Минималистичен начин на живот

  • 440 000
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 2 805
  • София
  • Мнения: 5 202
Мога да отърва някой минималист от вълнени одеала, трябват ми 3 бр.

Във фб-страничката много съжалявам, че не мога да се включа (нямам фб)
Успех!

# 2 806
  • София
  • Мнения: 13 473
И по отношение на социалните контакти съм минималист. Не ползвам ФБ, инстаграм и подобни. В телефона ми фигурират само най-близките и ограничен кръг приятели. С клиенти общувам само по служебен телефон и в работните часове. Във вайбър имам само съпруга ми, децата, сестра ми и племенниците.
Освен в този форум, не влизам в друг. И основно, извън служебните отношения, контактувам с близките си и с малък кръг близки приятели.

# 2 807
  • Мнения: 2 081
Имам само Фейсбук и приемам приятелство само от хора , които реално познавам и съм общувала с тях .

# 2 808
  • Мнения: 18 635
Имам ФБ, много е полезен за работата ми.

Бтв, нещо, което ми прави впечатление от други теми - има хора, които се тръшкат - ах, този фейсбук каква простотия е, само мазни поздрави, лигави кученца, котенца и сърчица. Там положението е "както си го направиш". Като спреш да си пълниш листата с лигави контакти, спираш да гледаш по цял ден сърчица и котенца.

# 2 809
  • Мнения: 19 333
Във фейса следя вестници на различни езици. Много ми помага да си поддържам френския, защото не го ползвам никъде, а като ми излезе интересно заглавие, кликвам и попрочитам нещо.
Следя и разни групи за Хашимото, най-вече заради майка ми, която е с такова.
Виж инстаграм го намирам за голяма глупост.

# 2 810
  • Мнения: 1 782
Инстаграм и за мен е малко излишен, но си направих акаунт, за да следя "30 дневното минимализъм предизвикателство". Grinning

# 2 811
  • Мнения: 5
Здравейте,

мисля че тази книжка е много подходяща за случая: http://bestbookbits.com/wp-content/uploads/2019/04/Digital-Minim … y-Cal-Newport.pdf

Поздрави Simple Smile

# 2 812
  • Мнения: 679
Инстаграм и за мен е малко излишен, но си направих акаунт, за да следя "30 дневното минимализъм предизвикателство". Grinning
Може ли линк?

# 2 813
  • Мнения: 1 782
Инстаграм и за мен е малко излишен, но си направих акаунт, за да следя "30 дневното минимализъм предизвикателство". Grinning
Може ли линк?
Заповядай (клипчетата са в профила ѝ) : https://www.instagram.com/p/BzVTcOhBbXV/ Simple Smile

# 2 814
  • София
  • Мнения: 5 202
Ама как така "да изхвърлите нещо излишно"?  Това е друго, би трябвало да бъде "вдъхнах нов живот на...".
Пример: "Намерих нуждаещ се от стара секция със соц. сервизи и му ги закарах /дойде с микробус".

 Вдигна се стандартът ми на живот и затрупвам със старите си вещи природата... Това не е минимализъм. Планетата е една!

# 2 815
  • Мнения: 1 782
Започнах книгата на Мари и за вещите пишеше, че трябва да решиш какво да запазиш, а не от какво да се освободиш (дариш, подариш, дори изхвърлиш).
Интересна ми стана тази гледна точка, защото аз при разчистване май доста често мисля точно от какво да се освободя.  Simple Smile

# 2 816
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Според мен е важно ,след като веднъж се отървеш от ненужните вещи,да не се затрупаш отново с такива.
В момента се старая да не купувам неща,които ми харесват,но не са ми необходими.

Тоест ако имам 10 чифта дънки,няма да си купя още един .
Или ще купя,но след като изхвърля или подаря един чифт от старите ми дънки.
Защото съм решила,че повече от 10 чифта не  ми трябват.

# 2 817
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз имам три чифта дънки, качествени..... И един панталон... Flushed  Говоря за това кето нося ежедневно
Ще изляза от нуждаещите се... Всичко друго дето не ми стои много добре или рядко нося съм разкарала, или в килера.... но и там нямам много ..... след често прочистване
Поли 2-3бр, едва ли и толкова и рядко ги обличам
Просто прекарах цялата си младост в контене и прахосване на пари за дрехи, обувки, козметика и чанти.. че сега като се сетя се ядосвам
И друго, и 10 чифта дънки да купя, щото имах и такива периоди, то накрая става така че 2-3 чифта харесвам най-много и са ми най - удобни , и пак само тях си нося.... Та затова така сега... Ужас... Flushed

# 2 818
  • Мнения: 679
Аз също гледам да не купувам нещо ново, докато не свърша или изхвърля старо

# 2 819
  • САЩ
  • Мнения: 471
Благодаря за групата и за препоръката за книга! Аз се усещам че напоследък прекарвам доста време тук във форума, приятно ми е и така си почивам, но се чудя дали 2-3 часа на ден не са много. Фейсбук също често проверявам, дори несъзнателно като навик. Усещам че Инстаграм ми действа депресиращо, все снимки на почивки и супермодели и не го отварям често. Телевизия рядко гледам.
След два месеца ми предстои сватба и съм в конфликт със себе си. От една страна искам да се получи хубаво и весело празненство, от друга хич не ми се дават пари за разни малки и ненужни детайли. Не е много минималистично да се похарчат маса пари за един ден и едва ли не се чувствам виновна като си харесам нещо. Иначе в сравнение с други сватби ще е доста малка и скромна (около 35 човека). Като гледам хората дават по половин и дори цяла годишна заплата за една сватба и се успокоявам. Но пък нали все пак е преживяване, ще останат спомени. На моменти си мисля че трябваше просто да подпишем и да отидем на почивка с парите...

Общи условия

Активация на акаунт