Минималистичен начин на живот

  • 439 195
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 28 583
Имам един въпрос - как се вдъхновявате и мотивирате? Или ако вие сте мотивирани попринцип, препоръчайте ми нещо на мен
На мен доста мотивиращо ми действат видеа или снимки, можете ли да ми препоръчате нещо?

Най-добрата мотивация е да ти писне от вещи и безпорядък. Тогава лесно решаваш да направиш промяна. Ако намираш жилището си и начина на живот за нормални, тогава няма как да се мотивираш.
Нямам време за демотивация....много съм заета и вещите почват да ми пречат! Crazy

# 1 231
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Един приятел психиатър почти ми сложи диагноза 😂 Аз ставам много рано, за да тренирам, а после да изчистя. Мога и съм чистила по 12 часа на ден. Мразя косми и прах, а в селска къща с дървени тавани, прах има. Всеки път като вляза в кухнята я дезинфекцирам и мия с моп. Днес например чистих 3 часа. При хубаво време ми идва музата да оближа всичко.

# 1 232
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
То и мен са ме набедили в къщи, че имам ОКР, ама чак 12 часа чистене не бих си го причинила Simple Smile

# 1 233
  • Мнения: 13 770
Един приятел психиатър почти ми сложи диагноза 😂 Аз ставам много рано, за да тренирам, а после да изчистя. Мога и съм чистила по 12 часа на ден. Мразя косми и прах, а в селска къща с дървени тавани, прах има. Всеки път като вляза в кухнята я дезинфекцирам и мия с моп. Днес например чистих 3 часа. При хубаво време ми идва музата да оближа всичко.
На мен пък ми е направило впечатление, че в селската къща прах почти няма.
А ти, при това хубаво време да чистиш 3 часа, вместо да излезеш на разходка, наистина имаш проблем! Не е до смях работата, вземи мерки и промени приоритетите си преди да е станало късно!

# 1 234
  • Мнения: X
Най-мразя да чистя. Чистя по задължение, а не защото ми е много кеф. Имам приятелка, която си миеше зъбите по 6-7 пъти на ден. Всичко, което е прекалено е...прекалено.

# 1 235
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
А можете ли да разчиствате и подреждате, ако не сте сами в къщи? Аз, признавам, не мога, трябва всички да ми се махнат от главара и тогава се захващам.

# 1 236
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 290
Аз мога да чистя и ако не съм сама вкъщи.
Продължавам да разчиствам скринове и гардероби.
Изхвърлих всички дрехи и обувки,които не сме носили миналата година.
Вдъхновявам се от тези снимки
Гардероб капсула
Скрит текст:
Организация на чекмеджета
Скрит текст:
Гардероб капсула.Подреден.
Скрит текст:

Следващата седмица ще прегледам и спалното бельо и хавлиените кърпи.Ще трябва и в банята да се потрудя.
Ето го вдъхновението ми.
Скрит текст:
Скрит текст:


# 1 237
  • София
  • Мнения: 38 574
И аз съм така. Особено мм като е вкъщи, все едно съм вързана. Както съм сама или само с малкия, се развихрям. Чистя, пълня пликове, изхвърлям, пренареждам.

# 1 238
  • Мнения: 859
Ако ви снимам моите шкафове за дрехи сигурно ще ме заклеймите като лоша домакиня. Мятам всичко на топки - сутиени, гащи, чорапи...после като търся нещо е сложно. Най-често взимам това, което е най-отгоре - това ми позволява да откривам забравени и забутани неща и ми дава усещането, че съм се сдобила с нещо ново.

# 1 239
  • Мнения: 2 046
Като съм сама изобщо не ми се чисти. Обичам и ММ да е в къщи и си разпределяме задачите.
Днес например закусихме и отидохме в парка. Разхождахме се до обяд. После той зареди миална и мина с прахосмукачка, а аз прах, перялня и подреждане. Три часа бърсах, хвърлях, сгъвах това, което остана Simple Smile Стари слушалки, мишка за неработещ компютър, дискове и касети, списания. Приготвих и две чанти с дрехи за БЧК и като си почина малко, ще идем до кантейнера им.
Подредих шкафа на ММ, че сутринта заяви, че нямал тениски за спане...и изведнъж се появиха Simple Smile Плюс любимия комплект за фитнес..

От почти 20 години идва жена да ми помага веднъж седмично плюс за основно почистване пролет и есен. Мие бани, подове, лъска кухнята,прозорци и др.
Та аз предимно готвя и подреждам, ММ прахосмучи още веднъж два пъти седмично, за миялната се редуваме.

# 1 240
  • Мнения: X
И ние чистим семейно веднъж в седмицата. През останалото време само пускам прахосмукачка и забърсвам прах, плотовете, печката.
Не съм се замисляла за помощ, всъщност - замисляла съм се, но винаги отхвърлям идеята, не знам как ще пусна някой чужд да ми вършее в къщата, а аз да си седя.

# 1 241
  • Мнения: 13 770
Извинете за тъпия въпрос, ама прахосмукачка, прах и забърсване на плотове и печка не е ли чистене? И ако не е, кое наричате чистене? Аз към горния списък мога само парцал на плочките и позамиване на баня да добавя.
Ще се окаже, че хич не чистя аз! Минимизирала съм се яко  Joy

# 1 242
  • Мнения: 2 046
Извинете за тъпия въпрос, ама прахосмукачка, прах и забърсване на плотове и печка не е ли чистене? И ако не е, кое наричате чистене? Аз към горния списък мога само парцал на плочките и позамиване на баня да добавя.
Ще се окаже, че хич не чистя аз! Минимизирала съм се яко  Joy
Чистене е разбира се Simple Smile Но без прахосмукачка през седмицата и забърсване на плотове няма как.

Алергична съм и почти не мога да ползвам препарати, та още от много млада ми помага жена. Последните години помощта е основно почистване на двете бани с препарати, препарат в каналите, миене огледала, бърсане на прах на всяко местенце, включително абажури, миене на прозорци веднъж месечно, измиване на подовите настилки на жилището и двете тераси.

# 1 243
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Мотивирането за минимализма става след като си разбрал колко по-малко време отделяш за почистване и подреждане на къщата.
Стига да нямаш някой ,който да ти трупа отново ненужни вещи.
Сега столична община от 20 март има кампания за почистване на домовете и междублоковите пространства-това също би мотивирало много хора да си изхвърлят ненужните вещи

# 1 244
  • Мнения: X
Извинете за тъпия въпрос, ама прахосмукачка, прах и забърсване на плотове и печка не е ли чистене? И ако не е, кое наричате чистене? Аз към горния списък мога само парцал на плочките и позамиване на баня да добавя.
Ще се окаже, че хич не чистя аз! Минимизирала съм се яко  Joy

Ако става за под 10 минути, за мен не е. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт