Минималистичен начин на живот

  • 438 835
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: X
Не съм ползвала малка и не мога да направя сравнение, но според мен би трябвало дори и при по-малката мощност да върши достатъчно добра работа. Единствено някои неща, например почистване на подовете, няма да стават с ръчната.

# 841
# 842
  • Мнения: 2 081
Моята е тази https://vimax-karcher.com/bitova-tehnika-karcher/parochistachki- … sc-2-easyfix.html

От както я имам почти не използвам препарати

# 843
  • София
  • Мнения: 1 175
Ние имаме голяма парочистачка, но рядко я използвам. Не че е лоша, но забравям да я изваждам, може би трябва да я преместя на по-достъпно място.
Днес се захванах с почистването на чекмеджето с упътвания и гаранционни карти. Оказа се, че имаме само един уред, който е в гаранция + тези на кухненските шкафове и мивката. Всичко останало изхвърлих, имах такива и отпреди 10 години. От упътванията засега оставих само на 3-4 уреда, някои бяха в дебели книжки на няколко езика, откъснах само страниците на български. Сега всичко се събра в една малка папка, а преди ми заемаха цялото чекмедже. Отне ми около час, доволна съм от изхвърлената купчина.
Предстои ми същото и с дрехите, засега отлагам, там ще е страшно  Blush

# 844
  • Мнения: 2 328
Момичета, аз имам изтеглени упътвания та на всички уреди вкъщи.
Дрехите са най-лесни за сортиране.

# 845
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Да си призная, дано ММ не чете случайно,  като направихме 3г в апартамента и хвърлих всичко! Гаранции, маранции, упътвания и всякакви резервни болтчета и части. Дори не съм сигурна дали всички са с по три години гаранция, може някой да е с повече, дано Ен се чупи.
Излишното което пазя са карти на различни градове в които съм била. Тъй като много пътувах, имам карти за повечето европейски столици и знам че няма да ми потрябват скоро но ги пазя, май по-скоро със сантиментална подбуда.

# 846
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
И аз си пазех много карти от европейски градове,но в един момент реших,че ако отида пак там след години може да са сменени имената на улиците или да са ги преправили и няма да е същото и хайде на боклука.И моите бяха доста

# 847
  • Мнения: 13 768
Една интересна статия - https://www.bgfermer.bg/Article/7262424?fbclid=IwAR1RPXy89M8w8lW … A46-sjzSZQ-Er0ViI

"Средностатиcтическият човек си купува c 60% повече дрехи отколкото преди и ги използва пpиблизително наполовина по-малко отколкото преди 15 години"

# 848
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Е 4 г. носене малко ли е Simple Smile Като се има в предвид, че масово  дрехите се шият от платове с ниско качество и се захабяват. Не казвам нищо за дизайнерските и марките като цяло.

# 849
  • Мнения: 1 782
4г хич не е малко. Един сезон я изкарат дрехите от известните марки в Моловете, я не....

# 850
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Сега четох една статия на докторка , която обяснява как мокрите кърпички могат да доведат до алергии при бебета и възрастни и че са бъкани с консерванти.Та може и това да намалим .Аз когато има къде да се измия не ползвам кърпички и малко пакетче ми стига за цял месец.А преди по половин от големите ползвах.
Някои може пак да ме оплюят, ама пусто до 12 си година съм раснала в комнизма и си спомням как майката на баща ми имаше една пластмасова туба сигрно е била около 300 мл и когато трябваше да ям нещо ми поливаше от нея вода ,а ако съм жадна пиех.Тогава нямаше минерална вода в шишета

# 851
  • Мнения: 1 782
Аз мокри не ползвам, а си взех антибактериално гелче.

# 852
  • Мнения: 4 808
4г хич не е малко. Един сезон я изкарат дрехите от известните марки в Моловете, я не....
Сигурно защото почти не пазарувам от моловете, не съм имала досега дреха, която да изкара само един сезон. Виж, обувки съм имала, които  са изкарвали по месец и после - на боклука. Дрехите си ги нося по няколко години, после което още става - остава за вкъщи, другото се изхвърля. Обувките са ми слабост. Една приятелка ми се чуди, че съм имала много обувки, ами като видя нещо хубаво и не мога да се сдържа.

# 853
  • Мнения: 7 265
Зависи и колко време си носиш дрехите. Преди имах служебно облекло, всъщност винаги, и години наред дрехите ми бяха много запазени. Сега съм с мои дрехи, които се въртят след всяко обличане, е, колко да изкарат? Обувки имам много, сменям ги, изкарват дълго. За обувките не пестят пари, струва си.

# 854
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Няма да е лошо да направят и пункт за събиране и рециклиране на обувки.Аз зимата по няколко чифта изхвърлям.Подозирам,че от солта ,която хвърлят за разтопяването на снега се разяждат подметките и после се цепят.С обувките за другите сезони изкарвам доста време.Даже имам едни велурени боти не помня от колко години са ми

Общи условия

Активация на акаунт