СЕДМИ клас – 3 – Февруари преваля, НВО наближава и мама се понапряга

  • 90 949
  • 768
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 801
Браво на момчето, Деска! Така да е до самия край и занапред!!!

# 151
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Деска, браво на момчето!  Peace

# 152
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Поздравления на Коко и от мен!

# 153
  • Мнения: 135
Браво на детето! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 154
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
Запис от мен в новата тема!

Да сме спокойни - мисля, че само спокойствието и лек непукизъм у майките, ще оправят системата. Simple Smile

Ние придружихме съпруга ми на едно бизнес пътуване , частната ни учителка по математика ни даде мъдър съвет да се лишаваме от нищо, заради изпитите. Сега с нови сили.

По повод оценките по математика - в нашето училище 60% от випуска е с 4 за срока. Родителите са много недоволни, особено от другите класове. Учителката по математика каза на родителската среща, че децата ходели на частни уроци и се обърквали от толкова уроци, добивали неоправдано самочувствие, влюбени били и т.н.
Имахме пробен изпит по БЕЛ и МАТ в училище, според нас родителите доста ниски резултати, според учителите добри, защото били над средните за София /сравнени с миналогодишната матура/. Както каза една майка три години проспахме, сега за 2 месеца не може много да се постигне.

По повод пътуването до училищата и тези, в категория след елитните. Според мен всички училища са подобни, случва се дете да не се чувства добре, даже са повече от 1-2 във випуск, но според мен е въпрос на късмет с другарите и личностни качества. Всяка година хиляди деца ги завършват. За тези училища /след елитните/ и транспорта има значение.

# 155
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас положението започва да придобива говежди характер. Скарахме се, не знам кой е крив и кой прав. Уморен бил много и искал да почива. Не пипва нищо допълнително, извън задължителния минимум, не желае да ходи на пробни изпити. Разпечатвам де що видя тестове - не ги поглежда! Не мога да преценя наистина ли аз пренатегнах работата и си изгърмяхме патроните предварително /показваше наистина добри резултати и амбиция/ или той се лигави и трябва да продължа да го натискам...Преуморен - колко да е преуморен?! Два пъти на ски по една седмица, плюс разходка до Италия есента - не виждам да се е съсипал Rage От два дни, колкото пъти вляза в стаята, толкова пъти е на телефона, за него не е преуморен. Ако го взема - в тавана ще блее, но няма да пипне, само защото аз така съм казала - прави ми напук. И сега какво Confounded
На крачка съм да извадя гьостерицата, а ми е чак неудобно, че е една глава над мене! Мисля да го оставя на мира една седмица, да видим накъде ще се развият нещата...Как да му обясня по-ясно от това, че моментът е крайно неподходящ за блеене?!

# 156
  • Мнения: 5 160
Всяка седмица на пробен - и аз нямаше да издържа  Twisted Evil
Аз приемам, че са изморени.По около 9 часа учат. И няма събота, няма неделя. В училище е адски шум.
По всичко им пълнят главите с информация, вкъщи им се казва как сега е моментът, и "край".
Всяка седмица по 2-3 контролни. Което не е като устното ни изпитване по наше време - знаеш, че ще те вдигнат 2 пъти в срока и то даже кога. Сега всеки час - целият клас на тръстиката. Както казват - само в междучасията не правим контролни.
По ГЕО например нашите са свършили учебника, вече учат извънредната Европа. По БИО и История не са стигнали.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Лоренца, напълно съм съгласна с теб - тази година всички учители по всичко искат по много. Даже аз, дето до миналата година бях абсолютно убедена, че трябва да се изисква по всички предмети, вече давам отбой и искам 7 клас да е свършил, камо ли ти децата. Всяка седмица по 2-3 изненадващи контролни по разказвателните на незнам какви си подробности от не знам къде си. Вместо да учат децата да  ализират предоставени им факти, им задръстват мозъците с всякакви излишни факти. В нашия клас раздадоха притурките още преди импровизираната ваканция миналата седмица ( връчиха ми ги за подвързване) , а още учебниците не са свършили. Отделно, великите притурки са платени (не съм им за 3 лв на притурка), но принципът е важен - щом МОН ги изисква, да ги и предоставя. А хартията им - толкова им се е свидила, че даже нямат корица.

Белинда, я остави младежа да релаксира.  Трябва да е уверен в себе си, не може винаги да е на педали. Уверена съм, че когато трябва, ще се справи.

# 158
  • София
  • Мнения: 18 679
Може и да сте прави. Спирам да ръчкам, пък каквото - такова.

# 159
  • Мнения: 5 160
Може и да сте прави. Спирам да ръчкам, пък каквото - такова.
Heart Eyes
Дай му свободно една седмица (тия три не се ли размаза?, т.е. седмицата мина;)), но не спирай лееекинко да подръчкваш/ напомняш  Peace

# 160
  • Мнения: 5 160
Manzhelka,
Точно - моето полага усилия по всичко друго, но не и по МАТ и БЕЛ. Затова ми омръзнаха на РС да ми говорят как знаели, че децата се готвят за НВО. Дрън-дрън. А точно по двата предмета нищо не казват.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Белинда, със сигурност е изморен и пренавит и според мен. Леко отпусни колана и след априлската ваканция последний напън е настал да има! Wink

# 162
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И според мен са изморени.  Моята толкова не е боледувала, колкото тази година. Хем и спортува. И при нас по всички предмети изискват много. Засягат се, че всички са фокусирани върху БЕЛ и математика и съответно изискват повече по техните си предмети.

# 163
  • София
  • Мнения: 9 860
Деска, поздравления за детето, браво! Дано така се представи и на изпитите!

Белинда, и моят съвет е да оставиш малко детето.

# 164
  • София
  • Мнения: 3 664
Всеки си познава детето. Аз ако не натискам, и моето ще блее в тавана. Разбрали сме се тази година е така - курсове, пробни изпити, накрая при добро представяне награда. Чак да се е преуморил... дори уморен не ми се вижда. Но пак казвам, всеки си познава детето.

Общи условия

Активация на акаунт