб, че при прием на 7-keto DHEA трябва да се пуска контрола на Естрадиол, Тестостерон и DHEA-s. Мисля утре да отида да пусна, но се чудя необходимо ли е да пускам отново Естрадиол след като вече го имам от този цикъл на 3-ти ден и на 9-ти ден. Нещо друго има ли според теб, което да изследвам при тази ситуация? За всеки случай реших да спра и DHEA-та и Витекса. Сериозно ме притеснява, че може Витекса да не ми влияе добре. Такъв голям скок на ЛХ никога не съм имала, а се получи откакто го пия него. Четох че го свързват с повишаване на ЛХ. Другият вариант е просто да се влошава съвсем резерва ми, което направо ще ме срине. Благодаря ти предварително!  Hug
Трябва да се изследват ДХЕА, Тестостерон и Е2 /на 3 ден от МЦ, заедно с ЛХ и ФСХ, защото се тълкуват заедно/.
Ако не е 3 ден на МЦ - пусни само ДХЕА и Тестостерон.
Това са хормоните, които е добре да се следят при прием на добавка ДХЕА, респ. и 7 Кето ДХЕА
Ще чакам да пишеш.

ПП. Спри Витекса Peace С билките много трудно може да се контролират хормоните и не може да се предвиди как ще реагира тялото.

Много ти благодаря Денис.  Hug Днес пуснах ДХЕА и Тестостерон. Ето хормоналния ми статус от този месец:

На 3-ти ден
ЛХ - 5.57 miu/ml/реф. 1.8-11.78/
ФСХ - 8.38 miu/ml /реф. 3.03-8.08/
Естрадиол - 91 pg/ml /реф. 21-251/
Пролактин - 35.60 ng/ml /реф.5.18-26.53/

На 9-ти ден
ЛХ - 84.31 miu/ml/0.11-198/
Естрадиол - 563 pg/ml /реф. 5.10-2950/

На 12-ти ден
ДХЕА - 114 ug/dl /реф. 35-430/
Тестостерон - 0.27 ng/ml /реф. 0.14-0.53/
TSH - 1.587 uiu/ml /реф. 0.35-4.54/

Май мога да си продължа със 7-кето ДХЕА-та, нали? Всъщност тази стойност от 114 дали не е малко ниска?
И другото, което ме притеснява е пролактинът. Не знам при какво завишение трябва да се отиде на ендокринолог. Предните месеци все се движеше близо до горна граница, а този месец дори е доста над горната граница. Освен да го пусна и на чист ден след овулация ... но едва ли тогава ще е нисък.

# 640
  • София
  • Мнения: 35 952
Скрит текст:
Скрит текст:
Денис, имам нужда т съвет, малко дълго ще се получи но искам да опиша от къде идват притесненията ми:
Скрит текст:
С много нисък АМХ съм и в началото на Март по предписание на доц. Русев, имунолог започнах прием на 7-keto DHEA /2*25 мг./, в края на същия месец имах пункция и от нея имам едно замразено ембрионче. В началото на Април по моя си инициатива започнах прием на Витекс /2*400 мг./. И от средата на април се започнаха някакви аномалии:
-   Първи цикъл – ановулаторен, нямаше фоликули и лигавица /предизвикахме следващия МЦ с Регулон/
-   Втори цикъл – ЛХ 18 на втори ден, и явно преждевременна овулация защото на 9-ти ден ЛХ беше 36, а естрадиола 311 pg/ml
-   Трети цикъл – що годе нормални хормони за моето положение /ЛХ 5.5, ФСХ 8.8/, но висок естрадиол 91 pg/ml. Доктора предположи задържан фоликул. Викна ме на 9-ти ден, имаше 2 фоликула обаче като пуснах хормони ЛХ 84, Естрадиол 563 pg/ml. Ошашках се и така и не разбрах задържан фоликул ли е или отново преждевременна овулация. Канселираха ме.
Аз по принцип имам проблем с ЛХ, високо ми е, но такова чудо до момента не е характерно за мен. Дори при предните ми два опита фоликулите едвам нарастваха, естрадиола си беше нормален. И сега се чудя възможно ли е с приема на тези 2 добавки да съм си разбъркала хормоните.
Знам от теб, че при прием на 7-keto DHEA трябва да се пуска контрола на Естрадиол, Тестостерон и DHEA-s. Мисля утре да отида да пусна, но се чудя необходимо ли е да пускам отново Естрадиол след като вече го имам от този цикъл на 3-ти ден и на 9-ти ден. Нещо друго има ли според теб, което да изследвам при тази ситуация? За всеки случай реших да спра и DHEA-та и Витекса. Сериозно ме притеснява, че може Витекса да не ми влияе добре. Такъв голям скок на ЛХ никога не съм имала, а се получи откакто го пия него. Четох че го свързват с повишаване на ЛХ. Другият вариант е просто да се влошава съвсем резерва ми, което направо ще ме срине. Благодаря ти предварително!  Hug
Трябва да се изследват ДХЕА, Тестостерон и Е2 /на 3 ден от МЦ, заедно с ЛХ и ФСХ, защото се тълкуват заедно/.
Ако не е 3 ден на МЦ - пусни само ДХЕА и Тестостерон.
Това са хормоните, които е добре да се следят при прием на добавка ДХЕА, респ. и 7 Кето ДХЕА
Ще чакам да пишеш.

ПП. Спри Витекса Peace С билките много трудно може да се контролират хормоните и не може да се предвиди как ще реагира тялото.

Много ти благодаря Денис.  Hug Днес пуснах ДХЕА и Тестостерон. Ето хормоналния ми статус от този месец:

На 3-ти ден
ЛХ - 5.57 miu/ml/реф. 1.8-11.78/
ФСХ - 8.38 miu/ml /реф. 3.03-8.08/
Естрадиол - 91 pg/ml /реф. 21-251/
Пролактин - 35.60 ng/ml /реф.5.18-26.53/

На 9-ти ден
ЛХ - 84.31 miu/ml/0.11-198/
Естрадиол - 563 pg/ml /реф. 5.10-2950/

На 12-ти ден
ДХЕА - 114 ug/dl /реф. 35-430/
Тестостерон - 0.27 ng/ml /реф. 0.14-0.53/
TSH - 1.587 uiu/ml /реф. 0.35-4.54/

Май мога да си продължа със 7-кето ДХЕА-та, нали? Всъщност тази стойност от 114 дали не е малко ниска?
И другото, което ме притеснява е пролактинът. Не знам при какво завишение трябва да се отиде на ендокринолог. Предните месеци все се движеше близо до горна граница, а този месец дори е доста над горната граница. Освен да го пусна и на чист ден след овулация ... но едва ли тогава ще е нисък.
Da, Пролактинът е висок - провери го в дните след О., поне да знаеш какви са най-високите му нива.
Може причината да е и Витекса и дано да се нормализира.
Добре реагираш на ДХЕА, може да продължиш приема, но следи хормоните.

# 641
  • Мнения: 22
Здравей, Денис! Би ли си дала мнението си: Касае се за 21 годишна девойка, със СПКЯ, акне, косопад, нормално тегло
има ли ИР при следните стойности, след проведен ОГТТ
Глюкоза 0 мин.-  3,04 mmol/ l - реф.  стойности 3,8-6,1; 
Глюкоза 120 мин.-  4,48 mmol/ l - реф. стойност оценка от лекар; 
Инсулин 0 минута - 7,4 мkU/ml - реф.  стойности до 15
Инсулин 120 минута - 43.2 мU/ml; -реф. стойност оценка от лекар; 
17-ОН прогестерон -5,287 nmol/l    / реф, ст. Ж 0,61-3,94/, който след лечение с противозачатъчни, инофилик- комби е проведен тест със Синактен  имаше с-ти 0 мин.-1,64; 60 мин.-2,84
Моля, да при предложиш хр. добавки от IHERB, ако е възможно, тъй като всички медикаменти са спрени до прегледа, който ще се забави, тъй като при доктор от София.
Благодаря и лек ден!

