Резултати от микробиология

  • 149 785
  • 1 972
  •   3
Отговори
# 1 905
  • Мнения: 16
Аз също с доксициклин си излекувах моята.
То Авелокс има и тук в БГ (или поне до скоро имаше), но той е втори избор след доксициклин (Вибрамицин).

Има го в БГ, но цената е доста "добра". Ще видим какво ще каже АГ в понеделник и започвам борбата отново (надявам се с щастлив край).

Аз също лекувах уреаплазма. Моята беше Парвум.  Направихме Антибиограма и се излекувах с клацид за 14 дни.
Успех! ❤

За жалост нямам антибиограма и ще стреляме на сляпо...
Благодаря! 🩷

# 1 906
  • Мнения: 885
Пак съм аз, но венероложката удължи лечението на мъжа ми - Флажил за 15 дни. Каза, че гарднерелата е проникнала в простатата щом се открива в еякулата и трябва по-дълго и упорито лечение. Аз прочетох листовката и видях доста странични ефекти. Направо ми се изправи косата - подуване на гърлото, гърчове, халюцинации, замайване, двойно виждане, шум в ушите, кожни обриви и още доста подобни. Пише да не се приема повече от 10 дни. Някой пил ли е този антибиотик? Реално проявяват ли се описаните странични ефекти или са по-скоро рядкост?

# 1 907
  • Мнения: 273
Аз стм пила Флажил 12 дни, успоредно с втори антибиотик, нищо ми нямаше Simple Smile
За мъжете са наистина такива курсовете - антибиотиците трудно проникват в простатата и винаги предписват поне 14 дни. Втора консултация с уролог също е вариант според мен.
Iwanna, щом има повторна поява, или не е била излекувана добре първия път, или има презаразяване, което се случва често, ако партньорът не е лекуван тогава. Аз бих настоявала за лечение и за двамата.

# 1 908
  • Мнения: 9 142
Маргарита, при теб излезна ли резултат?

# 1 909
  • Мнения: 885
Маргарита, при теб излезна ли резултат?
Да - отрицателен.
Може би ще го повторя в друга лаборатория.

# 1 910
  • Мнения: 9 142
Как те изследваха за гарднерела?

# 1 911
  • Мнения: 885
Как те изследваха за гарднерела?
Влагалищен секрет.

# 1 912
  • Мнения: 2 652
Можеш ли да прикачиш да видим резултата.
Странно е, наистина, мъжа ти да има, пък ти не. Обикновено обратното е по- вероятно.
А ти някога страдала ли си изобщо от БВ?

# 1 913
  • Мнения: 51
Здравейте, може ли мнение Simple Smile

# 1 914
  • Мнения: 2 652
Изглежда като да имаш БВ.

# 1 915
  • Мнения: 9 142
Не ги разбирам тия лабораторни анализи, защо не се уточнява дали засичането на дадена бактерия е проблем, или е проблем ако е над някакви стойности...

# 1 916
  • Мнения: 51
Да, търся някой подобен случай, за да видя какво лечение е приложено

# 1 917
  • Мнения: 273
Не ги разбирам тия лабораторни анализи, защо не се уточнява дали засичането на дадена бактерия е проблем, или е проблем ако е над някакви стойности...

Aко е над 10% е проблем. При Вас е между 10-13%, така че може би ще трябва лечение. Има и бактерии, които изобщо не трябва да де детектират (различните плазми и т.н.), не знам тези дали са такива.

# 1 918
  • Мнения: 2 652
А и лактобацилите са намалени.
Интересно ми е има ли някакви симптоми?

# 1 919
  • Мнения: 51
А и лактобацилите са намалени.
Интересно ми е има ли някакви симптоми?
Не, нямам симптоми

Общи условия

Активация на акаунт