СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 61 253
  • 745
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 209
Момичеета сега си мериих кръвното 99/58и пулс 79 Frowning винаги съм ималя нискоо кръвноо ноо чак пък , иначе добре се чуствам докато не го измерих  ... Даа се консултирам ли с АГ , за това кръвноо знам че високото е опасноо .... Ще хапна нещо сладко за да се дигне малкоо пък утре ще го попитам

Моето кръвно е 100/55, но док каза, че не е проблем. Посъветва ме и винаги да си нося вода и нещо сладичко, особено като се стопли и това е. Иначе онази вечер усетих нещо странно, но пък и бях изпила доста вода Grinning И имена имаме - Теодор и Ева, сега само чакаме окончателно да разберем момче или момиче е Grinning
Именаа и аз имам Александър , Калоян ,Даниел ... Самоо да не ни изненада защотоооо, женскооо имеее не мога да измисля Kissing HeartJoy

# 526
  • Мнения: 15
Момичета Sad моля ви помогайте! Излезе ми резултата от БХС, идея нямам за какво става въпрос, но не ми изглежда добре. Четох, сръвнявах....направо не знам Sad  С предишните си бременности не съм правила такъв, затова ви моля за помощ!

# 527
  • Мнения: 1 472

[/quote]
Ето тук вече не съм съгласна, категорично!!! Когато бремеността е рискова нямаш друг избор около 15 г.с задължително се прави преглед на шийката има жени, на които им поставят серклаж още в 12 г.с.!! А когато гинекологът е професионалист не ти скубе косата на всеки преглед (имам предвид заплащането) Не е доказано научно вредата от ехографа. За мен безумие е два прегледа за 12 седмици как би се установил един missed abortion в 9 г.с, например, който протича без симптоми ??? Едва в 12 г.с., когато приемат жената по спешност заради инфекция ли? Нормално е в началото на бремеността да се ходи през две седмици, аз досега съм била почти всяка не безпричинно, но превенцията определено не е параноя, а когато човек държи на бебето парите не влизат в сметката, ако ще и палат да си вдигне доктора важното е да си върши работата.
Може би, когато ти е трета бременност си спокойна, но ако е първа рискова в началото едва ли би написала предходния пост.
[/quote]

На мене ми се случи точно това, за което пишеш - преглед в 9г.с. уж всичко беше наред , следващ преглед в 12г.с.  и се оказа, че малко след последния преглед сърцето е спряло , близо 20 дни си е стояло в мене и по абсолютно нищо не съм разбрала.... ужасно изживяване и то след като прекарахме 4 години в опити да забременея ....
Определено съм ЗА превенцията и много съжалявам, че никой не ни посъветва да си направим необходимите изследвания, за да снижим риска от загуба - а най-комичното е, че дори сега са на мнение, че няма нужда да "бързаме" с изследвания (генетични, имунологични и др.подобни) - препоръчвало се едва чак след 2-3 подобни загуби (а аз съм на 37 години и пак казвам с 4 години неуспехи)

# 528
  • Мнения: 2 124
Ето тук вече не съм съгласна, категорично!!! Когато бремеността е рискова нямаш друг избор около 15 г.с задължително се прави преглед на шийката има жени, на които им поставят серклаж още в 12 г.с.!! А когато гинекологът е професионалист не ти скубе косата на всеки преглед (имам предвид заплащането) Не е доказано научно вредата от ехографа. За мен безумие е два прегледа за 12 седмици как би се установил един missed abortion в 9 г.с, например, който протича без симптоми ??? Едва в 12 г.с., когато приемат жената по спешност заради инфекция ли? Нормално е в началото на бремеността да се ходи през две седмици, аз досега съм била почти всяка не безпричинно, но превенцията определено не е параноя, а когато човек държи на бебето парите не влизат в сметката, ако ще и палат да си вдигне доктора важното е да си върши работата.
Може би, когато ти е трета бременност си спокойна, но ако е първа рискова в началото едва ли би написала предходния пост.
[/quote]

На мене ми се случи точно това, за което пишеш - преглед в 9г.с. уж всичко беше наред , следващ преглед в 12г.с.  и се оказа, че малко след последния преглед сърцето е спряло , близо 20 дни си е стояло в мене и по абсолютно нищо не съм разбрала.... ужасно изживяване и то след като прекарахме 4 години в опити да забременея ....
Определено съм ЗА превенцията и много съжалявам, че никой не ни посъветва да си направим необходимите изследвания, за да снижим риска от загуба - а най-комичното е, че дори сега са на мнение, че няма нужда да "бързаме" с изследвания (генетични, имунологични и др.подобни) - препоръчвало се едва чак след 2-3 подобни загуби (а аз съм на 37 години и пак казвам с 4 години неуспехи)
[/quote]
Най-искрено съжалявам за случилото се, това е най-големият кошмар, който може да се случи, а за съжаление често се случва......и за съжаление не може да се предотврати, но може да се установи рано с редовни прегледи.

# 529
  • Мнения: 2 124
Не се притеснявай сигурна съм, че всичко е ОК. Има много причини за отклонения в кръвните показатели, които не са толкова страшни, за Даун е по-страшно, ако липсва носна костица или е завишена нухалната транслуценция. Бях чела една статистика, в която се пишеше че, около 87 % от случаите с Даун при ехографското излседване се отчита увеличена нухална транслуценция, твоята е перфектна 1.1. Ако ти препочъчат амниоцентеза ( в твоя случай не вярвам да препочъчат това, по-вероятно ще ти кажат да правиш и втория БХС), по-добре ги поразпитай за неинвазивните генетични изследвания, като Пренатест например.

# 530
  • Мнения: 15
Добро утро на всички Simple Smile Снощи писах на доктор Кременки и тази сутрин вече беше отговорил...Сега съм по-спокойна

# 531
  • Мнения: 209
Момииичетаа, връщам се от преглед всичкоо и на ред само каза че плацентата ми била малко нисичко и било малко опасноо... Ноо няма да се притеснявам излишно всичко ще е на ред,  пусна ми и 3д да задоволи любопитството мии ноо за жалост не можах да го огледам хубаво защотоо пакк се скаатавааше.... Ииииии предчуствията ми за полаа се потвърдихаааа ще си имамеее моммченцееее, въпрекиии че си знааех че щее е момчее много се радвам, само не знам как ще си мълча до 26-ти тогава таткото има рожден деен и тогава мисля да му съобщя полаа:heart_eyes: Акоо имате идеей как ще се радваам да предложитее Heart

# 532
  • Мнения: 66
Момииичетаа, връщам се от преглед всичкоо и на ред само каза че плацентата ми била малко нисичко и било малко опасноо... Ноо няма да се притеснявам излишно всичко ще е на ред,  пусна ми и 3д да задоволи любопитството мии ноо за жалост не можах да го огледам хубаво защотоо пакк се скаатавааше.... Ииииии предчуствията ми за полаа се потвърдихаааа ще си имамеее моммченцееее, въпрекиии че си знааех че щее е момчее много се радвам, само не знам как ще си мълча до 26-ти тогава таткото има рожден деен и тогава мисля да му съобщя полаа:heart_eyes: Акоо имате идеей как ще се радваам да предложитее Heart

Честито! Може да го изненадаш с тортата,да бъде в синьо и с поздрав „Честит рожден ден,татенце!” И сам ще се досети и ще е хубава изненада. Затова се сещам аз. Има много идеи в интернет и в ю туб също така. Hug Успех с изненадата!

# 533
  • Мнения: 170
Момичетаааааа, включвам се с добри новини на 4-ти работен ден от взичането на пробата за ВИЖЪН теста.Flowers Four Leaf Clover
Току-що получих щастливо обаждане от консултантката: Всичко е наред! Момиче е(Марков позна)! 🌷
По-късно ще получа на имейл оригиналните резултати от лабораторията.
Ама се заклевам,че никога, ама никога повече няма да си правя този тъп скрининг, да не знам на кой свят се намирам близо две седмици!
Благодаря на всички ви за насрещната подкрепа и окуражаващи думи, с които ме вдигахте!
Желая на всички ви хубав и положително зареден ден, въпреки лошото време навън! Flowers Sunflower

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ей,Василева,супер  Hug
Сега отпусни душичката 
Няма по-голяма тъпотия от БХС то.Още в началото го казвах,но е нормално думата на лекаря да е по-тежка.

# 535
  • Мнения: 3 794
Васи, прекрасна новина!!! Много се радвам! Бях сигурна, че всичко ще е наред ❤

# 536
  • Мнения: 138
Василева много се радвам! Поздрави! От сега нататък докато не го гушнеш, че и след това никакви притеснения!

# 537
  • Мнения: 170
Една колежка на която споделих за притеснението относно БХС ми каза, че на нейна приятелка също и излезли лоши резултати и си направила такъв пренатест и докато чакала резултата получила съвет от някаква жена да занесе нова хавлия(символ на пречистване, новия живот) и бутилка олио (за кандилото) в църквата пред Богородица и палейки свещичка да нарече, че това е за детето, да се помоли за здраве и да благодари за благословията от Божията майка да я направи майка и нея и така направих днес след работа.
Аз по принцип си ходя на църква, не много често, но така като ми стане  по-тежко след посещението в храма изпитвам облекчение.
Исках да го споделя с вас, ей така, ако някоя е по-вярваща и изпадне в такава ситуация да знае тази информация. 🕊

# 538
  • София
  • Мнения: 7 861
Василева, браво, много се радвам, само такива хубави новини занапред.Flowers Four Leaf Clover

# 539
  • Мнения: 6
Здравейте, какво трябва да направя, за да ме добавите в затворената ФБ група? Потърсих из темата, но не открих. Благодаря.

Да се отчета: днес бях на първа фетална при Томова и всичко е наред. Утре съм на БХС, но реално няма много смисъл от него, защото съм правила вече Пренатест.


Общи условия

Активация на акаунт