Казвате ли си кусурите?

  • 7 713
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 601
Е, не.Grinning Нали съм написала...
Т`ва изброяване на чужди кусури не е кой знае колко ефективно и градивно. По-значимо ми се вижда ако въпросите са към самия теб.
В случая, въпроса не е дали си откриваме кусури (и за бележете, че не използвам думата "недостатъци"), ами как половинката възприема да чуе от доверения/ната, че "еди какво си е кусур" за него/нея. Ако искаш, можеш да си формулираш въпроса като "казвате ли си кусурите един на друг?" и съответно как реагираш ти като разбереш, че с нещо  твое дразниш (или нещо в теб дразни) половинката си (ти).

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Е, би трябвало нормално да ги възприема. Нали затова са половинки, за да си казват всичко, да са заедно в добро и лошо... Това би трябвало да е най-близкия ти човек, ако на него не можеш да кажеш без страх от фасони, на кого?

# 17
  • Мнения: 2 645
Това с лука и подобни маловажности мога да не ги кажа.
НО, нещо по - важно например свързано с отношението му и начина на възпитание към децата не пропускам да го кажа. Рядко се сърди. Но понякога си личи, че му става неприятно. Аз също държа да знам своите недостатъци.

# 18
  • Мнения: 4 518
1. Има ли кусури половинката ви? - Разбира се
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има? - Ако може да ги оправи, да. Ако беше плешив и възприемах това като кусур, не бих казала (път пример, но май е ясно)
3. Половинката ви оправя ли си кусурите? - Те не са много, но не са неща, които може да промени от днес за след малко. За мен е важно, че разбира защо тези неща ме дразнят и се опитва.
4. Водят ли кусурите или тяхното казване/неказване до скандал? А, до развод? - По-скоро скандалите водят до тяхното казване. Иначе не се обижда, ако му кажа, че ме дразни нещо.

Бих добавила и още един въпрос "Смятате ли, че половинката Ви има повече или по-големи кусури от Вас". Бих отговорила с категорично "НЕ".

# 19
  • Наблизо
  • Мнения: 6 086
Имаме си кусури и двамата,стараем се да сме честни един с друг и да говорим по въпроса.Някои неща сме ги изгладили,да други сме приели че ще е така и не ни пречи вече.Най-важното е комуникацията.Аз имам проблем,че съм супер пряма и казвам и неща,от които няма нужда..ама пусто не мога да се пречупя и да ''поувъртя''нещата,че да се харесат повече или да си премълча.С второто имам повече успех за момента,работя по въпроса.

# 20
  • Мнения: 10 601
Кусур означава точно маловажно нещо, което те дразни или което ти е неприятно в другия. Нещо, което лесно би било поправимо. Не говоря за недостатъци (заложени в характер и природа). То е ясно, че първо опознаваме човека и виждаме какви недостатъци има. Недостатък би било да ти се обиди, ако му кажеш, че има лош дъх. Ами ако не си измие зъбите, щото сметне, че това не е кусур? Simple Smile

Оплешевяването - добър пример, Фейри.

# 21
  • Мнения: 522
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има? - Ако може да ги оправи, да. Ако беше плешив и възприемах това като кусур, не бих казала (път пример, но май е ясно)
Ето точно така. Не съм критикувам цици на жената ми, обаче бих би искал поголеми Grinning Щото няма как да оправи.

# 22
  • Мнения: 12
Кусури има всеки човек. С годините е много по-трудно да отучиш от дадени неща човек и, затова трябва да го приемаш такъв какъвто е. Ако и от двата края има търпимост, то връзката може да продължи 10-ки години. Проблемът идва ако една от страните не може да понася кусурите на половинката си. В тези случаи връзките не траят прекалено дълго. Не случайно е казано, че малките камъчета обръщат каруцата.

# 23
  • Мнения: 3 652
Аз кусури нямам, аз съм съвършена. Joy
Казвам какво ме дразни къде деликатно, къде не, ама не мълча.  Всеки има неща, които го дразнят у другия обаче ако не е нещо голямо се опитвам да го обърна на шега. Добре че моят мъж има чувство за хумор и веднага влиза в тон. Много съществено е че не се обижда от забележки. Аз както вече казах съм съвършена. Laughing

# 24
  • Мнения: 522
Аз както вече казах съм съвършена. Laughing
Една съвършенна жена трябва да знае поне 4-5 езика, има печалби поне същите със мъж си (по-добре повече) и развива се за да вдигне още, има няколко активни хоби, винаги позитивна, сладко мирише и много друго. Няма да казвам как изглежда Grinning

# 25
  • Мнения: 46 518
След толкова години под един покрив сме си казали всичко, за кусурите се иронизираме и сами, смях да става.
На такива неща като лук и подобни никога не сме обръщали внимание, може би защото и двамата ядем. Ако нещо конкретно се случи, за което имаме забележка си я казваме директно, но не сме дребнави, кусурите ни се изчерпват в общи линии в това, че сме различен тип хора, аз баааавен и изпипващ детайлите, но забравям и губя много неща, той действа отривисто и не много прецизно, но пък всичко си му е на място. Някак се уравновесяваме обаче, когато сме заедно, по отделно бихме били бедствие.

# 26
  • Nice
  • Мнения: 946
Оплешивяването е кусур ли?
Малко е кофти точно то да се възприема като кусур, при положение, че е по-скоро природна даденост, вече поправима, но до скоро нямаше присаждане на коса и тн.

# 27
  • Мнения: 10 601
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има? - Ако може да ги оправи, да. Ако беше плешив и възприемах това като кусур, не бих казала (път пример, но май е ясно)
Ето точно така. Не съм критикувам цици на жената ми, обаче бих би искал поголеми Grinning Щото няма как да оправи.
Joy ако й кажеш, че има такъв кусур, дали няма да отиде в някоя клиника, за силикон?

# 28
  • Мнения: 522
2. Казвате ли на половинката си какви кусури има? - Ако може да ги оправи, да. Ако беше плешив и възприемах това като кусур, не бих казала (път пример, но май е ясно)
Ето точно така. Не съм критикувам цици на жената ми, обаче бих би искал поголеми Grinning Щото няма как да оправи.
Joy ако й кажеш, че има такъв кусур, дали няма да отиде в някоя клиника, за силикон?
Това е малко прекалено Simple Smile

Обаче отскоро говорихме за сексуални фантазии и тя пишате мен, ако бих би искал тя да направи нещо по вопроса Grinning Аз тогава отговорил че ако направи добре, благополучно и много естествено - що би и не.

ДО там сме за момента Grinning
 

# 29
  • Мнения: 3 652
Аз както вече казах съм съвършена. Laughing
Една съвършенна жена трябва да знае поне 4-5 езика, има печалби поне същите със мъж си (по-добре повече) и развива се за да вдигне още, има няколко активни хоби, винаги позитивна, сладко мирише и много друго. Няма да казвам как изглежда Grinning

Е нали ти казах че съм съвършена. Тия всичките и още мноого.

Общи условия

Активация на акаунт