CЕПТЕМВРИйчета 2017г. - тема 3

  • 71 555
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
MamaJay, ами по принцип се води от 10 месеца, но има една 2ра група без риба, краве мляко и боб,леща. Ние сме на нея. Два дена си омита обяда, супичка също хапна. Вчера не й дадох, че й дадох кисел от портокал, който не че й хареса, та й направих каша. То не че имаше  и истински портокал вътре. За разлика от десерта в понеделник (кисел от сини сливи) това беше по-кофти, та и нормално да не го иска. Иначе за сега вървят добре нещата с кухнята.
Като си занесох бележката  и казах, че е на 8 месеца, нищо не са ми казвали. Според мен като е захранено детето с повече неща не е проблем да се взема кухня и по-рано

# 211
  • Мнения: 176
Ралито, браво на нея, че й харесва и яде. И моя почна да стиска устата. Не знам какво му става, изяждаше по 200 гр. пюре, сега едвам едвам 60-80гр. Пробвах го с купени, защото аз му ги правя, но тях изобщо не ги признава. Както ги харесваше домашните и зяпаше и изведнъж край. Цяла нощ се върти, защото е гладен. Като се наяде в 5 сутринта и вече заспива спокойно. Не знам, може и от зъби да е, но се чудя дали да не пробвам и аз с кухнята. А ти пасираш ли я или тя си дъвче? Защото на Дани трябва да му е гладко пасирано, иначе се отвращава Astonished

# 212
  • Мнения: 1 872
Май е от зъбче. Анди така се мръщи и яде основно зеленчукови кюфтета, ала ЗВБ. Като види лъжица я хваща и я обръща, за да си чеше венците. Днес напипахме малък остър участък на долния венец. А колко е кисел, не ми се говори. Спи само отгоре ми през деня (а и нощем).

# 213
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
 Елия се върти и е неспокойна и като не се е изморила особено през деня. Или пък много като са и дошли емоциите. Трети ден има успех кухнята. Сега към 7:39 даже и супата си омете. Сложих еи едно сухарче . Обаче имам предположение, че през нощта ще се пробуди от глад, та да видим.
Пасирам, но не всичко и не гладко. Тази вечер супата със сухар не й беше проблем. Понякога почва да се дава и да се прави,че повръща като усети парчета, но всичко е театър :д

# 214
  • Мнения: 3 500
Аз съм заместила 3 хранения. Въвела съм зеленчуци, плодове, каша, месо и глутен. От месото даже и телешко давам. С глутена въобще не съм процедирала по никакви схеми. Започнах с по-ниско глутенови и минах на такива с по-високо съдържание. Дни не съм спазвала. И с другите две е било така, проблеми не е имало.

Бебка има 8 зъба, но още ме е страх да й дам да дъвче. Първо ще пробвам с по-едро смлени пюрета.

# 215
  • Мнения: 355
БГмама ми прати някакъв мейл за актуализция на данните и покрай това влизам да дам един отчет как се развива момчето. Simple Smile Най-хубавото е, че откакто го захраних, се приключи отвратията с кърменето и глада му, в резултат вече не реве нонстоп. Последно го накърмих преди 1-2 седмици, той изобщо и не търсеше цица вече. Не ходя с превръзки на сутиена и рядко усещам по влажна капка на зърното. Мисля да отида на мамолог да ме прегледа дали всичко с гърдите ми е ок, само да намеря време кога. Sad
Давам му да ръфа храни. Лъжицата още е само обет на игра, с преходните чаши за пиене прави ужасни локви. Наскоро се научи да отвива капачки. Подпрян стои стабилно, с наша помощ крачи, но пълзенето още му е основна форма на придвижване и в това е много бърз, даже се захрани с котешка храна веднъж, за секунди стана, добре че бяха гранули. Иска да пипа всичко, особено се кефи на кабели, остри предмети, напрягащо е, но всичко е милиарди пъти по-добре от първите 3-4 месеца, в които ревеше до спукване и не спеше, ако не го бутам в количката навън. Нощем продължва да се буди по 2-3 пъти за ядене, не знам как да го отуча. Пробвах "нощни" каши и млека, вода за залъгване, залъгалки, не става, буди се и това е.
На пътуване засега издържа без да мрънка, спи с нас и му е все едно, че е на ново легло. Тези дни на едни завои го надумках с АМ и го повърна на фонтан, повече няма да правя така. Вчера го нахраних, баща му го метна на рамене на конче и му повърна на главата – и така повече няма да правя.
Има дни, в които спи много, други – малко. Водя го да се измори по люлки, пързалки, обича да с деца, кикоти им се и срича някакви неща  - тете, дада, няня, мама, нищо не му се разбира. Вчера дълго махаше на някакво дете, което си беше харесал.
Общо взето както половин година нещата изглеждаха отчайващи и за два месеца стана човек, изненадва ме с по нещо всеки ден.

# 216
  • София
  • Мнения: 5 622
Еее мислех те скоро. Браво на юнака!

# 217
  • София
  • Мнения: 141
Surasura, и аз спрях с кърменето преди 2 седмици, но са ми казвали че трябва да минат 6 месеца след него, за да е успешен прегледа при мамолог. Има си възли и тъкани в гърдите които се променяли в месеците след кърменето и затова. Ако все пак отидеш, пиши моля те как е минало.

# 218
  • Мнения: 176
Здравейте, момичета.
Аз да се похваля, че бебе Дани ще става батко и нашето семейство ще се увеличи с още един член през Януари, живот и здраве. Леко съм изперкала, в главата ми е пълна каша - кое, как ще става, но стискайте палци всичко да е наред и да имам сили, че цялата къща на мен разчита Laughing

# 219
  • София
  • Мнения: 5 622
Честито, мама Джей! Лека бременност и да ни уведомяваш за събитието!

# 220
  • Мнения: 3 500
MamaJay, честито! Това трето детенце ли ще ти е?
Пиши по-често като има новини около бременността.

# 221
  • Мнения: 564
Честито и от мен, страхотна новина! Лека бременност и още по-леко раждане!

Ние сме добре. Бебко расте, още го кърмя по 5 пъти на ден, има и едно различно хранене. Включила съм му доста неща вече, без глутен, млечни, телешко, свинско и риба. 8.500 кг. е, 73 см. Играе си сам, приспива се сам. Още не пълзи, не се изправя, само стои седнал, като го поставиш 😀.

# 222
  • Мнения: 1 168
Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала тук, но не ми стига времето... Моята девойка е много шура и енергична. Пълзи, изправя се, ходи като се подпира на мебелите. Все още кърмя сутрин и вечер, но през деня хапва почти всичко, което е подходящо за възрастта й. Спи по два - три пъти на ден. Висока е 71 см и тежи 7кг 200.

# 223
  • Мнения: 3 500
И Зара пълзи и се изправя, попристъпва, но още я е страх. Има 8 зъба. На последната консултация преди 2 седмици беше 7,500 кг. и 75 см.
Иначе ние с кърменето поприключваме, както си го бях и планирала. Кърмя я само следобед около 17,00ч. и нощем - 1-2 пъти, но не е много.
През останалото време си хапва чудесно от всичко. Никакви претенции няма. На 10 м. ще я записвам на кухня, от септември тръгва на ясла. Приеха я в 81 ОДЗ.

# 224
  • Мнения: 176
Благодаря ви!
Ноел, да трето детенце ще ми е. Ако трябва да съм откровена съм доста притеснена... Имам хиляди мисли и въпроси в главата си... В момента ежедневието ми е много натоварено, притеснява ме мъкненето на количката нагоре надолу, Дани също го нося, вдигам по 100 пъти на ден, а той е вече над 9 кг., но надявам си природата си знае работата и няма да имам проблеми. За сега, да чукам на дърво, нямам никакви симптоми, освен умора. За след раждането не ми се мисли. Голямото не го броя, то вече ще е на 6 години. Ами другото ще е на 1 г. и 3-4 месеца, ще луднем тотално Satisfied Притеснява ме и това, че нощем започна да се буди по 5-6-7 пъти и денем спря да спи толкова добре, колкото преди. Как ще тичам нощем от едната кошара на другата, не знам. Но си повтарям, че ще се справим. Дилема ми е яслата. Да го давам ли на 1 годинка или не, това се чудя. Като знам баткото как се спукваше да боледува в яслата, няма да е удачно с новородено бебе да ми носи вируси в къщи.
Знам, че има и по-трудно ситуации с по 4, 5 деца, но просто ме е треснала нервата Blush
Съжалявам за дългия пост и ако съм ви досадила, но леко ми олекна като споделих Hug

Общи условия

Активация на акаунт