Минималистичен начин на живот

  • 438 989
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 6 360
  • Мнения: 1 799
Лъки, не само дрешки 😂 Количката от дъщеря ми вози в момента 5то бебе 😂😂😂 Също и едно като шезлонгче, дъщеря ми беше 3тото бебе което го ползва, после сина, 2 приятелски породени деца, племенника и сега племенничката. Бебетата са минималисти когато има приятели с малко по големи деца 😉

# 6 361
  • София
  • Мнения: 38 528
Моите са с голяма разлика, бях раздала почти всичко, така че си купих количка. Шезлонг ми подариха.

# 6 362
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Отдавна не съм писала,но за две години опит в минимализъм имам доста напредък.Учудвам се ,че от лятото като почна да чистя вече почти няма какво да хвърлям и почистването става за нула време.Само драма ми е козметиката,а парфюмите,ако ги преброя колко са ,защото са в два кашона ще пиша.Козметиката и тя е толкова,ама сме три жени и по върви.Парфюмите съм си ги скрила в гардероба в службата и не си ги давам.Дрехи скоро не съм купувала щерката ми прехвърля от нейните,а маратонки и гуменки отиват за майка ми та и тя обувки не купува.Удържам се в домакинската посуда щот чаши вече няма място за тях.Книги повечето като прочета пускам за продажба изключая купените от баща ми ,писала съм по напред по какви съображения.Вие как сте с минимализъм напредване ли поне в някоя част

# 6 363
  • Мнения: 28 526
И аз така, много напреднах, подарих доста стари дрехи, които не нося, а са запазени. Същото стана и с обувките. Наскоро писах, че бавно и славно си изразходвам домакинските препарати...и там съм сложила ред и шкафа  се изпразва. Парфюм се удържам да не купя, а ръцете ме сърбят - останаха ми три-четири - хубав е живота, ели сааб, кензо флауър, нюкс и една имитация на аква уоман. Последният как го спряха, обожавах го, болна съм направо, тези Роша акъл нямат.

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 21:48 от mimi.7299

# 6 364
  • София
  • Мнения: 1 604
Аз тази седмица съм изключително доволна...прегледах цялата къща и разчистих абсолютно всичко излишно-мои дрехи, детски дрехи, книги, играчки от децата, бижута, препарати, детски чаши и чинии, по-детски чаршафи, одеала, пижами...всичко напусках в олх и зарадвах доста хора...имах над 10 срещи и правих подаръци...и аз съм доволна, и те...освободих си място...Simple Smile

# 6 365
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
В сайтовете вече трудно върви продажбата ,много обяви има.Като се регистрирах преди година първия месец доста неща продадох,а и ме дразни някои само си пишат явно от скука,а че ти губят времето не се замислят.Една искаше едни списания и като й казах да даде адрес ме обвини,че съм сменила цената на по висока.Отсвирих я.

# 6 366
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Сега по време на новата вълна на короната съвсем стигнах до минимализъм.Почти не ходя по магазини освен за хранителни стоки.А и като си помисля,че от къщи на работа и обратно освен някоя книга друго май не ми се иска да купувам.На вас как ви се отразява новата вълна

# 6 367
  • Мнения: 13 770
Минималистично Joy
Нищо не купуваме, никъде не ходим, с близките се виждаме в месеца по веднъж, а сигурно и все по-рядко ще го правим.
Само дето къщата не ще да става минималистична, а напротив - все по-затрупана и затрупана. Всеки нещо вади, никой нищо не прибира, защото "и утре сме си вкъщи, нали", и с превръщаме в бежански лагер Rolling Eyes

# 6 368
  • Мнения: 7 280
Аз си купувам много неща в последно време, дрехи, обувки, неща за дома. След като много удоволствия като кафенета, ресторанти, кино, спорт не са възможни за момента, какво ми остава? Шопинг или похапване. Избрах шопингът. Минимализмът ще почака докато се нормализират нещата.

# 6 369
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Аз в момента купувам. Не знам какво ми става, т.е. знам, боря някакви наченки на депресия с пазаруване...

# 6 370
  • Мнения: 28 526
Мале, явно всички намираме утеха в шопинга. Та днес излязох в 4 с една дружка, която не работи и уж е най безопасна, та...купих си яке сутринта, след обяд мерих второ, за една идея не го купих, че малко длъгновато...., после от фри шопа маска, крем и околоочен на Ориджинс, обожавам ги, тублерон един кг почи, пликче с мини тублерони, ядки микс, немски и малък крем за ръце парфюмен с Магнолия...на Лосианте...
Да не говорим колко нещо пазарувам пък за ядене...добре, че малката се прибра, че да не го ядем и дебелеем само ние с баща й.
В петък пък с щерката обикаляхме по центъра, бяхме си наумили да си купим по една книга, прибрахме се с 4, и торба с бонбони Линд и два шоколада техни на промоцияяяяя. Пари не смятам, че съм пръснала много, защото не ходим по заведения, не каним гости, не ходим на театър и кино, нито на екскурзия.

# 6 371
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
А да и аз да кажа за линд -в квартала откриха две магазинчета с шоколади линд със скоро изтичащ срок и не са като тези по магазините и в мола, та съм си накупила за няколко месеца вече стана едно малко кашонче и само гледам да не изтече срока на шоколадите.В комбинация и с висенето в къщи вече малко дрехи ми стават,ама пусна лакомия

# 6 372
  • Мнения: 8 894
При нас магазините за дрехи отново са затворени. Не че като бяха отворени до миналата седмица можеше да се пробват неща. Упражнението поръчвам - пробвам - връщам го играх вече, не ми е интересно. Е, пак се намира какво да купувам, освен храна и хигиенни продукти. Притеснява ме вече, че няма къде да си нося и старите дрехи.

# 6 373
  • София
  • Мнения: 3 161
Много жизнено необходими ми бяха сервиз бели чинии. Та вече съм +1 комплект. Дрехи само домашни и за децата купувам, но за храната и шоколада не ми се говори просто.

# 6 374
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
То аз затова и доста намалиха купуването на дрехи.Тоя месец само една блуза съм си взела,обувки зимни един чифт си взех пролетта и това е.Гледам гардероба ми се поизпразни след последното прочистване на захабени дрехи,а преди не се затваряше

Общи условия

Активация на акаунт