# 642
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравей, Денис! Би ли си дала мнението си: Касае се за 21 годишна девойка, със СПКЯ, акне, косопад, нормално тегло
има ли ИР при следните стойности, след проведен ОГТТ
Глюкоза 0 мин.-  3,04 mmol/ l - реф.  стойности 3,8-6,1; 
Глюкоза 120 мин.-  4,48 mmol/ l - реф. стойност оценка от лекар; 
Инсулин 0 минута - 7,4 мkU/ml - реф.  стойности до 15
Инсулин 120 минута - 43.2 мU/ml; -реф. стойност оценка от лекар; 
17-ОН прогестерон -5,287 nmol/l    / реф, ст. Ж 0,61-3,94/, който след лечение с противозачатъчни, инофилик- комби е проведен тест със Синактен  имаше с-ти 0 мин.-1,64; 60 мин.-2,84
Моля, да при предложиш хр. добавки от IHERB, ако е възможно, тъй като всички медикаменти са спрени до прегледа, който ще се забави, тъй като при доктор от София.
Благодаря и лек ден!
Здравей!
КЗ и Инсулин - на 60 мин., не са ли изследвани?
Според мен има ИР
17-ОН Прогестерон е висок.
Тестът със Синактен  не показва ВнХ, най-вероятно проблема е в яйчниците, но лекар трябва да прецени.
Пролактин, Андростендион, Тестостерон - в норма ли си? Те също са важни за поставяне на правилната диагноза - от лекар.
Аз само правя предположения и мога да дам съвет, какво още да се изследва, за да може да се улесни лекаря и да няма грешки в диагнозата или повторни изследвания. Wink

Най-общо, може да приема Омега 3, МВИ, Омега 7, Инозитол, Аргинин, NAC, Бета-Кaротин, вит. Е, вит.С, Ресвератрол, Колаген / в момента има много хубави намаления и промоции в Iherb  и код, който лови някои от тези продукти/

# 643
  • Мнения: 22
КЗ и инсулин на 60 Мин. Не са правени, пролактина, андростендинион и тестостерон в норма, но FSH-5,51и LH 11.88, E2-0,11! Много благодаря, за отделеното време и полезни насоки! Гледах добавките, тъй като нищо не разбирам в тази област, много ще ми бъде от полза да ме насочиш, за да не навредя повече.

# 644
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Здравей Денис, моля за коментар на резултатите по-долу - на 43г съм, 3 ден от МЦ, миналия месец нямах МЦ. С операция и последваща химиотерапия преди 11г от РМЖ съм, не съм приемала скоро добавки с Вит. D, B, Ca, Fe. Последно пих на Phyto - Phytophanere от 10.03 - 10-12.05. В момента пия Лутеин и Астаксантин. С остеопения съм - не пия нищо за нея в момента. Март месец около 20 дни пих Ca, vit. D3, K2 и Mg. Преди пиех през 1-2-3-4 вечери Selen 100mg, но и от него отдавна  не съм пила.
Скрит текст:
TSH ( Тиреотропен Хормон )   6.790   mIU/l     0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин )   523.20   mIU/l            125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   45.11   IU/l            фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )   55.37   IU/l    Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   549.10   pmol/l            фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone ( Тестостерон )   0.91   nmol/l    0.22 - 2.90

Витамин В12 ( Vit. B12 )   1368.00   pmol/l            141 - 489
Витамин D total (25-OH Vitamin D)   51.78nmol/l    50 - 120
Желязо (Fe)   31.04   µmol/l                                    6.60 - 34.00
Калций общ ( Ca ; Calcium )   2.33   mmol/l    2.15 - 2.50

АсАТ (GOT; AST)   16.70   U/l                                   До 32.00
АлАТ (GPT; ALT)   10.60   U/l                                   До 33.00

ПКК и СУЕ нормални.
Въпросите са ми най-вече за половите хормони - стойностите нормални ли са за пременопауза? Имам нощни изпотявания в определени периоди, от 2 месеца имам и необичайно главоболие предимно вечер на челото и вляво по главата.
На какво може да се дължи високата стойност на Б12, ниската на вит. Д и резултат близо до горна граница на желязо? Не намерих информация в нета.
За ТСХ...... явно вече имам проблем и с щитовидната жлеза.....

Предварително много благодаря за коментара и се извинявам за дългия пост! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт