Минималистичен начин на живот

  • 438 847
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 3 570
  • Мнения: X
Имам десетина саксии с най-различни китки в спалнята ми. По толкова и в останалите стаи. Не съм усетила да ми липсва кислород, напротив, много е свежо и приятно, особено зимата.
Солната лампа не върши никакава работа по мое мнение. На какъв принцип изпуска каквото и да е? Няма логика. Според мен единственият и плюс е, че е много красив декор.

# 3 571
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782

Солната лампа не върши никакава работа по мое мнение. На какъв принцип изпуска каквото и да е? Няма логика. Според мен единственият и плюс е, че е много красив декор.
При загряване на солта се отделят отрицателно заредени йони.

# 3 572
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Растенията също отделят отрицателно заредени йони, между другото.

# 3 573
  • София
  • Мнения: 13 143
Аз по отношение на цветята също съм минималист, а не събирач. В кухненската част имам рафт с 10тина саксии с орхидеи и 3 саксии с жасмин. На терасата имам 5 сандъчета с мушкато, 3 сандъчета с комбинирани каланхоета и 1 голяма кашпа с микс от растения. По стаите не държа растения. Даже сега са ми много и планирам каланхоетата и мушкатите да идат на двора на вилата и да си оставя само орхидеите и жасмините.
От солната лампа ние сме много доволни. Накупихме и на близките. С влажността не ми е направило впечатление да има общо, но има със здравето. В грипните сезони я включваме постоянно и не сме боледували сериозно от купуването й. И въздуха го усещам по-свеж в помещението. Дори и изключена влияе. Има много интересна информация в Интернет. Пести и от ходене в солна стая, на която ние сме привърженици от години. Сега се пренасочихме към солни и билкови сауни за допълнителен ефект.

# 3 574
  • Мнения: X

Солната лампа не върши никакава работа по мое мнение. На какъв принцип изпуска каквото и да е? Няма логика. Според мен единственият и плюс е, че е много красив декор.
При загряване на солта се отделят отрицателно заредени йони.

Скрит текст:

През 2017 година в интервю професорът по химия от Калифорнийския технологичен институт  Джак Бочамп съoбщава, че е използвал изключително прецизен (и скъп) инструмент от набора на масспектрометрията  (quadrupole ion mass spectrometry), за да определи количеството на излъчени отрицателни йони. Инструментът всмуква въздуха около изследвания предмет, при което апаратът измерва масите и заряда на наличните частици. Едва ли ще се изненадате, че професорът и екипа му не са открили никакви отрицателно заредени йони около лампите. Според него едва ли има начин, който да позволи на парче сол при нагряване да излъчва йони. Професорът обаче в своя научна статия обяснява, че има един начин кристал да генерира йони и то само, ако се промени кристалната структура чрез промяна на температурата. За пример може да се разгледа литиев танталат, който си променя кристалната структура, когато е нагрят по начин, при който се създават места с високи и ниски електрически потенциали, когато са нагорещени и охладени. Това свойства позволява да се генерира електрично поле, което йонизира (поне на теория) въздуха около кристала (1). Кристалната решетка на солта е симетрична и няма способността да генерира електрични полета.

Или с други думи – няма причина, която да накара парче сол да отделя каквито и да е йони.

# 3 575
  • София
  • Мнения: 13 143
Ето малко информация за действието.
Самата сол наистина нищо не излъчва, но тя се явява реактив на последваща химическа реакция.
Цитирам:
Хималайската лампа свързва негативните йони с излишните положителни йони. Когато лампата се затопля, тя абсорбира влагата и кристалът е влажен на повърхността. Така се изгражда йонно поле. С помощта на лампата, положително заредената атмосфера на една стая може да се неутрализира. В допълнение към това, цветовете на хималайските солни кристали имат лечебен ефект.

# 3 576
  • Мнения: 2 560
Аз реших, че ще купя солна лампа, четох и за солните стаи, тук в Германия  нямам идея къде да търкя такова нещо, но лампа ще взема . 
Цветята вкъщи бяха доста, но зтачително ги редуцирах. Остана един голям спатифилиум, който си гледам от съвсем малко бебе, няколко орхидеи, които са ми подарък. На терасата имам здравец. Толкова, всички останали ги подарих.  Бяха много по едно време и не ми беше ок така.

# 3 577
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз имам "талант" да моря растения. В спалнята, под климатика оцеляват едно дърво на живота, едно нещо като алое и две драцени.

# 3 578
  • MI
  • Мнения: 11 803
Подсриха ни за една Коледа такава лампа, но честно казано не виждам никаква разлика.... За красота съм съгласна, но за другото лично аз не усещам никаква разлика...
За цветята, навремето специално бях търсила за ММ статии да му докажа, че не му ядат кислорода. Rolling Eyes Но в момента вътре държа само една драцена, останалите са една част в коридора, друга в парниче, а трети са студоустойчиви и макс ги завивам с тези специалните покривала за растения. Но тук зимата все пак е по-мека, -10 е страшен студ, който още не съм виждала откак се преместих... Просто са много растенията, напълнила съм терасите ина ако тръгна да ги слагам вътре трябва ние да се изнесем...

# 3 579
  • Мнения: 105
Аз съчетавам Фън шуй с минимализма. Така си започнах преди 10тина години, когато се опитах да махна всичко изпод леглото и всичко върху шкафове и гардероби.. и така си карам и до днес - кон мари, флай лейди .. всичко се съчетава добре. Та по фън шуй само орхидеи препоръчват за спалня Simple Smile

# 3 580
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
И аз като Фри, моря цветя всякакви. Затов съм си взела за вкъщи  два вида растения, които изискват  минимални грижи и търпят такива като мен.

# 3 581
  • Мнения: X
И аз моря. Имам 3 - дифенбахия, фикус и едно дето и името не му знам. Мисля да пусна второ коренче за дифенбахията, много си я харесвам, въпреки, че е отровна. Имам и деца и животни, никой не е ял от нея, слава богу, вече порастнаха де. Не съм знаела, че е отровна.

# 3 582
  • Мнения: 1 799
И аз така... Няколко пъти (познати, близките знаят, че не обичам цветя) ми подаряваха цветя- лилиум- умря мисля за 2 седмици, 2-3 орхидей- за макс месец, а уж не са толкова капризни. Щом и 1 кактус, от тези с малко бодли по тях, за 2-3м изсъхна представете си колко добре се справям.

# 3 583
  • София
  • Мнения: 5 952
Е,  кактус не съм уморила.  Цветарка съм голяма. 😀

# 3 584
  • Мнения: 1 011
Как е организирано мястото до входната ви врата? У дома има шкаф за обувки ( затворен) и един отворен стелаж, който много ме дразни. И въпреки всичко пак има обувки по земята!

Общи условия

Активация на акаунт