СЕДМИ клас – 3 – Февруари преваля, НВО наближава и мама се понапряга

  • 90 950
  • 768
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 2 133
colibri, Благодаря, ще предам!
Manzhelka, нямам впечатления от учителите от испанската, но дори и добри, едва ли са достатъчно за цял град.

# 361
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 420
За четене, гледане на филм и водене на ежедневен разговор с курс става, говорех за следване на чуждия език, а там разликата вече е голяма. А най-важното е детето да има желание да го научи този език!

# 362
  • Мнения: 3 883
Зависи много и какво точно следване.
Защото пак казвам, след 8 клас далеч не всичко се учи на езика, най-често се учи по това, по което просто разполагат с учител.
При нас, един от предметите е музика.
Говорим все пак за достатъчно ниво на владеене на езика, за свободни разговори. Това ниво дава възможност за бързо заучаване и на нужна терминология при нужда. Достатъчно учили извън езикова гимназия деца познавам, заминали да следват навън.

# 363
  • Мнения: 11 916

Италиански се преподава в Руското до колкото знам.

 От миналата година няма вече прием с италиански език. Броят на паралелките намаля и са само с първи език АЕ и РЕ, а  вторите езици са съответно АЕ, РЕ и НЕ.

Аз съжалявам за италианския, защото е красив език синът ми също го харесва и дори още помни няколко израза от краткото пътуване в тази страна., А практическата полза щяхме да я мислим по-нататък, но за съжаление- няма.

# 364
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
За италианския да кажа нещо, което може да е важно за някои като инфо. Езикът наистина е красив и напевен. Лесно се пише и чете, на пръв поглед изглежда елементарен за овладяване. Но! Идва ред на граматиката, която е убийствена. В сравнение с него английският е песен.

# 365
  • Мнения: 5 160
И аз като Лулу си разсъждавам за И/Ит.
szervusz писа - ФЕГ, също средата там била по-артистична.
На мен това ми харесва, но пък тийнът е наплашен, че е мноооого труден езикът (и хич не е далеч от истината). На фона на английския "без правила" всичко е стряскащо.

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моето дете беше наплашено от немския, че е труден. Първо ѝ казах, че на всеки човек различни неща са му трудни. А особено да не вярва на хора, които дори не са учили немски. Второ - в която и езикова гимназия да влезе, така ще ги скъсат от учене на съответния език, че просто няма начин да не го научи на сносно ниво до края на първата година.

# 367
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
За следването на чужд език имаме поне 10-15 познати деца сега студенти и само няколко са с езикова гимназия. Не мисля, че е определящо. Следването в Англия е някакъв национален бизнес на британците, но близка от Европейската комисия ме предупреди, че не е перспективно, предвид излизането им.
Моето дете също е в езикова паралелка, учат всеки ден по 2 часа различен език от английски, сега са на ниво В1, но според мен не го владее на нивото.  Аз по скоро си правя извод, че груповото обучени по 26-30 деца не е за дъщеря ми. Миналите две години ходеше и на частни уроци по 1 път в седмицата, все имаше нещо за дообяснение. Учителката им в училище е много добра и внимателна, имат и натив говорящ. Но това е положението за моето дете - мисля, че за езиците курсове в малки групи и частни уроци, ще са по-добър вариант. Поне имаме частни учителки на високо ниво по езиците...

А за курсовете и термините - миналото лято беше на курс по английски за тинейджъри и уроците бяха в накакви теми с определена научност - например географски понятия, природни явленя, грижа за здравето, кино и литература. Някак ми се струва лесно от това ниво да се задълбочиш в определена област, стига да имаш представа от научната материя.

Аз мисля за училище с добро обучение по природните науки и добра дигитална грамотност и два езика, колкото да знае, че има училищна отговорност и по езиците. На мен все ми се струва, че не научиш ли физика, химия, биология на малко над училищно ниво, няма после кога да ги научиш. А с този все по дигитален и технократски свят ми се струва важно.

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 22:58 от TanyaMG

# 368
  • Мнения: 229
Имам една молба към майчета, чиито деца са ходили на пробни изпити. В дълбоката провинция няма такива школи, децата ходят на частни уроци и накрая е НВО-то . Ако имате такива тестове от школите, бих се радвала да видя чавето къде е и на какво да се наблегне. Иначе хубав ден на всички:)

# 369
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Има такива сборници на Регалия например. Може и онлайн в сайта на Междучасие.

# 370
  • Мнения: 5 160
Мдам, поне два езика...
Пиша си нещо служебно и се зачитам какво ми обясняват:
"At this time, we can only respond to emails sent in English, Korean, Chinese, and Japanese."
 Mr. Green
Моето би заложило на Japanese, ама не сега.

# 371
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, и моя голям мерак за японски. От'де таз мода? Подхвърлих за училището с японска паралелка. Не, той щял ей тъй, като хоби да си го учи. Ха!

# 372
  • Мнения: 5 160
Manga, Anime
Аз предложих да плащам уроци  Mr. Green
Познай дали беше приета офертата за поредно учене Simple Smile
Иначе пита какво може да се учи в Япония Twisted Evil

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз съм обещала курс по японски другата година. Grinning Няма против.
Също иска и на уроци по цигулка да ходи... ще видим какво време ще има изобщо.

# 374
  • Мнения: 822
Здравейте, ще добавя няколко коментара

Образованието в UK на този етап е може би  най-доброто в Европа (поне така е според доста класации), съответно най-скъпото и никак не е ясно какво ще се случи когато и ако излязат (за познатите по ЕК, ми моята си праща детето точно в УК, след като завършва в Белгия Simple Smile)

От друга страна ние тук си правим планове, а нали знаете, че живота е това което се случва докато правим планове за него, та ето моят моят личен опит, големият ми син учи АЕ от 1клас , по същата ваша логика и поради висок бал, записа СМГ/НЕ, взе сертификат по НЕ, взе и по АЕ и както се готвехме да учи в Германия, рече и отсече UK , взеха че го приеха , точно когато решиха да излизат. Сега учи там, а дали ще има перспектива ще ви кажа след 2 години Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт